ساخت استخر-How Build Swimming Pool

مجموعه پرشین استـخر مفتخر است؛ کلیه مراحل طـراحی، پیــاده سازی و اجـراء اسـتـخـر، سـونـا و جکـوزی را بصـورت تخصصی و کاملاً اصولی / با بهـتـریـن مـتـریال و لـوازم / بهمراه ارائه بیمه نامه رسمی معتبر (برای اولین بار در ایران) به مشتریان و پیمانکاران فهیم خود ارائـه می نماید ..


اصول و استاندارد های ساخـت اسـتـخر 

 ساخـت اسـتخـر شنـا مانند کلیه سـازه های سـاختمانی دارای محاسبـات اصـولی و فنون تخصصی و مهندسی می باشد که پیش از ساخت استخر بسیار حــائز اهمیت می باشد..

عدم رعایت این اصول موجب پیدایش آسیب ها و خسارات جدی و بعضاً جبران ناپذیری خواهد شد.

 

✓ تعریف استخر شنا:

» محل نگهداری حجم معینی از آب کاملاً پاکیزه و بهداشتی بمنظور شنا و یا سایر ورزشهای آبی؛ استخر نامیده می شود و تفاوت اساسی استخرهای شنا با سایر شناگاه های دیگر و اماکن آبی در حدود و اندازه آن از سویی و کیفیت آب مصرفی آن از سوی دیگر است . علاوه بر آن موقعیت مکانی و استقرار آن نیز دارای محدودیتهایی است و لذا همجواری با کارخانه ها و موسسات صنعتی یا درمانی یا کشاورزی توصیه نشده است.

 

 تاریخچه شنا و استخر شنا:persian-pool

شواهد نشان می‌دهند که قدمت شنا و شنا کردن به ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن‌های آشور و یونان و روم باستان بازمی‌گردد. آنچه از گذشته آموزش شنا می‌دانیم بر اساس یافته‌هایی است که از «حروف تصویری» هیروگلیف مصریان به دست آورده‌ایم. یونانی‌های باستان و رومی‌ها شنا را جزو برنامه‌های مهم آموزش نظامی خود قرار داده بودند، و مانند الفبا یکی از مواد درسی در آموزش مردان بوده‌است. شنا در شرق به قرن اول قبل از میلاد بازمی‌گردد. ژاپن جایی است که شواهد و مدارکی از مسابقات شنا در آن وجود دارد. در قرن هفدهم به دستور رسمی حکومتی شنا به صورت اجباری در مدارس تدریس می‌شد.

مسابقات سازمان یافته شنا در قرن ۱۹ میلادی قبل از ورود ژاپن به دنیای غرب شکل گرفت. از قرار معلوم مردم ساحل نشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که به راه می‌افتادند یا حتی پیش تر شنا می‌آموختند. نشانه‌هایی از مسابقات گاه‌وبیگاه میان مردم یونان باستان وجود دارد و همچنین یکی از بوکسورهای معروف یونان شنا را به عنوان تمرین در برنامه ورزشی خود گنجانیده بود. رومی‌ها اولین استخرهای شنا را بنا کردند و گفته می‌شود که در سدهٔ یکم پیش از میلاد گایوس ماسناس رایزن سیاسی سزار آگوست رومی، نخستین استخر آب گرم را ساخت.

برخی عدم تمایل اروپائیان به شنا را در سده‌های میانه ترس از گسترش و سرایت عفونت و بیماری‌های مسری می‌دانند از طرفی شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد در سواحل بریتانیای کبیر در اواخر قرن ۱۷ میلادی از شنا در آب به عنوان وسیله‌ای برای درمان استفاده می‌شد. البته تا پیش از قرن نوزدهم شنا به عنوان تفریح و ورزش در میان مردم جایگاهی پیدا نکرد. زمانی که نخستین سازمان شنا در سال ۱۸۳۷ تأسیس شد در پایتخت بریتانیا یعنی لندن، ۶ استخر سر پوشیده وجود داشت که مجهز به تخته شیرجه بودند. در سال ۱۸۴۶ اولین مسابقه شنا در مسافت ۴۴۰ یارد در استرالیا بر پا شد که بعد از آن هر ساله نیز به اجرا درآمد. باشگاه شنای «متروپولیتین» لندن در سال ۱۸۶۹ تأسیس شد که بعدها به انجمن شنای غیر حرفه‌ای تغییر نام پیدا کردکه در واقع هیئت رئیسه شنای غیر حرفه‌ای بریتانیا بود. فدراسیون‌های ملی شنا در چندین کشور اروپایی در سال ۱۸۸۲ تا ۱۸۸۹ شکل گرفتند..

