تصفیه استخر

تصفیه آب استخر

مشکلات فیلتر شنی استخرها

مشکلات فیلتر شنی استخرها

برخی از مهم ترین مشکلات فیلتر شنی استخرها

یکی از مهم ترین تجهیزات استخر برای تازه و تمیز نگه داشتن آب، سیستم فیلتراسیون آب استخر و جکوزی میباشد. جهت درخشندگی آب استخر، فیلتر باید در شرایط کاری بهینه نگاه داشته شود.

بمنظور جلوگیری از رشد جلبک ها، باید مشکلات فیلتر شنی استخر در کوتاهترین زمان ممکن مرتفع گردد. در ادامه برخی از رایج ترین مشکلات فیلتر شنی استخرها و طریقه برطرف کردن آنها را مطرح خواهیم نمود:

۱) نشتی در خط بک واش (Backwash)

یکی از قطعات پیچیده و بسیار مهم که باعث بوجود آمدن بسیاری از مشکلات برای فیلتر شنی در استخرها میگردد، شیر چندحالته (چند راهی) می باشد که بازرسی مدام آن در طول مدت زمان استفاده بسیار حائز اهمیت میباشد.

بیش از دوازده قطعه و چندین مسیر مختلف برای جریان آب در یک شیر چندحالته (Multiport valve) وجود دارد. شیرهای کششی (Push-pull valves) که در کنار فیلتر شنی نصب میشوند بسیار ساده تر هستند و فقط دارای دو دریچه برای فیلترینگ یا بک واش میباشند.

بعد از اتمام فرآیند بک واش وجود جریان کوچکی از آب که به خارج شدن از خط بک واش ادامه میدهد، امری نامتعارف و غیرعادی نیست.

دسته را به آرامی تکان دهید و در صورتی چند دقیقه بعد هم چنان آب از آن خارج میشد، مشکلی برای شیر به وجود آمده است. اکثر مواقع وجود نشتی های این چنینی ناشی از نامرغوب بودن یا مستهلک شدن واشرهای عنکبوتی یا اورینگ ها (O-ring) است.

وظیفه واشر عنکبوتی آب بند نمودن مسیرهای آب (یا فاضلاب) برای کنترل مسیر و جهت آب استخر و جکوزی میباشد.

با گذشت زمان واشر لاستیکی شما خورده شده و در نتیجه آب یا آلودگی ها و آشغال ها از مسیر تعیین شده برای بک واش خارج گشته و بدون صورت گرفتن فرآیند فیلتراسیون به استخر باز خواهد گشت.

همین امر میتواند موجب بروز مشکلات زیادی در فیلتر شنی استخرها گردد. چرخاندن شیر هنگامی که فیلتر در حال کار است نیز باعث خرابی آب بند آن میشود. گاهی اوقات نیز واشر خراب نشده است و تنها نیاز به تمیز کاری، تنظیم و در صورت لزوم روغن کاری دارد.

جهت بازرسی یا تعمیر نشتی در شیر چند حالته ابتدا پمپ را خاموش نموده، فشار درون فیلتر را خالی کرده و سپس پیچ های بالای شیر را باز کنید.

اکنون میتوانید درپوش، دستگیره و شاخه اصلی را بلند کنید. واشر عنکبوتی درون بدنه شیر قرار دارد. واشر را تمیز کرده و وجود پارگی، پیچ خوردگی یا هر آسیب احتمالی دیگر در آن را بررسی کنید. برای تعویض واشر، با کمک یک پیچ گوشتی کوچک و تیز آن را بلند کنید و واشر جدید را دقیقا سر جای واشر قبلی بچسبانید(طرف تخت پایین و طرف لبه دار بالا). در اغلب مواقع مشکل فیلتر شنی موجود در استخر با انجام این کار مرتفع میشود.

در برخی شیرها مانند شیر Hayward SP714T واشر عنکبوتی، به جای گودی بدنه شیر در کف هدایت کننده (Diverter) چسبانده شده است. نشتی در خط بک واش چنین شیرهایی غالبا به خاطر شکستگی فنرهای هدایت کننده یا گیرکردن آشغال در شیر رخ میدهد.

۲) بازگشت آشغال و آلودگی به استخر

فیلترشنی ها ممکن است مقداری از آشغال های کوچک را به استخر بازگردانند که این امر عادی میباشد، به خصوص هنگام تخلیه (کشیدن) آشغال های بسیار ریز. ممکن است بعد از بک واش یا در خلال مکش متوجه برگشت مقداری آشغال از طریق خطوط برگشت شوید.

مکش به فاضلاب، مورد اولی و استفاده از حالت شستشو (Rinse)، مورد دوم را برطرف خواهد نمود.

۱- فیلتر شنی های قدیمی» با گذشت زمان لبه های تیز ساییده شده و ظرفیت آشغال گیری کاهش می یابد.

۲- کلسیفیکاسیون (Calsification)» مواد معدنی بسیار سخت آب باعث تغییر دانه های شن فیلتر به ماسه سنگ می شوند.

۳- مادبالینگ (Mudballing)» روغن های جمع آوری شده در تانک باعث شکل گرفتن توپ های گوی شکل چسبناک در شن های یک سوم بالایی فیلتر می شوند.

۴- ایجاد کانال (Channelling)» اگر پمپ برای فیلتر بسیار قوی باشد موجب عبور آب از کانالی بدون صورت گرفتن فیلتراسیون می گردد.

۵- در صورتی که پمپ بسیار قوی باشد، واشر عنکبوتی یا فنر شیر نامرغوب باشد، شیر فیلتر آشغال را برخواهد گرداند (Bypass میکند).

۳) شکستن دسته شیر چندحالته

یکی از دیگر از مشکلات فیلتر شنی در استخرها، وارد کردن نیروی بیش از حد یا استفاده از دهانه (لوله های) بزرگ و شسکتن دسته بالایی شیر چندحالته میباشد. اگر دسته (اهرم) در سر جایش جابجایی فراوانی دارد یا اینکه بسیار شل میباشد، باید فنر شاخه اصلی را تعویض کنید. در این حالت کار ساده تر تعویض شاخه اصلی است.

برای عوض کردن دستگیره و رفع مشکل فیلتر، شاخه اصلی را همانطور که در بالا توضیح داده شد خارج کرده و آن را روی سطح نرمی قرار دهید تا بتوانید بوسیله ضربه زدن و ایجاد فشار لازم روی قسمت بالایی (فشرده کردن فنر) پینی که درون دستگیره قرار دارد را خارج نمایید.

پس از خارج کردن دستگیره، واشر نایلونی بزرگی را که زیر آن در قسمت میانی پوشش بالا قرار گرفته است، بررسی کنید تا مشکلی برای فیلتر شنی مستقر در استخر بوجود نیاورد.

با گذر زمان ممکن است این واشر پاره شده باشد و باعث اختلال در عملکرد دستگیره شود. همچنین بدنه نیز دارای اورینگ هایی میباشد که در درپوش قرار میگیرند. هر بخشی از شیر که نیاز به تمیزکاری یا تعویض دارد را بررسی نموده و سپس آنها را به جای خود برگردانید.

مراقب باشید تا درپوش را در همان جهت اولیه بر روی هدایت گر (Diverter) قرار دهید تا همه چیز به درستی تنظیم شود و سرجای خود قرار گیرد تا از بروز دیگر مشکلات احتمالی برای فیلتر شنی جلوگیری گردد.

۴) نشتی در مخزن فیلتر شنی

این یکی از ساده ترین مشکلات فیلتر شنی در استخرهاست.

تعمیر تانکی که دارای سوراخ و نشتی است کار مطمئن و ایمنی نبوده و بهتر است یک تانک جدید خردیداری کنید و معمولا هزینه ها و مشکلات مربوط به خرید یک سیستم فیلتر شنی استخری جدید ارزان تر از خرید تنها یک مخزن جدید می باشد.

وصل کردن یک مخزن تحت فشار مانند علاوه بر خطرناک بودن غالبا با شکست مواجه می شود و در نهایت ممکن است موجب خالی شدن استخر یا آسیب دیدن افراد شود.

برخی از مشکلات فیلترشنی که مربوط به نشتی های قابل تعمیر در استخرها هستند، عبارتند از :

۱- نشتی فاضلاب: که معمولا بوسیله اورینگ با تفلون برطرف میشود.

۲- نشتی در مونتاژ تخلیه: قسمت (کلاهک) تخلیه نیاز به اورینگ یا واشر دارد.

۳- نشتی در مونتاژ فلنچ: شیرهای بالایی را بوسیله اورینگ و گیره های محکم آب بند کنید.

۴- نشتی در دیوارها: شیرهای نصب شده در کنار مخزن دارای واشرهای زیادی هستند که امکان خرابی آنها وجود دارد.

۵- نشتی در محل اتصال لوله به شیر: ناشی از بوجود آمدن ترک در شیر به دلیل سفت کردن زیاد.

لترال های شکسته (Broken Laterals)

 اگر فیلتر شنی شما دائما به استخر نشتی دارد(نه فقط بعد از بک واش)، دلیل آن غالبا لترال های شکسته می باشد.

لترال ها قطعات پلاستیکی کف فیلتر می باشند که تا از قبل از شکسته شدن بوسیله شیارهای ریز خود مانع از ورود شن می شوند. شکسته شدن یا ترک برداشتن هرکدام از اجزا داخلی مانند دیفیوزرها یا لوله های عمودی باعث نشت شن به استخر میگردد.

ممکن است بعد از فرآیند بک واش شما هاله ی کوچکی از شن را مشاهده کنید. اما با شکستن لترال چیزی در حدود چندین مشت شن یا حتی بیشتر در کف استخر و زیر برگشت ها مشاهده خواهید نمود.

اما راه حل برای این گونه از مشکلات در فیلتر شنی استخرها چیست؟

تانک را تخلیه نموده و تمامی لترال ها عوض کنید. اگر شن فیلترتان وضعیت خوبی داشت، میتوانید از همان استفاده نمائید.

۵) فشار بالای فیلتر

یک فیلتر شنی زمانی نیاز به بک واش دارد که فشارسنج ۸ الی ۱۰ lbs  فشار را از حالت شسته شده و تمیز بیشتر نشان دهد.

همانطور که از نامش مشخص است بک واش به معنای حرکت آب درون مخزن در جهت برعکس میباشد.

بک واش نمودن سیستم برای مدت ۳ تا ۵ دقیقه جدا کردن آشغال های شن و دفع آن توسط شلنگ یا خط پساب میگردد.

اما فشار نرمال برای یک فیلتر شنی چقدر است؟

عدد معمول آن چیزی در حدود ۱۰ psi میباشد، اما این عدد به شدت تابع اندازه و قدرت پمپ، اندازه لوله ها و مقاومت سایر تجهیزات شما است. بنابراین فشار معمول و عادی برای فیلتر بین ۵ تا ۲۵ psi خواهد بود.

اما گاهی اوقات به دلایل مختلفی پس از بک واش فشار همچنان بالا می ماند که همین امر میتواند موجب ایجاد مشکلاتی در فیلتر شنی استخرها گردد.

۱- شن نامرغوب، معمولا روغنی و گوی شکل»» شن را عوض کنید یا از تمیزکننده های فیلتر شنی استفاده کنید.

۲- خراب بودن یا گیر کردن فشار سنج»» پمپ را خاموش کرده و ببینید آیا فشار صفر می شود؟

۳- وجود گرفتگی بعد از فیلتر»» شیرهای نیمه بسته یا خطوط مسدود شده.

۴- گرفتگی قبل از فیلتر»» جریان کم ورودی به فیلتر.

۵- شیر چندحالته در حالت چرخش آب باشد و جریان آب بک واش را کم کند.

تعمیر و نگهداری و رفع مشکلات فیلتر شنی استخرها بسیار ضروری و حائز اهمیت می باشد. این سیستم باید خیلی سریع به مجموعه بازگشته و در مدار سیرکوله یا گردش آب قرار گیرد.

در صورتیکه قادر به فیلتر نمودن آب به دلایل مختلفی مانند انتظار برای قطعه ای خاص یا تعمیر بخشی از آن نیستید،

حداقل در صورت امکان  با استفاده از بای پس فیلتر، آب را در حالت چرخش قرار دهید. میزان کلر را بالا نگه داشته و هر روز آن را شسته و تمیز نگه دارید تا زمانیکه سیستم فیلتر شنی مجددا در مدار قرار گیرد.

مشکلات فیلتر شنی استخرها بیشتر بخوانید »

فیلتر شنی استخری ایمکسP | فروش فیلترشنی فایبرگلاس تصفیه استخر ایمکس با ارزانترین قیمت

» فـروش فیلتر تصفیه ایمکس با ارزان ترین قـیـمـت و بهــترین کـیفـیـت: فـروش انـواع فـیـلترهای شـنی تصفـیه اسـتـخـر و جـکـوزی در کـشــور

»» با گــارانـتـی طــلائـی پرشـین استخـر ««

فیلترشنی استخری سری P
فیلترشنی استخری سری P

کمپانی Emaux پیوسته در طراحی و استفاده از تکنولوژی روز دنیا در ساخت تجهیزات و لوازم استخری پیشتاز بوده است.

در این مطب به انواع و مشخصات فنی فیلترشنی تصفیه ایماکس P میپردازیم.

فیلتر های تصفیه P ایمکس مناسب جهت استفاده در انواح استخر، جـکوزی و حوضچه های آب سرد میباشند. فیلترشنی سری P در 6 سایز تولید و عرضه میگردد.