 

✓ انواع استخر شنا:

» بطور کلی استـخـر هــا را می توان به دو نوع استخــر روباز (استخر سرباز) و استـخر سرپوشیده (استخر سربسته)  طبقه بندی نمود. همچنین نوع کاربری آنها نیز دسته بندی های دیگری را موجب میشوند؛ مانند استخرهای شنای قهرمانی، استخر های تفریحی، استخر واترپلو، استخر آب درمانی، استخر آموزشی و غیره که معمولاً همراه با قسمتهای دیگری همچون سونا؛ جکوزی و یا واحد های بدنسازی است. اما صرف نظر از هر نوع بایستی دارای ابعاد واندازه هایی باشد که در زمره استخرهای استاندارد قرار گیرند.

انواع استخر از نظر قرار گیری موقعیت کاسه استخر:

الف: استخرهای بالاتر از سطح زمین (در برخی موارد قسمتی از دیواره استخر درون زمین؛ و بخشی روی زمین قرار میگیرد)

ب: استخرهای همسطح زمین (کاسه استخر کاملا درون زمین قرار دارد)

پ: استخرهای معلق ( مانند استخر در طبقات)

 

ابعاد و اندازه استاندارد استخرشنا :

استـخـر های استاندارد به استـخــر های گفته میشوند که به منظور خاصی مانند مسابقات صد متر استفاده شوند و به همین خاطر ابعاد آن ضریبی از ۱۰۰ متر است. طول ۵۰ متر جهت برگزاری مسابقات مناسب میباشد. اما در کل برای هر نوعی از فدراسیون می توان ابعاد صحیح را دریافت نمود. هر شهر یا کشوری میتواند قوانین مخصوص به خود را دارا باشد. اما مرجع عموماً فــیــنــا (FINAمیباشد.

برخی ابعاد استخــر شنـا:

ابعاد استخرهای خانگی و شخصی بنا به فضای موجود و سلیقه افراد میتواند بدلخواه دارای ابعاد و شکلهای مختلفی باشد؛ اما در استخر های استاندارد معمولاً در اندازه های زیر محاسبه میگردد:

الف : ۲۵ در ۱۳٫۵ متر (در بعضی اماکن ورزشی ابعاد ۳۰ در ۱۰ متر وجود دارد)  ب : ۳۳ در ۱۶ متر  پ : ۵۰ در ۲۵ متر یا ۵۰ در ۲۱ متر و..

 

عمق اسـتخـر هـا:

طول عمق استخرها بسته به نوع کاربری متفاوت است اما بطور معمول بصورت زیر میباشد:

الف : استـخـر شنـای تعلیماتی ، مخصوص مبتدیان که معمولاً از عمق ۷۰ سانتیمتر تا ماکسیمم ۱۲۰ سانتیمتر است .

ب : استخـر شنـای عمومی و همگانی، قابل استفاده جهت افراد مسلط به فن شنا از عمق ۱۲۵ سانتیمتر تا عمق ۳۵۰ سانتیمتر.

پ : استخـر شنـای قهرمانی، جهت شنا و مسابقات از عمق ۱۸۰ سانتیمتر تا ۴۵۰ سانتیمتر، استخرهای مناسب شیرجه با ارتفاع مختلف تا عمق ۱۰ متر نیز ساخته میشود.

ج : استخر های واترپلو، برای آقایان ۳۰ * ۲۰ متر با عمق ۱۸۰ سانتیمتر و برای بانوان ۲۵ * ۲۰ متر.

د : استخر های آب درمانی، طول و عرض استخر میتواند متفاوت باشد؛ اما عمق ثابت استخر از ۱۲۰ سانتیمتر تا حداکثر ۱۳۰ سانتیمتر میتواند متغییر باشد.

 

 

ساخت استخر عمومی- Build Public Swimming Pools

  عرض استخرهای عمومی مسابقاتی نظر به تعداد خطوط شنا تعیین می شود. عرض خطوط شنا جهت مسابقات داخلی ۲ متر و برای مسابقات بین المللی تا ۲/۵ متر پیش بینی می شود. خطوط شنای کناری با فاصله نیم متر از لبه استخر در نظر گرفته می شود به گونه ای که برای یک استخر با ۶ خط شنا؛ عرضی برابر ۱۳ متر باید در نظر گرفت..

استخرهای کمتر از ۶ خط برای مقاصد تمرینی بکار می روند و در این استخرها فواصل خطوط شنای کناری از لبه استخر به ۲۵ سانتیمتر کاهش می یابد؛ در این صورت استخر ۴ خطی دارای ۵/۸ متر عرض و استخر ۵ خطی دارای ۵/۱۰ متر عرض خواهد بود. استخرهای ویژه مسابقات رسمی و بین‌المللی دارای ۵۰ متر  طول با ۸ خط شنا هر یک به عرض ۵/۲ متر می باشد که با احتساب دو فاصله ۵۰ سانتیمتری از لبه کناری استخر، ابعاد کلی به ۲۱×۵۰  متر خواهد رسید.

سـاختـمـان استـخــر شنــا:

طراحی استخر شنا امروزه تابع استاندارد مهندسی ساختمان و مهندسی محیط زیست میباشد. بر این اساس استقرار استخــرهـا در زمین های لغزنده یا رونده یا در حاشیه دامداریها یا تصفیه خانه های فاضلاب مغایر هممین اصول است . در طراحی ساختمان مخزن استخرها نوع بتن ، نحوه آرماتور بندی ، نحوه اجرای آب بندها و درزهای انبساط ، نحوه کار گذاری لوله ها و مجاری تاسیساتی و نوع لوله ها و اتصالات درون بتن ، از اهمیت بسزایی برخوردار است . زیرا در صورت وجود احتمال نشتی به دلیل عدم رعایت اصول علاوه بر کاهش مداوم آب استخـرشنـا احتمال نشت مخزن استـخـر و یا آسیب دیدگی فونداسیون ساختمانهای جنبی استـخـر وجود دارد .

در این زمینه مطالعه مطالب اجزای ساخت استخر و ضوابط ساخت استخر پیشنهاد می شود..

دانلود فایل ضوابط ساخت استخر

{ با بررسی این مطالب با ساختمان، قوانین و جزئیات ساخت استخر بیشتر آشنا خواهید شد.. }

 

✓ استاندارهای استخر شنا:

اماکن شــنا و ورزشــهای آبــی از قبیل استــــخر های سرپوشیده، روباز، ایستگاهای ســـــاحلی، ســـد، دریاچه ها طبیعی، مصنوعی پلاژها که ضوابط فدراسیون نجات غریق را از نظر امنیت و سلامت استفاده کنندگان در نظر گرفته باشند و مجوز فعالیت و پروانه فعالیت از ادارات تربیت بدنی را دریافت نموده باشند؛ بعنوان امـاکن مجـاز شنـا و ورزشهای آبـــی شناخته میشوند. صدور پروانه کار و بازگشائی و ابطال آن برای اماکن شنا بر اساس گزارش بازرسان هئیت نجات غریق صورت می گیرد.

 

✔ پرشین استخر مفتخر است کلیه سازه های آبی و پروژه های سـاخت استخـر (استـخـر خـانگی / استخر عمومی و ورزشی) را مطابق با استـاندارد های روز دنیا طـراحی و اجـرا نماید.

تیم پرشین استخر در کلیه مراحل ساخت استخر؛ از نقشه برداری و طراحی تا اجرای کامل تاسیسات و سرامیک استخر  (بصورت صفر تا صد) ،‌ صمیمانه در کنار شما خواهد بود.

ساخت استخر

یکی از مشخصه های بارز مجموعه پرشین استخر، بهره مندی از تیم کارآزموده و متعهد در کلیه زمینه های مربوط به مراحل ساخت استخر (استخر عمومی / استخر خانگی)، از جمله طراحی و اجرای صفر تا صد انواع سازه های آبی است که خود دلیل اصلی همکاری های موفق این مجموعه با کارفرمایان گرامی می باشد.