بدنه فیلتر تصفیه استخری سری P ایمکس، از جنس FRP میباشد که با کیفیت مناسب به همراه شیر شش حالته با فشار کاری استاندارد تا 3bar میباشند و فقط با اتصالات ½ 1 اینچ تولید میشند.

پیشنهاد میشود جهت این نوع از فیلتر از سیلیس یا شن کریستالی دانه شیشه ای استفاده نمود.

logo-EMAUX-pool PUMP FILTER

انواع/ مشخصات و مشخصات فیلتر شنی تصفیه استخری ایمکس P

فیلـترشنـی ایمکس P350

  فیلـترشنـی ایمکس P350 » مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ، بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 55ارتفاع * قطر 35 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 20كيلوگرم

  دبي تصفيه : (4.3 مترمكعب بر ساعت)

فیلـترشنـی ایمکس P400

فیلـترشنـی ایمکس P400 » مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ، بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 59 ارتفاع * قطر  40 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز :  35 كيلوگرم

  دبي تصفيه : (6.1 مترمكعب بر ساعت)

فیلـترشنـی ایمکسP450

فیلـترشنـی ایمکس P450 » ساخت كمپاني EMAUX / مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ، بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 64 ارتفاع * قطر  45 سانتی متر،

  ميزان شن مورد نياز :  45 كيلوگرم

  دبي تصفيه : (7.8 مترمكعب بر ساعت)

فیلـترشنـی ایمکس P500

فیلـترشنـی ایمکس P500 » مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ، بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 67 ارتفاع * قطر  53 سانتی متر،

  ميزان شن مورد نياز :  85 كيلوگرم

  دبي تصفيه : (10/8مترمكعب بر ساعت)

فیلـترشنـی ایمکس P650

فیلـترشنـی ایمکس P650 » مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ، بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 77 ارتفاع * قطر  63 سانتی متر،

  ميزان شن مورد نياز :  145 كيلوگرم

دبي تصفيه : (15.3 مترمكعب بر ساعت)

فیلـترشنـی ایمکس P700

  فیلـترشنـی ایمکس P700 » ساخت كمپاني EMAUX  » مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ، بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 85 ارتفاع * قطر  71 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز :  210 كيلوگرم

دبي تصفيه : (19.2 مترمكعب بر ساعت)


شیر چند حالته فیلترشنی
شیر چند حالته فیلترشنی

»» آموزش بک واش، نظافت سیلیس و عملکــرد شیر 6 حالته فیلـتـر شنی / کلیـکـ کنیـد

logo-EMAUX-pool PUMP FILTER
مشخصات فنی فیلترشنی ایمکس سری P
مشخصات فنی فیلترشنی ایمکس سری P


logo-EMAUX-pool PUMP FILTER
مشخصات فیلترشنی تصفیه استخر سری P

بمـنظـور خرید انواع فیلتــر تصفیه استخر و جکوزی ایماکس P350-P400-P450-P500-P650-P700 با ارزانترین قیمت

و خرید بهترین و ارزان ترین قیمت تجهیزات و لوازم استخری

با ما در ارتباط باشید:

تـلـــفــــن های تـمـــــاس با پرشین اسـتخــر

شــش رقـمــی / کـد021

284286

28422911

28423911

همـراه / شبـکـه هـای اجـتمــاعی

09128400911

فیلتر شنی استخری ایمکسP | فروش فیلترشنی فایبرگلاس تصفیه استخر ایمکس با ارزانترین قیمت بیشتر بخوانید »

فیلتر شنی ایمکس MFV :انواع؛مشخصات فیلتر شنی تصفیه استخر،جکوزی : فروش با قیمت ارزان

فروش فـیلـتر شـنی استخـری ایمـکس MFV با ارزان ترین قیمت

کمپانی Emaux پیوسته در طراحی و استفاده از تکنولوژی روز دنیا در ساخت تجهیزات و لوازم استخری پیشتاز بوده است.

در این مطلب به انواع فیلترشنی تصفیه استخـر و جـکـوزی سری MFV برای حجم های مختلف استخر و جکـوزی خـواهـیـم پـرداخـت..

این سری از فیلتر های ایمکس مناسب جهت استفاده در انواح استخرها ، جکوزی ها و حوضچه های آب سرد میباشد که در 6 سـایـز و یا 6 مـدل تولید و عرضه گردیده است.

بدنه این نوع فیلتر از جنس FRP بــوده که با کیـفـیـت مرغوب به همراه شیر شـش حالـته با فشـار کاری استاندارد تا 3.5bar ارائـه میگــردد.


شیر چند حالته فیلترشنی
شیر 6حالته فیلترشنی ایمکس

»» روش استفاده از شیر 6 راهه فیلـتر شـنی + آموزش شسـتـشو-بکـواش فـیلـتر شـنـی ایمکس ««« کـلیـک کـنـیـد..

فیلترهای ایمکس مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه میباشند که عبارتند از »»

حالت فیلتراسـیـون و تصفیه آب استخر و جکوزی (Filter)

حالت بک واش (Backwash)

حالت شستشو(Rinse)

حالت تخلیه (Waste)

حالت بسته (Closed)

حالت بازگـردش (Recirculate)

 بازگردش یا RECIRCULATE شیر 6راهه: آب اسـتخر بدون عبور از فیلتـر، بطور مسـتقیم به کاسه اسـتخر باز میگردد.

بمنظـور دستیابی به عملکــرد صحیـح فرایـند فـیلـتراسـیون؛ نظافـت و یا بـکــ واش به موقـع فـیلـترشـنی،

همچنـین انتخـاب دانـه بنـدی و نوع سیلـیس، از اهمـیت بسـیـار بالائی برخوردار میبـاشد..انـواع مختـلف فیلتر تصـفـیه شنی ایمکـس MFV

EMAUX SAND FILTER MFV SERIES-TYPES
EMAUX SAND FILTER MFV SERIES-TYPES

بررســی مشـخـصـات فـنی / انـتخـاب فیلـتـر مناسب برای حجــم های مختـلـف اسـتخـر و جکـوزی

فيلتر شنی ایمکس MFV17

فیلتر شنی ایمکسMFV17 مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ،، بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 62ارتفاع * قطر  43 سانتی متر، 

شن مورد نياز برای فیلتر شنی MFV17 به میزان : 40كيلوگرم

  دبي تصفيه : (7.5 مترمكعب بر ساعت)

فیلترشنی استخـری ایمکس مدل MFV20

   فیلتر شنی ایمکسMFV20 مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ،

بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 71 ارتفاع * قطر  50 سانتی متر،

»» شن مورد نياز فیلتر شنی MFV20 به میزان :  70 كيلوگرم

دبي تصفيه : (10/5 مترمكعب بر ساعت)

فیلتر شنی ایمکس MFV24

فیلتر شنی ایمکسMFV24 مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ،

بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 1 ½  اينچ،  ابعاد : 80 ارتفاع * قطر  60 سانتی متر، 

»» شن مورد نياز فیلتر شنی MFV17 به میزان :  125 كيلوگرم

دبي تصفيه : (14/3 مترمكعب بر ساعت)

فیلتر شنی ایمکسMFV27

  فیلتر شنی ایمکسMFV27 مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی

بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 2  اينچ،  ابعاد : 91 ارتفاع * قطر  67 سانتی متر، 

»» شن مورد نياز فیلتر شنی MFV27 به میزان :  185 كيلوگرم

دبي تصفيه : (20/3 مترمكعب بر ساعت)

فیلتر شنی ایمکسMFV31

فیلتر شنی ایمکسMFV31 مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ،

مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب کثیف فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی ،

بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 2  اينچ،  ابعاد : 95 ارتفاع * قطر  78 سانتی متر،

 »» شن مورد نياز فیلتر شنی MFV31 به میزان :  320 كيلوگرم

  دبي تصفيه : (24/7 مترمكعب بر ساعت)

فیلتر شنی ایمکس MFV35

فیلترشنی ایمکسMFV35 ساخت كمپاني EMAUX   مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه جهت backwash  ، تخليه آب آلوده از فیلتر ، تصفیه آب استخر ، تخلیه آب کاسه استخر ، چرخش آب هنگام عدم استفاده ، خروج فیلتر از سیستم ،  نصب شده در بالاي فيلتر شنی

بدنه ضد زنگ از جنس FRP، سايز اتصال لوله 2  اينچ،  ابعاد : 105 ارتفاع * قطر  87 سانتی متر، 

»» شن مورد نياز فیلتر شنی MFV35 به میزان :  430 كيلوگرم

  دبي تصفيه : (30/9 مترمكعب بر ساعت)

logo-EMAUX-pool PUMP FILTER

EMAUX SAND FILTER MFV SERIES-DETAILS
EMAUX SAND FILTER MFV SERIES-DETAILS

logo-EMAUX-pool PUMP FILTER
فیلترشنی ایمکس سری MFV

جهت خرید فیلتر شنی ایمکس سری MFV با ارزانترین قیمت

و خرید کلیه تجهیزات و لوازم استخر و جکوزی با قیمت ارزان و بهترین کیفیت

با مشـاورین پرشـیـن اسـتـخر درارتباط باشید:

شــش رقمـی / کـد 021 تهـران

284286


28422911

28420911

همـراه/ شبـکـه های اجتـماعــی

09128400911

فیلتر شنی ایمکس MFV :انواع؛مشخصات فیلتر شنی تصفیه استخر،جکوزی : فروش با قیمت ارزان بیشتر بخوانید »

فیلترشنی هایوارد|مشخصات فنی فیلترشنی تصفیه استخـر-جکوزی هـایوارد|HAYWARD

فیلتر شنی استخـر و جکـوزی هـایـوارد

HAYWARD POOLS SAND FILTER

فیلـترشـنی اسـتخـری هـایـوارد،

از دیگـر محـصولات شـرکت “هِـیـوارد امـریـکا” میـباشـد.

در حقیقت نسـل جدیـد فیلـتـرشـنی استخـری بـا بدنـه کامـپوزیت [فیـلترشـنی فایـبرگـلاس] مدیون نوآوری های این شرکت مطرحِ تولیـدکننده محصـولات اسـتخـری میـباشـد.

»» تلـفـظ صحـیـح نـام ابـن بــرنــد تجـاری ” هِــی وارد” Hayward اسـت. اما در ایــران، عمـومـاً با نـام یـا تـلفــظ “هـــایـــوارد” شنـاخـتـه میشـود.

کارخانـه تولیـد این محصول نیـز در چـیـن و مکـزیـک مسـتـقـر اسـت. فیـلـتـرشـنـی استـخـری هــایــوارد در دو ســری S و VL تولیـد و عـرضه گـردید.

جنس بدنـه این نوع از فیلتـرهای شنی هـایوارد از پلـیـمر PRO-GRID بوده و در سایز های مـتنوعی جهت اسـتفـاده در تصفـیه اسـتخـر و جکوزی و حوضچه ها به کار میروند.

از مزایای منحـصـر بـفـرد فیـلتـرشـنی هـایـوارد، قابلـیت مـدولار یا عملکرد مشترک آنها با یکـدیگـر میباشـد..

به این مفهـوم که جـهت تامین ظـرفیـت مـورد نـیـاز، میتـوان 2 یا چـند دستـگاه فیلتـرشـنی هـایـوارد را بصورت مـوازی به یکـدیگـر مـتـصل نمـود..

هر دو سـری از فـیـلتـرهای شنـی هایـوارد با فشار کاری بین 3 تا 4 بار کار میکنند ، هر دو مدل مجهز به شیر6 حالـته میباشند.

در سری VL و همچنین ظرفـیت های پاییـن تر سـری S ، شـیـر چند حالـته بالای فیلـتر قـرار گـرفــته، امـا در ظرفـیت های بالای سـری S محـل استقـرار شـیر در برخـی مدلهـا در بالای و برخی دیگـر جـنب دستگاه است.

در سری s پایه فیلتر شنی بصورت منفـک و جـدا میباشد. اما در سـری VL پایــه با فیلترشنی بصورت یـکپارچه طراحی شده است. بطور کلی ساختار و عملکرد هر دو دستگاه تفـاوت چندانی با هم ندارند. سـری S دارای تنـوع ظـرفـیـت های بیشتری میباشند.