 

◉ اجــزاء، لوازم و ساختمـان اسـتـخر:

 ◄ کاسه استخر 

» کف و بدنه استخر باید مقاومت لازم را با توجه به تغییرات فشار، در داخل و خارج استخر داشته باشد و مصالح بکار رفته نیز باید متناسب با شرایط فوق انتخاب شود.

در استخرهای بتنی, ساخت دیواره و کف استخر معمولا بصورت بتن مسلح اجرا می گردد.عایق کاری رطوبتی از سمت بیرون و روکش حفاظتی از سمت داخل کاسه استخر ضروری می باشد.

 ◄ نازک کاری

» سطوح داخلی استخر باید با مصالح نسبتا نرم وصاف پوشیده گردد تا در اثر کلر محلول در آب آسیب نبیند. همچنین باید به سهولت تمیز شود و در تماس با بدن شناگران ایمنی لازم را داشته باشد.

 

◄ لبه استخر

» لبه استخر مشابه قرنیـز یا درپوشی است که روی دیوارهای قائم استخر قرار می گیرد.لبه استخر باید از مصالح بسیار محکم و بادوام به صورت پیوسته و بدون شکاف یا گوشه های تیز ساخته شود. لبه استخر باید غیر لغزنده و در استخرهای سرباز در برابر سرما و یخبندان مقـاوم باشد.

 

 ◄ سیستم های سر ریز آب استخرها

» در ابتدا سرریز آب فقط برای جمع آوری خاک و خاشاک روی سطح آب در نظر گرفته می شد. از این رو جریان ورود دائم آب از یکسو و تخلیه آب به خارج، از سوی دیگر، بهنگام استفاده شناگران و از بین رفتن آب تصفیه شده، موجب شد تا اندیشه تصفیه آب سرریز شده مورد توجه قرار گیرد. اکنون با استفاده از سیستم های پاک سازی آب به کمک  تکنولوژی و امکانات روز، تصفیه آب استخرها هر روز پیشرفته تر و کارآمدتر می شود.

 

 لوازم موتورخانه و تاسیسات استخر

» شامل سیستم ها و لوازم گرمایشی(شامل مبدل, دیگ و مشعل یا پکیج و..) و سیستم سیرکولاسیون و تصفیه آب استخر (شامل پمپ, فیلتر, دستگاه کلرزن, اوزون ژنراتور, اشعه فرابنفش یا UV و..) می باشد. سیستم مکانیکال و الکتریکال استخر نیز در این مرحله تکمیل میگردد.

 

لوازم جانبی استخر

» برخی دیگر از لوازم ساخت استخر شامل: چراغهای استخری و لوازم نورپردازی, آب نما(واترفال), نردبان, تخته استارت, گریل یا گاتر دور استخر, دستگاه موج ساز و استخر بی پایان (Endless Swimming Pool), بلندگو استخری, اسکیـمـر و سایر متعلقات ساخت استخر / سونا و جکوزی.

 

  پخش موزیک زیر آب استخر 

» پرشین استخر مفتخر است جدیدترین سیستم های پخش موزیک در آب استخر را با بهترین برند های موجود دنیا طراحی و اجرا نماید.

لذت شنا با نوای موسیقی زیر آب استـخـر در نوع خود بسیـار جذاب می باشد؛ همچنین آرامش خاصی به ارمغان خواهد آورد..

 

»» کلیه پروژه های پرشین استخر زیر نظر کارشناسان بخش مربوطه بررسی و پس از ارائـه طرح سه بعدی تایید شده؛ پروژه توسط واحد اجرائی مجموعه پیاده سازی و تکمیل میگردد. روند پروژه نیز زیر نظر واحد بازرسی و نظارت پرشین استخر در هر مرحله مورد بررسی و آزمایش قرار میگیرد. با توجه به این مهم؛ کیفیت پروژه های ساخته شده کاملاً تـضـمـین خواهد شد..

 

» ساخت استخر های خانگی شیک و لوکس  – ساخت استخر های عمومی و ورزشی –  ساخت آب نما و محوطه سازی – اجرای سوله استخر عمومی – ساخت استخر در ارتفاع – ساخت سونا خشک و سونا بخار – ساخت استخر شیشه ای – ساخت جکوزی؛ بخشی از توانمندی های مجموعه پرشین استخر می باشد.