HAYWARD swim pool pump-filter -logo

فيلتر شنی هایوارد مدل S144T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 80 * قطر 36 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 18 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 1 فوت مربع، دبي تصفيه : 30 گالن بر دقيقه (6.8 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل S166T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 83 * قطر 41 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 45 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 1.5 فوت مربع، دبي تصفيه : 35 گالن بر دقيقه (7.9 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل S180T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 88 * قطر 46 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 68 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 1.75 فوت مربع، دبي تصفيه : 40 گالن بر دقيقه (9 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل S210T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 95 * قطر 52 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 90 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 2.2 فوت مربع، دبي تصفيه : 44 گالن بر دقيقه (9.9 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شني هایوارد مدل S220T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 103 * قطر 56 سانتی متر،

  ميزان شن مورد نياز : 114 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 2.64 فوت مربع، دبي تصفيه : 52 گالن بر دقيقه (8.11 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل S244T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 105 * قطر 62 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 135 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 3.7 فوت مربع، دبي تصفيه : 62 گالن بر دقيقه (14 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل S270T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : 2 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 108 * قطر 68 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 158 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 3.7 فوت مربع، دبي تصفيه : 74 گالن بر دقيقه (16.8 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شني مدل S310T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : 2 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 120 * قطر 77 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 225 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 4.91 فوت مربع، دبي تصفيه : 98 گالن بر دقيقه (22.2مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل S360T

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : 2 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 132 * قطر 90 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 315 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 7.06 فوت مربع، دبي تصفيه : 141 گالن بر دقيقه (32مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل S311SX

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده در جانب یا پهلو فیلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : 2 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 97 * قطر 78 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 159 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 4.95 فوت مربع، دبي تصفيه : 99 گالن بر دقيقه (22.4مترمكعب بر ساعت)


HAYWARD swim pool pump-filter -logo

فيلترشني هایوارد مدل S360SX

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل 6 حالته و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash تخليه ،نصب شده درجانب یا پهلو فیلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : 2 اينچ،  ابعاد : ارتفاع 115 * قطر 90 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 318 كيلوگرم

سطح موثر فيلتراسيون: 6.5 فوت مربع، دبي تصفيه : 130 گالن بر دقيقه (29.5 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شني هایوارد مدل VL210T 

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash و تخليه  ، نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد :  ارتفاع 75 و قطر 52 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 65كيلوگرم 

سطح موثر فيلتراسيون: 2.15 فوت مربع، دبي تصفيه : 35 گالن بر دقيقه (10.2 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل VL240T 

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash و تخليه  ، نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد :  ارتفاع 86 و قطر 60 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 90 كيلوگرم 

سطح موثر فيلتراسيون: 3.12 فوت مربع، دبي تصفيه : 50 گالن بر دقيقه (11.3 مترمكعب بر ساعت)


فيلتر شنی هایوارد مدل VL270T 

ساخت كمپاني Hayward امريكا مجهز به شير كنترل با 6 موقعيت و قابليت چرخش 360 درجه براي backwash و تخليه  ، نصب شده در بالاي فيلتر، بدنه ضد زنگ از جنس پليمر كامپوزيت استخری ، سايز اتصال لوله : ½ 1 اينچ،  ابعاد :  ارتفاع 91 و قطر 68 سانتی متر، 

ميزان شن مورد نياز : 133 كيلوگرم 

سطح موثر فيلتراسيون: 3.65 فوت مربع، دبي تصفيه : 60 گالن بر دقيقه (13.6 مترمكعب بر ساعت)


Persianpool Co Address Phone No

✓ جهت کـسب اطلاعات بیشتر و خرید فیلتر شنی تصفیه استخری هـایـوارد با ارزان ترین قیمت با ما در تمـاس باشید:

✓ مشاوره تخصصی در زمینه خرید تاسیسات، لـوازم و تجهیزات استخـر، سونا و جکــوزی
                   

284286 (شماره شش رقمی-کد021)

28420911

28422911

28423911

09128400911

instagram-folllow
پرشیـن استـخــر در ایــنسـتـاگــرام

پرشین استخر

فروش فیلترشنی استخـر-جکـوزی

خرید پمپ تصفیه استخر-جکوزی

فـروش تجهیزات و لوازم استخـر


iran-persianpool-branches

پرشین استخـر،فـروش تجهیزات استخـر، لوله-اتصالات UPVC | کاشی-سرامیک استخـری با تخفیف همکاری و ارسال به سراسـر کشـور


c Expand All C Collapse All

برآورد هـزینه اجـراء اسـتخـر یا هزینه ساخت از صفـر تا صـد استخـر شنا بر اسـاس مـترمربع امکان پذیر نیسـت.

[شــامل کـلیه هزینه ها، مانند سرامیک و تصـفیـه]

در واقـع هـزینۀ کـل اجـراء هـر متـرمربـع از یک استخـر، نسبت به ابعـاد بزرگـتر یا کوچکــتر از آن قـابل تـعـمیـم نمـیباشـد..

بطور مثال: چنانچه هزینه تقریبی اجراء از گودبرداری تا مرحله بهره برداری کامـل از یک استخر شنا بهمراه نصب تاسیسات تصفیه و سرامیک؛ با ابعاد 6 * 3 متـر و عمق میانگین 1.7 متر، معـادل 200 میلیون تومان در نظـر گـرفته شود[فـرض]

هرگـز هزینه اجراء استخـری با ابعاد 2 برابـر، 400 میلیـون نخـواهد شـد.

زیرا بخشی از هزینه ها در هر دو مورد به طور تقریبی یکسان میباشند.

مانند هزینه اجراء تاسیسات / هزینه لوله اتصالات و شیرآلات اتاقک تاسیسات / هزینه تجهیزات تصفیه [با اختلاف اندک] و..

اما میتوان صـرفــاً برخی از هزینه اجراء بخشـهای مربوط به مراحل ساخت استخر را بر اساس مترمربع محاسبه نمود.

مانند اجراء آرماتوربندی / اجراء سیمانکاری و نصب سرامیک و..

 • jasa pembuatan company profile گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi! I understand this is kind of off-topic however I had to ask. Does running a well-established website like yours take a lot of work? I’m brand new to blogging however I do write in my diary on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be able to share my experience and views online. Please let me know if you have any kind of ideas or tips for brand new aspiring bloggers. Appreciate it! Feel free to surf to my web blog :: jasa pembuatan company profile
 • male performance enhancement گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Maca Root Maca root is a Peruvian herb used for centuries to boost fertility and sexual operate. If you start with the recommended amount, you can all the time tweak the variety of daily capsules based on your expertise and desired outcomes.
 • сип дома москва и московская область گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Гэзльвудъ также услышалъ этотъ чуть-чуть замѣтный вздохъ, и въ ту же минуту почувствовалъ раскаяніе, что расточилъ нѣсколько мгновеній.
 • e-commerce گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Wow, wonderful blog structure! How lengthy have you been running a blog for? you make blogging glance easy. The full glance of your web site is fantastic, as smartly as the content! You can see similar: sklep online and here e-commerce
 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://masonrthomas.com/upload/go.php 🎁 * * * hs=96fae0bd024b45d7a5b155513dd84279* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  tlt2e8
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بهـترین نوع، مـارکــ یا بـرنـد کاشی و سـرامـیک اسـتـخــر و جکــوزی در حـال حاضر برند سـرامـیک الـبـرز میـباشد.

  بهترین-کاشی-سرامیک-برای-استخر-0چیست؟BEST-CERAMIC-TILE-FOR-SWIMPOOLS

  با توجه به تجربیات تیم اجرائی پـرشـیـن اسـتـخـر و تصـدیـق سـازنـدگان تخـصصـی اسـتخـر در کشـور، کاشـی الــبـرز از دوام و کـیفـیت قـابـل قـبولـی برخـوردار میباشـد.

  سـایر برنـد های کاشـی و سـرامـیـک اسـتخـری موجـود در بازار ایـران (که تعداد آنها نیز انگشت شمـار است)، تا به این لحظـه تنـها بطور نسـبی موفـق به جـلـب رضـایـت مـشتـریـان گـردیده انـد.

  شـایان ذکــر است؛ اخـیــرا شـرکت های تولید کننده ایرانی، اقــدام به تـولـیـد سـرامـیـکــ های اسـتخـری با ظاهـری مـتفـاوت نمـودنـد.

  اما با توجه به نوظهـور بودن این محـصولات، تنهــا با گـذشـت ســالهــا استـفـاده در پروژه های مختلف، میـتـوان راجــع بـه دوام و کـیـفـیـت ایـن محـصـولات نـظــر قطـعـی داشت..

 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://nitidknotz.com/upload/go.php 🎁 * * * hs=dacf1c9c5616e92ced5c116f07b47c0f* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  a0ahdp
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بر اسـاس نتـایـج آخـرین دسـتاورد هـای عـلمـی و تجربی دنیـا در حـوزه فـن آوری و تـولــید لـولــه هـای پلـیـمـری فشـار قـوی، مـناسب تـرین و بهـتریـن نـوع مـوجـود، در حـال حـاضـر

  لولـه-اتصـالات-شیـرالات یو پی وی سی UPVC میـباشـد.


  از جمـله مـزایـا و برتـری های لولـه هـای فشـارقـوی UPVC

  مقـاومـت در بـرابـر خـوردگـی و فرسـایـش، بـروز حـداقـل افـت فـشـار در سیـسـتـم پایـپـیـنـگــ بـه دلیل سـطوح صیقـلـی این مـتریال (ضریب زبـری لولـه UPVC بمـیزان 0.009 اسـت)، استـحـکام بـالا، عـمــر مـفـیـد 50 الــی 70 ســال، مقـاومـت در بـرابر تـغـیـیرات دمــا، سهـولـت در اجـراء، حـمـل آسـان و قـیـمـت مـناسـب مـیباشـد.

  آسـتانه تـحمل لولـه های فشـار قـوی U-PVC تـا دمــای 60 درجـه سـانـتیـگـراد و حـداکـثـر فـشــار نـامـی 16بــار(PN16) میـباشـد؛ ایـن قـابلیـت از شـاخص های مهم انتـخـاب UPVC بعـنـوان بهـترین نـوع متـریـال جهـت اجـراء لـولــه کشـی اسـتخـر و جکــوزی محـسـوب میـگـردد.

  چـرا لولـه، اتصـالات و شیرالات UPVC جهت لـولـه کـشـی اسـتـخـر بهتـرین انتـخـاب است؟

  بـاتـوجــه بـه این نـکتـه کـه زمـان اجــراء لـولـه کشـی کـاسـه استـخـر پیـش از مـرحـله بـتـن ریـزی میـبـاشـد؛ بنـابـرایـن بخـش عـمـده لـولــه و اتـصـالات اسـتـخـر بـرای هـمـیـشـه در بــتن مــدفــون خـواهـد شــد.

  به ایـن علـت هـنگـام بـررسـی و انـتـخـاب بهـتریـن نـوع لـولـه، شـایسـته است میـزان سـازگــاری مـتریـال اسـتفـاده شــده بـا رفــتـار بــتـن نیــز مـورد تـوجـه قـرار گیـرد.

  ســازگــاری قـابل قـبـول عنـاصـر تشکـیل دهـنده لولـه UPVC بـا بـتـن،هنگـام انــدود شــدن توسط بـتن، از مزایــا و برتری هـای ایـن نـوع پـلیـمـر، همچنین علت اصلی استفـاده از UPVC در لولـه کشی تصفیه استخـر به شـمــار میـرود.

  هـمینطـور در خصـوص نحـوه اتصـال UPVC، میـتـوان بـه عـمـق هـمـپوشـانـی بـالا (در اتصـال های چسـبی) و آب بنـدی کامـل در اتصـالات اوریـنگــ (پـوش فـیت) اشـاره نـمـود.

  لولـه کشـی UPVC “یو پی وی سی” (از نوع چسـبی) توسـط کـلـیـنـر، پـرایـمــر و چـسـبUPVC فـشــار قـوی مخـصوص انجـام میـپـذیـرد.

  نتـیـجـه اجــراء صحـیـح ایـن مـرحـلـه، مـنـجـر بـه هـم پـوشـانـی کامل بخـش هـای الحـاق شــده و در نهـایت حصـول اطـمیـنان از آب بـنـدی کــامـل مدار لوله کشی خـواهـد شـد.

  ✍️ “آمـوزش اجـرا لولـه کشـی استـخـر تـوسط لولـه UPVC

  BEST UPVC-PIPE-VALVE FOR SWIMPOOLS-بهترین لوله برای استخر چیست؟

  پرشـین استخـر جهت اجـرا لولـه کـشی تصفـیه اسـتخـر ها، از لولـه، اتصالات و شیـرالات U-PVC پیـمتـاش ترکـیـه اسـتفـاده مینـمـاید.


  CALL PERSIANPOOL-تلفن پرشین استخر

  بمنـظـور اطـلاع از قـیـمت هـا و خـریـد لـولـه، اتصـالات و شـیـرآلات UPVC اسـتـخـری، لـطفـاً با مشـاوریـن بخـش فـروش مجـمـوعـه پـرشـیـن اسـتخـر در ارتبـاط باشـید:

  شـش رقـمــی

  021.284286

  021.28422911

  همــراه / واتس اپ

  09128400911

 • Lakeisha Rene گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir We noticed your website persianpool.ir is only listed in 9/2,500 directories. We have a service that lists your company in all the directories globally. It supports all countries, all services, to boost your SEO and get you those high quality back links that directories offer. We have a promo running for a one time fee of $99 Visit us on https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir to get listed.
 • Andra Carron گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, Do you have a digital product you would like to see promoted for free? Do you target companies with your product? We promote your product for you on a commission basis. Come check us out: https://persianpool.leadsboy.biz
 • Lavon Galarza گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, If I can tell you exactly which Businesses (B2B) visited your website today – would you be interested? Here is what I mean. You get 100 visitors today. 2 of them fill out your form. 1 of them calls you. 97 of them are gone forever… Until Now. Our software can track: -Who was on your website -How they got there -What keyword they searched -Their Name, Phone and Email address. Don’t lose any more leads or sales opportunities. We’ve been in business since 2015 with clients around the world. Interested? Send me your name and number for a no cost demo on YOUR website. LeadsMax.biz Regards, Website Detective Don’t Miss Any Opportunity.
 • Junko Mcnabb گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, Do you have a digital product you would like to see? Do you target companies? We promote your product for you on a commission basis. Come check us out: https://persianpool.leadsboy.biz
 • Ciara Wonggu گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, I hope this email finds you well. I wanted to reach out to you today to discuss logo products and apparel for your business. Quick question: Who would be the best contact to discuss your company logo products and apparel such as: -Printed T-shirts -Logo mugs -Branded water bottles -Custom USB flash drives -Logo pens -plus 300,000 other products for your business https://persianpool.marketingeee.com/ With over two decades of experience in the promotional products industry, our company is dedicated to helping businesses like yours leave a lasting impression. Our wide range of custom-branded merchandise is designed to elevate your brand, foster customer loyalty, and drive sales. From captivating trade show giveaways to thoughtful employee incentive programs and impressive corporate gifts, we have the expertise to create unique promotional items tailored to your specific needs. Our team of promo product specialists will guide you through the entire process, from selecting the perfect items for your business to designing and creating custom logos that speak to your brand identity. As your one-stop-shop for branded merchandise, we ensure top-quality finished products are delivered right to your doorstep, making the process seamless and hassle-free. Let’s connect and explore how our promotional products can enhance your brand awareness and fuel business growth. Thank you for your time, and we look forward to hearing from you soon. Best regards, Creative Specialist Branded Products https://persianpool.marketingeee.com/
 • Tarah Ansell گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hello, We noticed your domain: persianpool.ir is listed in very few directories. Directories have a very high Page Rank Score and provide really good back links Company visit us on Company Registar and list your domain in all the directories. https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir
 • Inez Guertin گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir, We visited your website persianpool.ir and think that we might have the perfect leads for you. We are a global lead provider covering all industries that include consumer and business data. Feel free to look through our samples on our website https://persianpool.leadsfly.biz/persianpool.ir If the samples are not to your liking, talk to us live on site and we might be able to provide you with the exact data you need Please visit us at https://persianpool.leadsfly.biz/persianpool.ir Your Future Favorite leads provider for 2024 Regards, Inez
 • Hilda Slaton گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir We noticed your website persianpool.ir is only listed in 12 out of 2500 directories. This has a severe impact on your online global presence. You can get listed in all 2500 directories for a once off fee of $99 Come visit us on https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پاسخ بطـور خلاصـه:

  نحـوه اجـراء اسـتخـر های بتنی

   

  BUILD-CONCRETE-SWIMMING-POOL-ساخت استخر بتنی

  پس از انجـام محـاسـبات فــنــی و طـراحـی کاســه استخـر، مراحـل اجـرائی در دسـتور کار قــرار میگیـرد.