 

ساخت استخر و پیمانکاری اجرای استخر در سراسر کشور

 

✔ کلیه قطعات, لوازم و تاسیسات ارائه شده در مجموعه پرشین استخر، دارای ضمانت معتبر بوده و کاملاً اورجینال می باشد. در این خصوص ضمن درنظر داشتن درخواست کارفرما، از بهترین برند های تولید کننده لوازم و تجهیزات معتبر (امریکایی / اروپایی) جهت پیاده سازی پروژه ها استفاده خواهد نمود.

 

خدمات طراحی استخر:

 

مرحله اول - پلان نقشه اتوکد استخر

خدمات  رایگان پرشین استخر شامل: طراحی ۳ بعدی استخر، آب نما، محوطه سازی و طراحی سونا و جکوزی میباشد.

پیش از تحویل پروژه, شماتیک اولیه و طرح سه بعدی نهایی قابل ارائه بوده و در صورت نیاز اقدام به تغییرات مقدور خواهد بود.

پس از اتمام طرح ۳ بعدی استخر و تائید نهایی آن توسط متقاضی؛ پروژه عیناً همانند طرح ارائه شده اجرا و تحویل داده خواهد شد.

 

 

 

»» مزیت این روش دستیابی ۱۰۰درصد به خواسته مشتریان محترم می باشد و پروژه نهایی عیناً همانند نقشه درخواستی و طرح ۳بعدی ارائه شده خواهد بود. تسلط در این بخش بهمراه اجرای حرفه ای؛ یکی از مشخصه های بارز تیم پرشین استخر می باشد.

 

 

» گارانتی رضایتمندی مشتریان پرشین استخر؛ بر اساس توانایی ها و قابلیت های بالقوه مجموعه؛ در بخش های طراحی اولیه و ۳ بعدی/ آنالیز و محاسبه مهندسی فونداسیون سازه استخر / پیاده سازی و اجرای کاملاً تخصصی پروژه ها مطابق با خواسته کارفرمایان محترم می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

» مشاورین تیم پرشین استخر آماده ارائه مشاوره تخصصی رایگان جهت ارائه بهترین خدمات به کلیه متقاضیان محترم می باشند.

❖ پرشین استخر با بیش از ۳۰۰ نمونه استخر و سونا  اجرا شده در سراسر ایران ❖

 

» لطفاً جهت آشنایی بیشتر، از نمونه پروژه های اجرا شده ساخت استخر در گالری وب سایت دیدن فرمایید.

 

 

◄ جـهت آگاهی از هزینه سـاخت اسـتخـر به بخش استعلام قیمت ساخت استخر مراجعه و یا با شماره های درج شده در وب سایت پرشین استخر تماس حاصل فرمائید..

 ۰۹۱۲۸۴۰۰۹۱۱ – ۰۲۱,۴۴۸۶۰۹۱۱ – ۰۲۱,۲۲۸۱۰۷۴۴

 

دانلود توضیحات تکمیلی و جامع ملزومات و قوانین ساخت استخر

از طریق کانال تلگرام؛ به خانواده بزرگ پرشین استخر بپیوندید (کـلیکــ کنید..) کانال تلگرام پرشین استخر

آرمان مجموعه پرشین استخر: 

لوکس فکر کن ..

.. T H I N K    L U X U R Y

 

 

 

 

 

 

 

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 1527 votes
Brand Name
PERSIAN POOL
Product Name
Make a Swimming Pool Method
1
USD 75220
Product Availability
Available in Stock
post/product-title post/product-title google_snippetsproduct_priceCategory: Build Swimming Pool Product #: post/product-titleRegular price:$1100USD (Sale ends ) Available from: post/product-titleCondition: Good ! Order now!
ساخت استخر , Build Swimming Poolساخت استخر خانگیساخت استخر , Build Swimming Pool
My name is پرشین استخر, but people call me پرشین استخر. Here is my homepage: . My Website iran iran and work as an مدیرat .My friends:
ساخت استخرReviewed by پرشین استخر on.پرشین استخر , ساخت استخر , شرکت سازنده استخر و سونا و جکوزیپرشین استخر سازنده انواع استخر - ساخت استخر سوناخشک و بخار جکوزی در ایران Rating: 5