  (طراحی 2 بعـدی و 3 بعـدی  کاسه استخـر، محـاسبه و تـنظیم لیسـتوفـر آرمـاتورها، طـراحی دیـاگرام لولـه کشی تاسیـسـات و..)

  جهت همـوار سازی کاسـه استخـر، دیـواره ها توســط آجــر یــا بـلــوک و کـف استخـر، با بتن مگــر(یا بتن نظافــت) پوشش داده میشـوند.

  سپس لایه اول از 2 لایه شبکـه مـش، توسط آرمــاتور [ معمولا A3 ؛ آجـدار] در بخشهـای کـف و دیـواره کاســه اسـتخـر اجــرا میشود. [آرماتوربـندی]

  » در میـان 2 لایه شبکه مـش آرمـاتور اسـتخـر، لولــه کشی های مربوط به گردش و تصفـیه آب، توسـط لولــه U-PVC انجــام میپذیرد.

  پس از لولـه کشـی، لایـه دوم آرماتور اجـراء میگـردد.

  HOW MAKE CONCRETE SWIMPOOLS-روش ساخت اجرا استخر بتنی

  »» مرحله بعد، بستن قـالب جهت بتـن ریـزی اسـت. 

   

  بـتن ریــزی اسـتـخـر توســط بتـن آمـــاده، ضمن الحـاق مکـمل های آب بنـدی و افـزونه های روان کـننده انجــام مـیپـذیرد.

  »»  در پایـان، کاسـه استخـر آماده سـیـمانـکاری، آب بنــدی نهــائی و نصــب ســرامـیـک (یــا رنــگ) خــواهــد بـود..

 • Slaptep گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  This demonstrates the feasibility of using chelators to enhance echinocandin efficacy in vivo in the treatment of echinocandin resistant infections where to buy cialis online safely
 • RobertFaito گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Gates of Olympus 1000 на реальные деньги
 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://izmirlianfoundation.am/files/go.php 🎁 * * * hs=9836ec409a9f273e9eaf1e73551df2ee* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  05i4wr
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فیلترشنی هایوارد|مشخصات فنی فیلترشنی تصفیه استخـر-جکوزی هـایوارد|HAYWARD بیشتر بخوانید »

  فیلتر تصفیه استخر و جکوزی| انواع فیلتر تصفیه آب استخر| فروش فیلتر شنی تصفیه استخر قیمت ارزان

  پـرشـیـن استـخــر »» مرکــز تخصصی فـروش انـواع فیــلتـرهای تصـفیه آب استخر و جکوزی

  (فیـلترشنی استخـر/فیلـتر دیاتومه/فـیـلـتر کارتریجی) با ارزانترین قیمت و بهـتـرین کیفـیت

  فیلتر تصفیه آب استخر و جکوزی

  آب از مظاهر پاکی و پاکیزگی میباشد امـا چنانچـه بصورت ثابت و راکـد باقـی بمـاند؛ بستر بسـیار مناسـبی را جهت رشـد و نمـوّ باکـتری هـا، جـلبـکــ ها و تخـمـگـذاری حـشـرات فـراهـم خواهـد ساخـت..

  وجود تلاطـم در آب دریـاها و دریاچـه ها بطـور طـبیعـی از این رکود ممانعت بعمل می آورد. امــا در خصوص اسـتخـر، جکـوزی و حوضچـه چه تدبیـری باید اندیشـید؟

  مصـداق ضـربـ المــثـل پـارسـی در این خصـوص : آبــ که یکــ جـا مــانـد؛ میــگـنـدد…

  مبحث فیلتراسیون و تصفیه آب بسیار گسترده و متنوع میباشد و از گذشته کشورهائی نظیر آلمان،انگلیس و امریکا در فناوری این مبحث پیشرو هستند.

  جهت تصفیه آب استخر ها ، جکوزی ها و حوضچه ها معمولا از پـمـپ و فیلتر تصفیه استفاده میشود. به این صورت که پــمــپ علاوه بر به گردش درآوردن آب استخر(جلوگیری کردن از راکد ماندن آب) آب به گردش درآمده را جهت تصفیه فیزیکی و شیمیایی به داخل فیلتر هدایت نموده و آب تمیز مجددا به کاسه باز میگردد.

  انواع و اقسام فـیلـتر تصفـیه آب استخر و جکوزی

  فیلتر های تصفیه در سایز های مختلف ، انواع مختلف و ساختارهای متفاوتی تولید و ارائه شده اند که هر کدام ویژگی و کاربردهای مختلفی دارند و بنا به مدیا (سیستم تصفیه داخل فیلتر) عملیات مختلقی را جهت تصفیه آب انجام میدهند.عمدتا در این مبحث ار فیلتر های شنی ، دیاتومه و کارتریجی استفاده میشود که هر یک را به تفکیک توضیح خواهیم داد.

  آموزش نحوه انتخاب و محاسبه فیلـتر تصفیه استخر و جکوزی:

  محاسبه فیلتر شنی استخر و جکوزی کمی متفاوت تر نسبت به یکدیگر بوده و دلیل آن اختلاف دمای استخر و جکوزی میباشد.

  زیرا دمای آب جکوزی حدود 40 تا 45 درجه سانتی گراد است و همین امر سبب میشود مقدار چربی بیشتری از بدن شناگر جدا، و وارد کاسه جکوزی گردد و این امر منجـر به ایجاد آلودگی بیشتری خواهد شد.

  علت دیگر» حجم آب کاسه جکوزی همواره کمتر از استخر است و هرچه حجم آب کمتر باشد در نتیجه زودتر آلوده میگردد .

  نحوه محاسبه فیلترشنی استخر، فیلتر کارتریجی و دیاتومـه مناسب برای تصفیه آب استخر و جکوزی:

  محاسبه فیلتر تصفیه بر اساس نـوع کاربری استخر و جکوزی (عمومی، خـانگـی، ورزشـی، درمـانی و..)، همچنین پوشش استخر (سرپوشیده و یا روبـاز بودن استخر و جکوزی) ؛ بار آلودگی استخر (تعداد نفرات شناگر طی شبانه روز) و ساعات کارکرد استخر صورت میپذیرد.

  اولین قدم برای محاسبه فیلتر شنی تصفیه، محاسبه حجم آب استخر یا جکوزی مورد نظـر میباشد.

  خرید ارزانترین بهترین فیلتر تصفیه استخر

  چـنانچـه اسـتخـر یا جکـوزی، چهـار ضلعـی و به شکل مسـتطـیـل باشـد، جهت محـاسـبه حجــم استـخـر، کافیـست طــول، عــرض و میـانگـین عمـق را در هم ضرب نمائـیم.

  عـدد حاصل، حـجــم کاسـه اسـتخـر بـر حسب متـرمکعـب خـواهد بـود..

  محـاسـبه حجــم اسـتخـرهای غیر از مربـع و مسـتطـیل|

  روش محـاسـبه حجـم کاســه اسـتخـر و جکـوزی دایـره ای شکـل (جکـوزی گــِرد/ استـخـر مُــدَوَّر) ، مـثـلـث(استخـر/جکـوزی مثـلثی/ سه ضلعی) ، ذوزنـقـه ، مـتوازی الاضلاع ، اسـتخـر لـوبیـایی شـکـل ، بـیـضـی(استـخـر بیـضـوی) ، اسـتخـر هـشـت انگلـیسی و یا سـایـر اشـکال غـیرهـندسـی

  در این روابط:

  L: طــول

  W: عــرض

  R: قـطــر

  A.D: عـمـق مـتـوســط=مـیانگیـن عمـق { (کمتـرین عــمق + بیـشـتریـن عــمـق تقـسـیم بـر 2 »» L+W/2) }

  📏 واحــد انـدازه گـیـری: مــتـر m »» حـجــم: مــتـرمـکـعـب m3

  📏»» 1000 لــیتـر = یـک مـتر مکـعـب

  📏» 1000Litr = 1m3

  محاسبه ظرفیت فیلتر تصفیه استخر و جکـوزی بصورت تخمینی و معمول:

  در استخر های روباز، فیلتری انتخاب میگردد که در ظرف مدت 4 ساعت قــادر به سیرکوله یا گردش حجم کل آب استخر را داشـته باشد.

  در خصوص استخرهای سرپوشیده، این مدت زمان 5 ساعت و در جکوزی ها 3 ساعت در نظر گرفته میشود.

  بمنظـور محاسبه ظرفیت فیلتر به روش محاسباتی در فیلترشنی فلزی به ازای هر فوت مربع سطح فیلتر شنی 5 – 5/1 گالن در دقیقه دبی در نظر گرفته میشود و در خصـوص فیلترشنی بسته ( فیلتر شنی فایبر گلاس) 20 – 15 گالن در دقیقه به ازای هر فوت مربع دِبــی سطح فیلتر در نظر گرفته میشود.

  1 – فیلتر شنی استخر و جکـوزی

  (Swimming Pools & Spas Sand Filter)

  فیلتر شنی استخر معمولا به دو دسته اصلی فلزی و پلیمری تولید و ارئه میشوند که بسته به حجم آب کاسه استخر (که معمولا حجم ثابتی دارند) انتخاب میگردند. لازم به ذکر است که همیشه ابتدا ظرفـیـت فـیلـتر بررسـی و انتخاب شود؛ سپس با توجه به نوع لوله کشی و فاصله استخر و جکوزی تا فیلتر شنی، پمپ متناسب با آن انتخاب گردد.

  در میان انواع فیلتر های تصفیه استخر و جکـوزی، فیلترشنـی به دلیل نگهداری آسان و قیمت ارزان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند.

  عمـدتـاً در مکانیسم فیلترشنـی تصفیه؛ از دو نوع سیلیس استفاده میگردد:

  سیلیس کریستالی با دانه های شیشه ای و سیلیس دانه بندی شده شسته شده (که بطور معمـول همان شن و ماسه رودخانه ای میباشد.)

  فیلتر شنی فلزی قابلیت تحمل فشارکاری بالاتری را نسبت به نوع پلیمری برخوردار هستند البته در این نوع احتمال زنگ زدگی و ورود زنگ آب به استخر وجود دارد که لازم است با پوشش رنگ اپوکسی مناسب داخلی و نگهداری مناسب از زنگ زدن آن جلوگیری نمود.

  و یا از فلز استیل و گالوانیزه گرم که دچار اکسیداسیون یا زنگ زدگی نمیشوند بهره برد.

  در نوع پلیمری به طور کل مشکل زنگ زدگی و خوردگی وجود ندارد.

  مقدار و اندازه سیلیس و یا شن مورد نیاز د فیلتر های پلیمری که عمدتا از جنس P.P یا FRP و یا فایبر گلاس ساخته میشوند؛ بر روی پلاک موجود در بدنه دستگاه مشخص شده است .

  امــا در نوع فلزی معمولا 60% حجم مخزن فیلتر استخر شنی را با شن یا همان سیلیس پر مینمایند. (شن در دو مدل موجود میباشد)

  لازم به ذکر است؛ عمدتا فیلتر های شنی پلیمری استخر و جکـوزی، مجهز به شیر 5 و یا 6 حـالـتـه اهــرمی میباشند که در قسمت بالای فیلتر و یا به صورت جـانـبی در ظرفیت های بالا و بدون سیلیس نصب و ارائه میگردند.

  در نوع فلزی با مسیر لوله کشی بک واش به همراه 3 عدد شیر فلکه ای یا پروانه ای به همراه سیلیس ارائه میگردند؛ غیـر از مواردی خاص که ممکن است بدون مسیر لوله کشی و شیر چند حالته و سیلیس ارائه شوند.

  »» مطالعـه آموزش نحــوه بـک واش فیـلـترشـنـی

  2- فیلترهای تصفیه آب کارتریجی استخر و جکوزی:

   فیلتر کارتریجی تصفیه آب یک نوع فیلتر خاص  میباشد که بدلیل داشتن ابعاد و اندازه کوچک و همچنین وزن کمتر نسبت به نوع دیاتومه و شنی میتواند کاربردی متفاوت به مصرف کنندگان ارائه نماید.

  بطور مثال قابلیت نصب بر روی گاری جاروی دستی را دارد که بعد از جارو زدن کاسه استخر ، حوضچه ها و یا جکوزی آب را تصفیه نموده و مجددا به حوضچه بازگرداند.

  این نوع فیلتر با قابلیت جذب ذرات 2 تا 7 میکــرون از آب با کاربری بالا مناسب جهت استفاده در جکوزی های خانگی و فایبرگلاس، استخرهای درمانی کوچک، استخرهای خانگی کوچک سرپوشیده، استخرهای بی پایان (Endless Pool )، جاروهای دستی نیمه اتوماتیک ، سیستم های تصفیه پرتابل و.. قابلیت استفاده دارد.

  فیلتر کارتریجی مجهز به یک فیلتر استوانه ای شکل ساخته شده از الیاف و کاغذ خاصی میباشد که داخل هوزینگ استوانه ای شکل قرار گرفته است.

  نظافت، سرویس نمودن و همچنین نگهداری از آنها بسیار آسان و در زمان اندکی صورت میپذیرد.

  فیلترهای کارتریجی تصفیه استخر، مجهز به گیج فشار بر روی خود میباشند؛ که با بالا رفتن فشار گیج، زمان سرویس و تمیز کردن کارتریج را به اپراتور نشان میدهد.

  فیلترهای تصفیه کارتریجی، نیازی به هیچ گونه مدیا، سلیس و خاکی ندارند..

  همچنین این فیلتر تصفیه، بصورت یکسره با یک ورودی و خروجی و یک پیچ تخلیه میباشد. با این وجود احتیاجی به مسیر بکواش و یا شیر چند حالته نداشته و تنـها کافی است پس از خاموش نمودن پـمـــپ تـصـفــیه اسـتخـر-جـکــوزی، با باز نمودن درب بالای فیلتر، کارتریج را بیرون آورده و با فشار آب مناسب آن را شستشو داده و سرویس نموده و مجددا در مکان خود به صورت صحیح قرار داده شوند.

   3- فیلتر تصفیه دیاتومه آب استخر و جکـوزی:

  فیلتر تصفیه آب دیاتومه یکی از اختراعات ارتش آلمان نازی در جنگ جهانی دوم بوده و در آن زمان جهت تصفیه آب شرب مورد نیاز در مراکز درمانی و مکان هایی که آب شرب مناسبی نداشتند استفاده میگردیدند.

  فیلتردیاتومــه با قابلیت جذب ذرات بین 10 تا 20 میکرون قــادر است آب را بصورت فیزیکی و شیمیایی با کیفیت بسیار بالائی تصفیه نمایند.

  فیلترهای دیاتومه مناسب جهت استفاده در جکوزی های خانگی، استخرهای خصوصی و درمانی، استخرهای خانگی کوچک سرپوشیده و استخرهای بی پایان (Endless Pool ) میباشند.

  فیلتر تصفیه دیاتومه، از مـدیـا مخصوصی عمل تصفیه را انجام میدهد؛ به نام خــاک دیـاتـومــه..

  این نوع مدیـا متشکـل از فسیل های باقی مانده از یکسری گیاهان خاص دریائی میکروسکـوپی با پوسـته سـیلـیس میباشـد کـه قـادرند ذرات چربی آب را به خوبی جذب نموده، و هر گـونه بـو، مــزه و رنـگ آب را از بین بـرده و مولفـه های شیمیایی آب را در سطـح ایـده آل نگـه دارد..

  در فیلترهای دیاتومه، خاک دیاتومه به صورت مستقیم داخل فیلتر ریخته نمیشود؛ بلکه از طریق استرینر (موگیر) داخل پمپ تصفیه ریخته میشود.

  »»در نتیجـه حتمـاً و اکـیداً در زمـان استفاده از این نوع فیلتر، از پمپ های استرینردار (استـرینـر=مــوگـیر) با پوسته باکـالـیـت اسـتخــری مجهـز به سـایدگـلـس مورد استفـاده گـیرد..

  هرگاه فشار روی گـیـج فـیلـتر دیاتـومـه از حد معمول خود بالاتر برود، به این معناست که فـیلـتر نیــاز به شـسـتـشو یا همان Back wash دارد و پس هر بار شستشوی فیلـتر دیـاتومـه مـیـبایـست فـیلـتر بطـور مجــدد تـوسـط خـاک دیـاتومـه شارژ گـردد..

  مزایا و معایب فیلـتــر دیاتـومـه تصـفیـه استخـر و جکـوزی:

  این نوع فیلتر تصفیه بینظیر مزایـا و معایب خاص خود را دارد:

  بطور مثال: خاک دیاتومه در هر فروشگاهی در دسترس نمیباشد و تنـهــا در فروشگاه های تخصصی لوازم و تجهیزات استخر (ماننــد پرشــین اسـتخـر) میتوان تهـیـه نـمـود.

  همانطور که این نوع فیلتر دقت بالایی در تصفیه دارند احتیاج به رسیدگی و دقت بیشتری نیـز دارند، علاوه بر این موارد، قیمت فیلتر های دیاتومه نسبت به سـایـر فیـلتـرهای تصـفیه آب استخر، مـانند: فیلترشنی و فیلترهای کارتریجی استخر و جکوزی، گرانتر میباشند و اینکه شیر چـند حالـته بصورت مـنفـک و جــدا از دسـتگاه تهـیـه میگـردد.

  پـرشـیـن استـخــر مرکــز تخصصی فـروش انـواع فیــلتـرهای تصـفیه با ارزان ترین قیمت و بهـتـرین کیفـیت بهـمـراه ارائـه ضمـانـت

  فـروش فیـلـتــرشنی اسـتخـر و جکــوزی با قیمت ارزان

  خرید تجهیزات و لوازم استخر درانـواع مخـتلـف و برندهـای معـتـبر

  »بمـنظـور آشنـائـی بیـشتـر بــا انــواع طــراحـی هـای استـخــر و جــکـوزی، از بـخــش نـمــونه طـراحـی استخر و جکوزی بــازدیـد فـرمـائـیـد.


  جـهـت آگــاهــی از هــزینــه سـاخت اسـتخـر

  بـه بخـش استعــلام قـیمـت سـاخت استـخــر مــراجعـه

  و یا با شـمــاره هـای درج شده تمـاس حــاصــل فـرمــائیـد:

  Persianpool Co Address Phone No

  شـش رقمـی / کـُد 021 تهران

  CALL PERSIANPOOL-تلفن پرشین استخرCALL PERSIANPOOL-تلفن پرشین استخر

  284.286

  1persianpool-checkmark

  284.22.911

  284.23.911

  همـــراه / شبکــــه هــای اجتـمــــاعـــی

  091.284.00911


  c Expand All C Collapse All

  برآورد هـزینه اجـراء اسـتخـر یا هزینه ساخت از صفـر تا صـد استخـر شنا بر اسـاس مـترمربع امکان پذیر نیسـت.

  [شــامل کـلیه هزینه ها، مانند سرامیک و تصـفیـه]

  در واقـع هـزینۀ کـل اجـراء هـر متـرمربـع از یک استخـر، نسبت به ابعـاد بزرگـتر یا کوچکــتر از آن قـابل تـعـمیـم نمـیباشـد..

  بطور مثال: چنانچه هزینه تقریبی اجراء از گودبرداری تا مرحله بهره برداری کامـل از یک استخر شنا بهمراه نصب تاسیسات تصفیه و سرامیک؛ با ابعاد 6 * 3 متـر و عمق میانگین 1.7 متر، معـادل 200 میلیون تومان در نظـر گـرفته شود[فـرض]

  هرگـز هزینه اجراء استخـری با ابعاد 2 برابـر، 400 میلیـون نخـواهد شـد.

  زیرا بخشی از هزینه ها در هر دو مورد به طور تقریبی یکسان میباشند.

  مانند هزینه اجراء تاسیسات / هزینه لوله اتصالات و شیرآلات اتاقک تاسیسات / هزینه تجهیزات تصفیه [با اختلاف اندک] و..

  اما میتوان صـرفــاً برخی از هزینه اجراء بخشـهای مربوط به مراحل ساخت استخر را بر اساس مترمربع محاسبه نمود.

  مانند اجراء آرماتوربندی / اجراء سیمانکاری و نصب سرامیک و..

 • jasa pembuatan company profile گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi! I understand this is kind of off-topic however I had to ask. Does running a well-established website like yours take a lot of work? I’m brand new to blogging however I do write in my diary on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be able to share my experience and views online. Please let me know if you have any kind of ideas or tips for brand new aspiring bloggers. Appreciate it! Feel free to surf to my web blog :: jasa pembuatan company profile
 • male performance enhancement گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Maca Root Maca root is a Peruvian herb used for centuries to boost fertility and sexual operate. If you start with the recommended amount, you can all the time tweak the variety of daily capsules based on your expertise and desired outcomes.
 • сип дома москва и московская область گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Гэзльвудъ также услышалъ этотъ чуть-чуть замѣтный вздохъ, и въ ту же минуту почувствовалъ раскаяніе, что расточилъ нѣсколько мгновеній.
 • e-commerce گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Wow, wonderful blog structure! How lengthy have you been running a blog for? you make blogging glance easy. The full glance of your web site is fantastic, as smartly as the content! You can see similar: sklep online and here e-commerce
 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://masonrthomas.com/upload/go.php 🎁 * * * hs=96fae0bd024b45d7a5b155513dd84279* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  tlt2e8
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بهـترین نوع، مـارکــ یا بـرنـد کاشی و سـرامـیک اسـتـخــر و جکــوزی در حـال حاضر برند سـرامـیک الـبـرز میـباشد.

  بهترین-کاشی-سرامیک-برای-استخر-0چیست؟BEST-CERAMIC-TILE-FOR-SWIMPOOLS

  با توجه به تجربیات تیم اجرائی پـرشـیـن اسـتـخـر و تصـدیـق سـازنـدگان تخـصصـی اسـتخـر در کشـور، کاشـی الــبـرز از دوام و کـیفـیت قـابـل قـبولـی برخـوردار میباشـد.

  سـایر برنـد های کاشـی و سـرامـیـک اسـتخـری موجـود در بازار ایـران (که تعداد آنها نیز انگشت شمـار است)، تا به این لحظـه تنـها بطور نسـبی موفـق به جـلـب رضـایـت مـشتـریـان گـردیده انـد.

  شـایان ذکــر است؛ اخـیــرا شـرکت های تولید کننده ایرانی، اقــدام به تـولـیـد سـرامـیـکــ های اسـتخـری با ظاهـری مـتفـاوت نمـودنـد.

  اما با توجه به نوظهـور بودن این محـصولات، تنهــا با گـذشـت ســالهــا استـفـاده در پروژه های مختلف، میـتـوان راجــع بـه دوام و کـیـفـیـت ایـن محـصـولات نـظــر قطـعـی داشت..

 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://nitidknotz.com/upload/go.php 🎁 * * * hs=dacf1c9c5616e92ced5c116f07b47c0f* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  a0ahdp
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بر اسـاس نتـایـج آخـرین دسـتاورد هـای عـلمـی و تجربی دنیـا در حـوزه فـن آوری و تـولــید لـولــه هـای پلـیـمـری فشـار قـوی، مـناسب تـرین و بهـتریـن نـوع مـوجـود، در حـال حـاضـر

  لولـه-اتصـالات-شیـرالات یو پی وی سی UPVC میـباشـد.


  از جمـله مـزایـا و برتـری های لولـه هـای فشـارقـوی UPVC

  مقـاومـت در بـرابـر خـوردگـی و فرسـایـش، بـروز حـداقـل افـت فـشـار در سیـسـتـم پایـپـیـنـگــ بـه دلیل سـطوح صیقـلـی این مـتریال (ضریب زبـری لولـه UPVC بمـیزان 0.009 اسـت)، استـحـکام بـالا، عـمــر مـفـیـد 50 الــی 70 ســال، مقـاومـت در بـرابر تـغـیـیرات دمــا، سهـولـت در اجـراء، حـمـل آسـان و قـیـمـت مـناسـب مـیباشـد.

  آسـتانه تـحمل لولـه های فشـار قـوی U-PVC تـا دمــای 60 درجـه سـانـتیـگـراد و حـداکـثـر فـشــار نـامـی 16بــار(PN16) میـباشـد؛ ایـن قـابلیـت از شـاخص های مهم انتـخـاب UPVC بعـنـوان بهـترین نـوع متـریـال جهـت اجـراء لـولــه کشـی اسـتخـر و جکــوزی محـسـوب میـگـردد.

  چـرا لولـه، اتصـالات و شیرالات UPVC جهت لـولـه کـشـی اسـتـخـر بهتـرین انتـخـاب است؟

  بـاتـوجــه بـه این نـکتـه کـه زمـان اجــراء لـولـه کشـی کـاسـه استـخـر پیـش از مـرحـله بـتـن ریـزی میـبـاشـد؛ بنـابـرایـن بخـش عـمـده لـولــه و اتـصـالات اسـتـخـر بـرای هـمـیـشـه در بــتن مــدفــون خـواهـد شــد.

  به ایـن علـت هـنگـام بـررسـی و انـتـخـاب بهـتریـن نـوع لـولـه، شـایسـته است میـزان سـازگــاری مـتریـال اسـتفـاده شــده بـا رفــتـار بــتـن نیــز مـورد تـوجـه قـرار گیـرد.

  ســازگــاری قـابل قـبـول عنـاصـر تشکـیل دهـنده لولـه UPVC بـا بـتـن،هنگـام انــدود شــدن توسط بـتن، از مزایــا و برتری هـای ایـن نـوع پـلیـمـر، همچنین علت اصلی استفـاده از UPVC در لولـه کشی تصفیه استخـر به شـمــار میـرود.

  هـمینطـور در خصـوص نحـوه اتصـال UPVC، میـتـوان بـه عـمـق هـمـپوشـانـی بـالا (در اتصـال های چسـبی) و آب بنـدی کامـل در اتصـالات اوریـنگــ (پـوش فـیت) اشـاره نـمـود.

  لولـه کشـی UPVC “یو پی وی سی” (از نوع چسـبی) توسـط کـلـیـنـر، پـرایـمــر و چـسـبUPVC فـشــار قـوی مخـصوص انجـام میـپـذیـرد.

  نتـیـجـه اجــراء صحـیـح ایـن مـرحـلـه، مـنـجـر بـه هـم پـوشـانـی کامل بخـش هـای الحـاق شــده و در نهـایت حصـول اطـمیـنان از آب بـنـدی کــامـل مدار لوله کشی خـواهـد شـد.

  ✍️ “آمـوزش اجـرا لولـه کشـی استـخـر تـوسط لولـه UPVC

  BEST UPVC-PIPE-VALVE FOR SWIMPOOLS-بهترین لوله برای استخر چیست؟

  پرشـین استخـر جهت اجـرا لولـه کـشی تصفـیه اسـتخـر ها، از لولـه، اتصالات و شیـرالات U-PVC پیـمتـاش ترکـیـه اسـتفـاده مینـمـاید.


  CALL PERSIANPOOL-تلفن پرشین استخر

  بمنـظـور اطـلاع از قـیـمت هـا و خـریـد لـولـه، اتصـالات و شـیـرآلات UPVC اسـتـخـری، لـطفـاً با مشـاوریـن بخـش فـروش مجـمـوعـه پـرشـیـن اسـتخـر در ارتبـاط باشـید:

  شـش رقـمــی

  021.284286

  021.28422911

  همــراه / واتس اپ

  09128400911

 • Lakeisha Rene گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir We noticed your website persianpool.ir is only listed in 9/2,500 directories. We have a service that lists your company in all the directories globally. It supports all countries, all services, to boost your SEO and get you those high quality back links that directories offer. We have a promo running for a one time fee of $99 Visit us on https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir to get listed.
 • Andra Carron گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, Do you have a digital product you would like to see promoted for free? Do you target companies with your product? We promote your product for you on a commission basis. Come check us out: https://persianpool.leadsboy.biz
 • Lavon Galarza گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, If I can tell you exactly which Businesses (B2B) visited your website today – would you be interested? Here is what I mean. You get 100 visitors today. 2 of them fill out your form. 1 of them calls you. 97 of them are gone forever… Until Now. Our software can track: -Who was on your website -How they got there -What keyword they searched -Their Name, Phone and Email address. Don’t lose any more leads or sales opportunities. We’ve been in business since 2015 with clients around the world. Interested? Send me your name and number for a no cost demo on YOUR website. LeadsMax.biz Regards, Website Detective Don’t Miss Any Opportunity.
 • Junko Mcnabb گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, Do you have a digital product you would like to see? Do you target companies? We promote your product for you on a commission basis. Come check us out: https://persianpool.leadsboy.biz
 • Ciara Wonggu گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, I hope this email finds you well. I wanted to reach out to you today to discuss logo products and apparel for your business. Quick question: Who would be the best contact to discuss your company logo products and apparel such as: -Printed T-shirts -Logo mugs -Branded water bottles -Custom USB flash drives -Logo pens -plus 300,000 other products for your business https://persianpool.marketingeee.com/ With over two decades of experience in the promotional products industry, our company is dedicated to helping businesses like yours leave a lasting impression. Our wide range of custom-branded merchandise is designed to elevate your brand, foster customer loyalty, and drive sales. From captivating trade show giveaways to thoughtful employee incentive programs and impressive corporate gifts, we have the expertise to create unique promotional items tailored to your specific needs. Our team of promo product specialists will guide you through the entire process, from selecting the perfect items for your business to designing and creating custom logos that speak to your brand identity. As your one-stop-shop for branded merchandise, we ensure top-quality finished products are delivered right to your doorstep, making the process seamless and hassle-free. Let’s connect and explore how our promotional products can enhance your brand awareness and fuel business growth. Thank you for your time, and we look forward to hearing from you soon. Best regards, Creative Specialist Branded Products https://persianpool.marketingeee.com/
 • Tarah Ansell گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hello, We noticed your domain: persianpool.ir is listed in very few directories. Directories have a very high Page Rank Score and provide really good back links Company visit us on Company Registar and list your domain in all the directories. https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir
 • Inez Guertin گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir, We visited your website persianpool.ir and think that we might have the perfect leads for you. We are a global lead provider covering all industries that include consumer and business data. Feel free to look through our samples on our website https://persianpool.leadsfly.biz/persianpool.ir If the samples are not to your liking, talk to us live on site and we might be able to provide you with the exact data you need Please visit us at https://persianpool.leadsfly.biz/persianpool.ir Your Future Favorite leads provider for 2024 Regards, Inez
 • Hilda Slaton گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir We noticed your website persianpool.ir is only listed in 12 out of 2500 directories. This has a severe impact on your online global presence. You can get listed in all 2500 directories for a once off fee of $99 Come visit us on https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پاسخ بطـور خلاصـه:

  نحـوه اجـراء اسـتخـر های بتنی

   

  BUILD-CONCRETE-SWIMMING-POOL-ساخت استخر بتنی

  پس از انجـام محـاسـبات فــنــی و طـراحـی کاســه استخـر، مراحـل اجـرائی در دسـتور کار قــرار میگیـرد.

  (طراحی 2 بعـدی و 3 بعـدی  کاسه استخـر، محـاسبه و تـنظیم لیسـتوفـر آرمـاتورها، طـراحی دیـاگرام لولـه کشی تاسیـسـات و..)

  جهت همـوار سازی کاسـه استخـر، دیـواره ها توســط آجــر یــا بـلــوک و کـف استخـر، با بتن مگــر(یا بتن نظافــت) پوشش داده میشـوند.

  سپس لایه اول از 2 لایه شبکـه مـش، توسط آرمــاتور [ معمولا A3 ؛ آجـدار] در بخشهـای کـف و دیـواره کاســه اسـتخـر اجــرا میشود. [آرماتوربـندی]

  » در میـان 2 لایه شبکه مـش آرمـاتور اسـتخـر، لولــه کشی های مربوط به گردش و تصفـیه آب، توسـط لولــه U-PVC انجــام میپذیرد.

  پس از لولـه کشـی، لایـه دوم آرماتور اجـراء میگـردد.

  HOW MAKE CONCRETE SWIMPOOLS-روش ساخت اجرا استخر بتنی

  »» مرحله بعد، بستن قـالب جهت بتـن ریـزی اسـت. 

   

  بـتن ریــزی اسـتـخـر توســط بتـن آمـــاده، ضمن الحـاق مکـمل های آب بنـدی و افـزونه های روان کـننده انجــام مـیپـذیرد.

  »»  در پایـان، کاسـه استخـر آماده سـیـمانـکاری، آب بنــدی نهــائی و نصــب ســرامـیـک (یــا رنــگ) خــواهــد بـود..

 • Slaptep گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  This demonstrates the feasibility of using chelators to enhance echinocandin efficacy in vivo in the treatment of echinocandin resistant infections where to buy cialis online safely
 • RobertFaito گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Gates of Olympus 1000 на реальные деньги
 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://izmirlianfoundation.am/files/go.php 🎁 * * * hs=9836ec409a9f273e9eaf1e73551df2ee* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  05i4wr
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  instagram-folllow

  . . T H I N K L U X U R Y


  iran-persianpool-branches

  پرشین استخـر، اجراء صفـر تا صد انـواع اسـتـخـر در سراسـر کشـور با هزینـه واحد و ارائـه بیـمـه نامـه رسـمی..

  فیلتر تصفیه استخر و جکوزی| انواع فیلتر تصفیه آب استخر| فروش فیلتر شنی تصفیه استخر قیمت ارزان بیشتر بخوانید »

  فروش پمپ تصفیه استخر – پمپ سیرکوله آب استخر و جکوزی

  انـواع  پمپ تصفیه آب استخر و جکوزی


  »» قیمت پمپ تصفیه استخر و جکوزی || محاسبه پمپ استخر و جکوزی ||  مرکز فروش انواع پمپ استخری » پمپ یک اسب – پمپ دو اسب استخر .. پمپ 3.5 اسب – 5.5 اسب جت جکـوزی و ..


  کاتالوگ و لیست قیـمـت پمپ استخـری آکـوا استرانگ  فروش کلیه برندهای پمپ سیرکوله استخری:

  logo-EMAUX-pool PUMP FILTER

  پمپ تصفیه استخـری ایمکس Emaux – پمپ استخری لئو LEO

   

  الکتروپمپ گردش و تصفیه آب استخـر و جکـوزی آکـوا اســتـرانـگ Aqua Strong 

  پمپ استخری داب  DAB 

  th_dab

   

  پمپ سرتیکین

  پمپ تصفیه و گردش آب استخـر سـرتیکـین

  Certikin Pools Water Circulation Pumps

  HAYWARD swim pool pump-filter -logoپمپ تصفیه استخر برند هایوارد  HAYWARD Pool Pump

  pentair pool pump

  پمپ استخری پنـتیـر Pentair

  پرشـین استخـر» فروش انواع پمپ های استخری با ارزانترین قیمت و بهترین کیفیت.


  »» فروش پمپ های آب رسانی | پمپ های تخلیه آب استخر (پمپ کف کش)  | پمپ های سانتـریفیـوژ | پمپ های جت جکــوزی | پمپ استخر های کشـاورزی | فروش انواع پمپ های ایرانی (دینام موتوژن)

  و وارداتی با ارزانـتـرین قیمـت و بـهترین ضـمـانت

  Submersible Pump-پمپ کف کش استخر
   


   ** همراه با ارسـال فـوری به ســراسـر کـشــور و ارائـه ضمـانت نامه معـتـبر **   

  پمپ تصفیه آب استخر و جکوزیSwimming pool--pump-PERSIANPOL-پمپ تصفیه استخر جکوزی

   

  پمپ های تصفیه استخری نوعی پمپ خاص میباشد که فقط و فقط بمنظور به گردش در آوردن آب استخر، جکوزی و حوضچه های آب طراحی گردیده اند.

   

  بسیاری از اشخاص، پیمانکاران، مجـریـان و کارفرمایان استخر که تصمـیم به خرید و استفاده از این پمپ ها را دارند؛ بدون توجه به این مطلب جهت تهیه پمپ تصفیه از هر نوع پمپی ممکن است استفاده نمایند..

  در بسیاری از پروژه های استخر و جکوزی دیده شده که در عوض پمپ استخری از پمپ های آبرسانی، پمپ های زمینی سیرکولاتور و یا حتی بعضا از کفکش ها استفاده مینمایند.

  (به این دلیل که قیمت این نوع از پمپ های تصفیه استخری ارزانتر میباشد)

  اما دلیل این مهم چیست؟

  همه ما ضرب المثلی کهن پارسی در این خصوص شنـیده ایم که “هر چیز را بهر کاری ساخته اند..” این مـثـل در این مورد نیـز بسیار حائـز اهمیـت است.

  همانطور که از نام این طیف پمپ ها پیداست؛ بمنظور تصفیه آب استخر طراحی تولید و ارائه گردیده اند..

  امــا سـوال این اســت کــه 

  تفــاوت و وجــه تــمـایــز اصلـی پمـپ تصفــیه اسـتـخــر با سـایر پـمپ ها در چیست؟

  در این مطلب قصد داریم به تفاوت و کارآئی های پمپ های تصفیه استخر و جکوزی، نسبت به ســایر الکتروپمپ ها بپردازیم.

  »» مزیت پمپ تصفیه آب استخر

   

  Swimming pool--pump-PERSIANPOoL-پمپ تصفیه استخر جکوزی

   تفـاوت پمپ تصفیه استخر با سایــر پمپ ها در چـیـسـت؟

   

   

  همانطور که مطـلعـید وظیـفه اصـلی کلیه پـمـپ ها (یا همـان الکـتـروپـمپ ها) جابه جا نمـودن سیالات مایع به روشهای مختلف میباشد.

  مانند پمپ های :

  گریز از مرکز یا سانترفیوژ، دنده ای، پیستونی، روتاری و.. که معمولا در پمپ هایی که سیال آب را جابه جا میکنند از پروانه بهره گرفته میشود.

  جنس پــروانه و شـفــت  پمـپ های تصفـیه آب استخـر عمـومــاً اسـتـیـل میباشـد.

  زیـرا جنس اسـتیـل؛ در بــرابـر خـوردگـی و زنـگ زدگــی مقــاوم اسـت.

  متـریـال اســتـیـل هـمـچـنین در بـرابـر مجــاورت باعـناصری چون کلـر و ازون، (که در اغـلـب استخر ها با دوزی بسیار بالاتر از آب شهری وجود دارد)؛ ایزوله میباشند.

  بطور کلـی، اسـتـیل در مقـایـســه بـا ســایـر متـریال های مـوجـود، نسبت به مـواد و مـحلول های شـیـمـیــائـی مخـتلفـی که بمـنـظــور نگهـداری و تصـفـیـه آب، به استخـر و جکــوزی اضـافـه میشود، بـســیار مـقـاوم تـر مــیباشـد..

  تفـاوت بـعـدی؛ بهره گیری از صافی اولیه یا همان استرینر (مـوگـیر)  است. که در برخی موارد بصورت یکپارچه بر روی بدنه پمپ تصفیه آب استخر نصب،

  و در برخی دیگر بصورت جداگانه ارائـه میگردد.

  pools strainer-استرینر موگیر استخر

  اسـتـریـنــر چـیــســت؟

  Pool Strainer

  pools strainer-استرینر موگیر استخر
   

  »» استرینر یا همان موگـیر، مجهز به یک سبد معمولا از جنس پلاستیک ویـژه ای میباشد که این سبد توری شکل هم در برابر مواد شیمیایی مقاوم میباشند و باعث جلوگیری کردن از ورود اجسامی مانند شاخ و برگ ، مو و هر چیز شناوری که ممکن است وارد پروانه پمپ شود و به آن آسیب برساند را میگیرد.

  »» جـنــس بـدنـه اسـتریـنر هـا عمـدتـاً از بـاکـالـیـت فـشـرده سـاخـته میشـود. بـاکــالیــت در بـرابــر خـوردگــی و فشــار از خـود مقـاومت بالائـی نشــان میـدهـد.

  الکترو موتور و یا همان دینام پمپ های تصفیه استخری معمولا با ضریب استاندارد IP65 تولید میشوند که در برابر رطوبت مقاومت بیشتری دارند.

  نکـته بعــدی که در پمـپ تصفـیه آب اسـتخـر بـســیار حائــز اهـمـیّت اسـت؛ منحـنـی نمــودار هـِــد و دِبـــی آنـهــا میـباشــد.

  معمولا بیشترین هد در این پمپ ها با ماکسیمم توان تا 30 متر میباشد ولی در سایر پمپ ها مقدار این هــد بالاتر است .

  هرچه هد بالاتر باشد فشار بیشتر است؛ در نتیجه شـایستـه است ظرفیت فـــیـلــتـر بیشتر انتخاب شود؛

  زیرا رابطه مستقیم با قیمت آن دارد..

  » چـنـانـچـه مقــدار هــد و دبــی بیـشتر از ظـرفیت فیـلتر باشـد :

  • اولاً : باعث بالا رفتن فشار مخزن میگــردد.
  • ثانیاً : سبب همخوردگی شــدیـد سـیلـیس یا شــن (در فـیـلــتـر شــنی) میگردد. (که در این صورت تصفیه به خوبی انجام نمیپذیرد . این موضـوع در فیلـتـر های نوع دیاتومــه و یــا کارتـریجــی مـمـکــن اسـت سـبـب انفجـار پوسته فیلتر شـود.)

  چـنـانـچـه مقــدار هــد و دبــی  کمـتـر از ظـرفیت فیـلتر باشـد :

  سیــرکـوله آب بـدرسـتی انـجــام نپـذیرفتـه؛ در نـتیــجــه تصــفیــه آب اسـتـخــر و جــکــوزی بـدرســتی انــجـام نـخـواهــد شــد..  نحـوه محـاسـبه پمــپ تصـفــیه استخـر

  [آموزش روش محـاسـبه پمـپ مناسب با استخـر و جکـوزی]pool-pump-PERSIANPOOL-پمپ استخر

  • روش اول نحــوه محاسبه پمپ استخر »»

  ابتدا نوع فیلتر تصفیه  مناسب با حجم کاسه استخر و یا جکوزی را انتخاب مینمائـیم.

  (که درمـطـلــب ” فـیـلــتر های تصـفـیه آب اسـتـخـر و جـکـوزی ” به این موضـوع پرداختـه شـده است.)

  سپس با توجه به مشخصات فنی، خصوصا میزان حجم تصفیه که بر اساس گالن در دقیقه و یا متر مکعب در ساعت میباشد، دِبــی پـمــپ مشخص میگــردد.

  بمنـظور محــاسبــه هـِــد پــمـپ نیــز با توجه به طـول لـولــه کشــی اجــراء شده بدست می آید.

  با داشتن این دو مقدار میتوان به سهـولـت پـمـپ تصفـیــه مورد نیــاز و تـوان آن را از جـدول مشخصات فــنی یافـت.

  • روش دوم انتــخاب پـمـپ تصفـیـه استـخـر »»

  این روش بصورت محاسـباتــی انجــام میـپذیـرد :

  در این روش دبــی و هــد پـمــپ مورد نــیـاز را در فرمـول جایگـذاری نـمــوده؛ سـپـس تــوان پــمـپ را بدسـت می آوریــم:  

  P(hp) = (Q * H)/2370  فروش پمپ تصفیه استخر – پمپ سیرکوله آب استخر و جکوزی بیشتر بخوانید »

  گردش صحیح آب استخر»آموزش بک واش فیلترشنی-نظافت فیلتر تصفیه استخر| سیرکوله آب استخر

  گردش صحیح آب استخـر » آموزش بکواش فیلترشنی تصفیه استخر و جکوزی» روش بک واش و نظافت فیلترشنی استخر

  عوامل موثر و نکات حائز اهمیت در عمل گردش آب استخر

  (Pool Water Circulation)

  فیلتر شنی:

  شفاف نگهداشتن آب استخر، بمعنای واقعی کلمه یک علم است..

  نگهداری آب زلال و مناسب و ایجاد تمهیداتی جهت جلوگیری از کدر شدن و یا رشد جلبک در آب؛ از بخش های بسیار مهم ساخت استخر محسوب میشود. حتی اگر سطح مواد شیمیایی آب استخر در تعادل باشند، در صورت عدم گردش مناسب آب استخر؛ مشکلاتی در زلال ماندن آب در طی زمان بوجود خواهد آمد.

  گردش مناسب آب و هدایت آن به سیستم فیلتراسیون؛ باعث ایجاد جریان در آب استخر و جلوگیری از رکود آب خواهد شد و این مهم موجبات شفافیت و زلال ماندن دائم آب استخر را فراهم خواهد آورد. شما معمولا می توانید با رفع مشکل گردش آب استخر و تنظیم دقیق پروسه سیرکولاسیون؛ تغییرات چشمگیری را در کیفیت آب استخر تان شاهد باشید..

  swimming-pool-circulation-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4-%d8%a2%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%b1

  موقعیت جت ها و دمنده های آب استخر

  هر استخــر خانگی معمولا دارای دو تا سه جت و یا دمنده میباشد که مسوولیت آنها با فشار دمیدن آبی ست که از طریق سیستم گردش آب، عبور از فیلترها و ضدعفونی به استخر باز میگردد.

  جهت دستیابی به گردش(سیرکوله) موثر، آب استخر باید توسط دمنده ها از جهات مختلف وارد کاسه استخر شده و ازطرف دیگر به کمک سیستم اسکیمر و یا سرریــز، به تصفیه خانه هدایت گردد.

  موقعیت دقیق نازلهای دهش و مکش، همچنین تعیین موقعیت اسکیمر با توجه به شکل و نوع مکانیسم گردش آب (اسکیمر/ سرریز) جانمـایی میگردند.

  بطور کلی بهتر است دمنده ها در قسمت عمیق تر و مقابل اسکیمر ها تعبیه و جایگذاری شوند. این امر باعث می شود که آب نقاط عمیق استخر نیز در گردش باشد و گردش آب بدرستی صورت پذیرد.

  بررسی مناطق مرده یا نقاط کــور در استخر

  هرچند مکان جت ها(دمنده ها) و اسکیمرها دقیق انتخاب گردند؛ نقاط مرده یا کور در استخر وجود خواهد داشت. نقاطی که گردش و سیرکولاسیون آب در این بخشها بدرستی انجام نمیپذیرد..

  این نقاط معمولا در مجاورت اسکیمر ها و لوله های بازگشت، پشت پلکان ها، گوشه ها و زوایای استخر های مستطیل شکل، بخش مرکزی استخر های گرد و یا بیضی و نیمه پایین استخر هایی که فاقد سیستم تخلیه مرکزی و کفشور هستند مشاهده میشود.

  قرار دادن جت ها(دمنده ها) متمایل به سمت کف کاسه استخر(این امر باعث گردش موثر آب میگردد)؛ استفاده از کف شو،

  و یا استفاده از نازل های دهش چرخشی 360 درجه، موجب جلوگیری از اغلب نقاط کور خواهد شد.

  تنظیم صحیح  نازل ها و جانمایی صحیح بر اساس طراحی فلودیاگرام لوله کشی استخر، از مهمترین بخش های سیستم  تصفیه و سیرکولاسیون آب استخر محسوب میگردد.

  نظافت و سرویس استخر به طور منظم

  نظافت منظم استخر در عمل سیرکولاسیون و گردش آب تاثیر بسزایی دارد. با کمک یک فرچه نقاط مختلف استخر؛ خصوصاً نقاط کور و مرده؛ کلیه کثیفی ها و جلبک ها و آلاینده های دیگر که به دیواره ها چسبیده اند و همچنین نقاطی که جریان آب در آن کمتر است را پاکسازی نمایید..

  در بخش نظافت استخر میتوان از پمپ های وکیوم و یا جاروب های رباتیک و اتوماتیک نیز استفاده نمود.(جاروب های اتوماتیک توسط برنامه ریزی مشخص و قابل تنظیم؛دیواره ها و کف استخر را توسط فرچه ها و پمپ وکیوم خود پاکیزه می نمایند.)

  استخر ها معمولا هر هفته یکبار نیاز به نظافت دارند که توسط جاروب های با دسته تلسکوپی بلند و پمپ وکیوم میتوانید نقاط دور از دسترس را نیز تمیز نمایید.


  آموزش طریقه بک واش فیلتر شنی:

  نظافت و پاکسازی فیلتر شنی:

  {بکـ واش فیلتر شنی استخر و جکوزی (Sand Filter Back Washٍ) }

  تمیز کردن فیلترشنی به طور منظم بمنظور جلوگیری از انسداد  می باشد که این امر موجب افزایش عملکرد سیستم فیلتراسیون و تصفیه آب استخر و جکوزی خواهد شد.

  در فیلتر های کارتریجی، با خاموش کردن پمپ و باز کردن دریچه های آبرسانی در بالای فیلتر و پورت تخلیه در قسمت پایین فیلتر کارتریجی، می توانید فیلتر را نظافت نمایید. به اسن صورت که ضمن بیرون آوردن کارتریج ها، با فشار آب آنها را کاملاً شستشو دهید. سپس مخزن فیلتر را نظافت نمایید.

  جهت نظافت فیلتر های شنی نیز با خاموش کردن پمپ و باز کردن شیر تخلیه و یا شیر بک واش (BACK WASH)، کلیه رسوبات فیلتر شنی طی یک عملیات برگشتی آب؛ تخلیه شده و پس از آن عمل فیلتراسیون بدرستی انجام می پذیرد.  آموزش 6 حالت شیر چند راهه فیلتر شنی

  حالت فیلتراسـیـون و تصفیه آب استخر و جکوزی (Filter)

  جریان آب استخر یا جکوزی از پمپ سیرکوله به فیلترشنی هدایت میگردد.

  سپس آب از سمت فوقانی سیلیس، به سمت پایین حرکت کرده و پس از تصفیه و فیلتـراسیون، از طریق نازلها و رایزر (رایــزر: لــولـه عمــودی درون فیلترشنی میباشد)، به سمت بالا و با خارج شدن از بخش خروجی شیر، وارد استخر یا جکوزی میگردد..

  این حالت(حالت فیلتر FILTER)، وضعیت عادی کارکرد فیلتر در زمان تصفیه آب استخر یا جکوزی محسوب میشود.

  حالت بک واش (Backwash)

  در حالت بکواش فیلتر های شنی، آب از پمپ وارد فیلتر شده و با حرکت از درون رایزر فیلتر به سمت پایین، از بخش تحتانی سیلیس به سمت بالای آن شروع به حرکت مینمایـد (دقیقـاً عکـس فـرآیند فیلتراسیون که در مطلب بالا به آن اشاره شد)

  هدف از این فرآیند معکوس، شسـت و شـوی کامل سیلـیـس ها، آلودگی ها و مواد چسبیده به آنها میباشد و باعث نظافت سیلیـس ها میگردد.

  آب خروجی، سپس وارد شیر چند حالته شده و از بخش تخلیه (Waste) از فیلتر خارج، و وارد فاضلاب میشود.

  در واقع بک واش، بمنظور شستشوی سیـلـیس ها توسط معکوس نمودن جریان آب در فیلتر شنی مورد استفاده قرار میگیرد..

  حالت شستشو(Rinse)

  حالت شستشوی فیلتر که پس از بک واش انجام میپذیرد، جریان آب از پمپ سیرکوله به سمت فیلترشنی وارد، و از قسمت فوقانی سیلیس ها به سمت پایین حرکت مینماید و در نهایت از طریق لوله عمودی درون فیلتر به سمت بالا هدایت گردیده و وارد شیر چند راهه میشود. (مانند مسیر جریان آب در حالت فیلتراسیون عادی).

  نهایتاً این آب از درون شیر جند حالته و از طریق بخش تخلیه آب، به سمت فاضلاب هدایت میشود.

  از وضعیت “شستشو”، جهت راه اندازی و تمیز نمودن فیلترشنی و همینطور آماده سازی بستر سیلیس پس از بک واش استفاده میگردد.

  حالت تخلیه (Waste)

  در حالت تخلیه، آب از طریق پمپ وارد شیر شده و بدون وارد شدن به داخل فیلتر، مستقیماً به فاضلاب تخلیه میشود. استفاده از این حالت، جهت مواقعی کاهش سطح آب استخر یا تخلیه آب استخـر استفاده میگردد.

  حالت بسته (Closed)

  در حـالـت بسـتـه، هیـچـگــونــه جــریانی درون شـیر چـند حـالتــه وجـود نخواهد داشـت.

  توجه داشته باشید؛ در مواقعی که پمپ سـیرکولــه فعال و روشن است، تـحـت هــیـچ عـنـوان شــیر چـند راهــه فــیـلــتر شـنی را در حالت بـسـتــه قــرار نــدهـید..

  حالت بازگـردش (Recirculate)

  در این وضعیت، آب از سمت پمپ وارد شیر چنـد راهـه شده و بدون ورود به فیلترشنی، از طریق بخش خروجی، مجدد به کاسـه استخر وارد میگردد.

  در واقع استفاده از این حالت، برای مواقعی که به گردش آب استخر بدون عبور از فیلتر، فارغ از فرایـند فیـلـتراسیون نیاز است؛ مورد استفاده میگیرد.

  بمنظـور اینکه فرایـند فـیلـتراسـیون فـیلـتـر شـنی عمـلکـرد صـحـیحـی داشـته باشـد؛ نظافـت سـیلـیس و نـوع آن از اهمیت بسـیـار بالائی برخوردار میبـاشد..


  ابتدا پمپ را خاموش نموده؛ سپس اهرم فیلتر شنی که معمولاً در قسمت بالای فیلترشنی قرار دارد (بسته به نوع فیلترشنی موقعیت اهرم میتواند متفاوت باشد) به حالت “شستشو یا بک واش” قرار دهید و پمپ را مجدداً راه اندازی نمائید.

  backwash-sand-filter

  این عمل باعث خروج آب استخر از لوله خروجی مخصوص بکواش فیلتر شنی خواهد شد. عمل بک واش را تا زمانی که آب خروجی شفاف و زلال گردد ادامه دهید.

  هر زمان آب خروجی استخر زلال گردید، پمپ را خاموش نموده / اهرم را به حالت فیلتر برگردانده و مجدداً پمپ را راه اندازی نمایید..


  روش شست و شو و نظافت فیلترشنی استخر و جکوزی

  (فیلم آموزش بکـواش فیـلـترشـنـی استخـر)


  آموزش تصویری نحوه گردش(سیرکولاسیون) آب استخر و جکوزی، بمنظور تصفیه آب توسط الکتروپمپ و فیلترشنی:  جهت مشاوره در زمینه ساخت استخر از صفر تا صد / و یا خرید لوازم استخر، از جمله الکتروپمپ و فیلتر شنی تصفیه آب استخر و جکوزی، با ما درارتباط باشید:

  شـش رقمـی

  284.286

  سایر شمـاره‌ها

  .284.22.911

    0912.84.00911.

  instagram-folllow


  iran-persianpool-branchesپرشین استخـر، اجراء صفـر تا صد انـواع اسـتـخـر در سراسـر کشـور با هزینـه واحد و ارائـه بیـمـه نامـه رسـمی..


  گردش صحیح آب استخر»آموزش بک واش فیلترشنی-نظافت فیلتر تصفیه استخر| سیرکوله آب استخر بیشتر بخوانید »

  لوله استخری UPVC»اتصالات-شیرالات استخری»پیمتاش ترکیه⋆لوله هیدروپول ایران|ارزان ترین قیمت»خرید لوله آب رسانی فشارقوی

  لوله استخری UPVC | گارانتـی ارزان ترین قیمت اتصـالات، شـیرالات UPVC یو پی وی سی تُـرکــ مارک پیمـتاش| لولـه ایـرانی استاندارد

  لولـه یو پی وی سی اسـتخـر | اتصالات-شـیـرالات UPVC جکـوزی | لوله آبرسانی فشـارقـوی

  [UPVC فشـار10بـار، 16بـار=PN10,PN16]
  

  لوله UPVC


   فـروش لـولـه، اتصـالات، شیرالات UPVC | مرکز خرید لولـه اسـتخـری

     بهـتریـن کیـفـیـتــ |%| بـالاتـریـن درصـد تـخـفـیفــ همـکاری در کـشـور!.. |%|

  DELIVERY ICON

   ارسـال فوری بـه ســراسـر کـشــور در کمـتـرین زمان
    صـادرات لولـه UPVC به عـراق، نـجــف، سـوریـه [فـروش عمــده  / تحـویـل مـرز تـمرچـین – پیـرانـشهـر]

  با ضمـانـت ارزان تـریـن قـیـمت، حـتی کمتر از درب کـارخـانـه..!

  لولـه-اتصـالات/شـیرالات اسـتخـری UPVC | بـرند پیمـتاش ترکیـه 🇹🇷

  🇹🇷 Pimtaٍs Plastik

  U-PVC »  PIPES / VALVES / FITTINGS

  لیست قـیمت لـوله UPVCکاتالوگ اتصـالات-شیـرآلات UPVC اسـتخـری پیمـتاش

  لولهupvc-PIMTAS-UPVC-PIPE-VALVE

  قیـمـت لـولـه UPVC | اتصـالات/ شـیرآلات پیمـتاش ترکیـه | تابستان1403

  💧لـولـه UPVC ایرانی اسـتانـدارد💧

  لـولـه UPVC نیـک پلـیمـر | لـولـه هـیدروپـول | لـولـه وینـو پلاسـتیک | لـولـه سـیـنتاش  UPVC-pipe-VALVE-ICON

    در ایـن مطلب ضـمن آشـنـائی اجمـالـی با سـاختـار شیـمیائی و ویـژگـی های بـارز ایـن مـاده، به بـرخـی مـزایای استـفـاده از لولـه، اتصالات و شیـرالات UPVC فـشـار قـوی، به ویـژه در لولـه کشـی اسـتـخـر و جـکـوزی خواهـیم پـرداخـت..


  تعـریـفــ کـلـی از واژه PVC 

  پی وی سی PVC چیست؟

  نام فارسـی» پـلی ویـنـیـل کـلـرایـد

  لاتـیـن» PolyVinyl Chloride

  تعـریفــ» پـی وی سـی چیـسـت؟ PVC نـوعـی پـلاسـتـیـکــ پـرکـاربـرد است که در حـال حـاضـر از ارزشـمـنـدتـریـن محـصـولات صـنـایـع پـتـروشـیـمـی دنـیــا محـسـوب میـگـردد.

  PERSIAN-POOL-GUY-1

  » بطـور کلـی، بالـغ بـر۵۰٪ از PVC ساخـتـــ بـشــر، در صـنعـتــ سـاخـتـمـان بکـار بـرده میـشـود.

  » زیـرا عـلاوه بـر قـیـمـت نـسـبتــاً ارزان، مراحـل اجـراء ایـن مـتـریـال نیـز به سـهولـت انجـام مـیپـذیرد. بـر هـمیـن اســاس طـی سـالیـان اخیــر، پـی وی سـی[P.V.C] جـایـگزیـن بِـلامُنـازع بـرخـی مـصالـح سـاختـمانـی سـنـتـی پرکـاربـرد نـظـیـر چـوب، سـیـمـان و سـفـال گـردیـد..

  UPVC PIPE-لوله UPVC


   بـخـش اعـظــم تـولـیـدات تـجــاری پـی وی سـی، عمــدتـاً از طـریق بسپـارش تـعـلـیـقـی انجــام میــپـذیـرد و از بـسپـارش هــای تـوده‌ای و امــولـسیــونـی به میــزان کـمـتر، هـمـچـنیـن از بـسپـارش محـلـولـی بـه نــدرت اسـتــفـاده میگــردد.

  بَـسـپـارش تـعـلیـقـی چـیـست؟ »» بَـســپارشـی که در آن تکـپارها تـوســط همــزن مـکانـیکی [میـکســر] در فــاز مـایــع پـراکــنده میـشونـد. [Suspension Polymerization]
  بَسـپـارش یا پُلـیـمِـریزاسـیون [فرانسوی: Polymérisation] »» واکـنـشی شیمـیایی که طی آن مولکول‌ های کوچـک و سـاده(مونـومـر) با پیوند به یکدیگـر، تبدیل به مولکولـی بـزرگـتـر با جـرم چـندین برابـر میگردد.

  پـلی ویـنـیـل کلــرایـد [پـی وی سـی]، از بلـوریـنگـی ناچـیـزی برخـوردار اســت. امـا بـه علـت وجــود زنـجیـره هـای حجــیم “بَـســپار” دارای استحـکـام و سـختـی قـابـل قـبــولـی میبـاشـد. [حـاصل استـخـلافــ بـزرگــ کـلـر]

  مـقـدار Tg (تـی جـی) در PVC » مـعادل ۸۱ درجــه سـانـتیـگراد اسـت. [Tg نـسـبتـاً بـالا]

  امـا میـزان Tg “تــی جــی” در محـدوده ای نیـسـت کـه مـتریـال PVC در فـرآینـد های گـوناگـون دچــار مشکـل شـود.

  ℹ️ تـی جـی : Tg چـیـست؟

  گـذار از شیـشـه به مـایـع (glass–liquid Transition) و یـا  گـذار شـیـشـه ای (glass Transition)

  »» تـغـیـیـر تـدریـجـی و برگـشت‌ پـذیـر مـواد بـا افـزایـش دمــا، Tg نـام دارد.

  » یو پی وی سی، هـیچـگونـه اثـر فیـزیولـوژیکـی مـضـر از خود بـجـای نـمیگـذارد. بـعلاوه در بــرابـر حــرارت و نـور نسبــتاً نـاپــایـدار بـوده و کـلـرید هـیـدروژن از آن سـاطـع مـیگـردد.

  پــی وی سـی، در واقــع نــوعـی پـلاسـتیـکـ سـخــت اسـت کـه بـا افـزودن مـواد روان‌ کـنـنـده‌، دارای انـعــطاف‌ میـشـود.

  اغـلـب این مـواد شـیـمـیائی نـرم کـننـده، موسـوم به فــتـالـیـت ها Phthalates میـباشـند.

  History of UPVC ߷
  تاریخچـه یو پی وی سی

  »» پـیش از قـرن بیـسـتم مـیلادی، دو شیـمـیـدان روسـی به نامـهای ایـوان اسـتـرا مـیـسـلنـسـکی و فــریـتـز کـلــیـت از کمـپـانی مشهـور گــریـشـم الکــترون شیـمـی آلـمـان،

  در بکـار گیـری و جایـگزیـنی مـتریـال PVC با محصـولات تجــاری آن زمـان، سعی بسیاری نمـودنـد. امــا بدلیل بروز مشـکـلات متـعـدد در فـرآیـنـد تولـیــد، سخـتـی و گـاهـی شـکـنـندگـی ایـن پلـیـمـر، تا سالـها تـلاشـشــان را بــدون نـتـیجـه بــاقـی گـذاشـت..

   امــا در ســال ۱۹۲۶ میلادی، والــدو سـیـمـون از بی افــ گـودریـچ  با ارائه راهکـاری در جهت ایجـاد خاصیت انعـطاف پـذیـری در PVC ، موفق به گسـترش این محصول ضمن اخـتـلاط بـا افـزودنی هـای شیمیایی گردید.

  نـتـیـجــه ایــن تـحـقـیقـات، پـلیـمـری انعــطافــ پـذیـر بـود کـه تمـایـل بسـیـاری به شــرکـت در فـرآیـندهـای گـوناگــون داشــت. با توجه بـه خـصوصـیات این مـاده، بـسـرعت اسـتفـاده از آن در بـخش تجــاری شــایـع گـردید.

  لوله یو پی وی سی

  لولـه،اتصالات،شـیرالاتUPVC

  یـو پـی وی سـی UPVC چیست؟

   پروفیـلهای اکستــرود شـده بر پـایــه پلـی ویـنـیـل کلـرایـد سخـت [یو پی وی سی : UPVC] در بــرابـر ضـربـه از مـقــاومـت بــالائـی برخـوردار مـیـباشـنـد.

  UPVC به رنـگ سفـیـد و یـا طـوسـی تـیـره است که امـروزه از ایـن پـلیـمـر در ســاخـت درب و پنـجــره‌ هـا، لـولـه و اتصــالات و بسـیـاری صـنایـع دیـگــر اسـتفـاده میـشـود.

  پروفیــلها میـتوانـند کــامـلاً از مـواد خــام ساخته شـوند و یــا دارای هســته ای از ضــایعـات و حتی مـواد بـازیـافـتـی باشـند.

  این هسـته میتـواند توسط پـی وی سـی سـخـت و فرایند کــواکـستـروژن پـوشـیده گردد.

  ℹ️ فـرایـند کــو-اکـسـتـروژن چـیـسـت؟ [Co-Extrusion]

  کـو-اکسـتـروژن، اکـسـتـروژن چنـد لایـه از مــواد بطـور همـزمـان اسـتــ. این نوع از اکـستـروژن از دو یا چـنـد اکـسـتـرودر جهت ذوب مـواد استفـاده مـینـمـاید. ایـن فـرایـند حجــم ثابتـی از مواد مـذاب مختـلف و دارای ویسکـوزیتـه های مـتفـاوت را به یـکــ دمـا رسـانـیده و رزیـن را به شـکل مـورد نظـر اکـسـترود مـیـکـند.


  لوله UPVC💧لــولـــه UPVC💧

  لولـه، اتصالات و شیرالات  PVCU
  U.P.V.C
  [Unplas PolyVinyl Chloride]

  اصلـی ترین ماده تشکــیل دهــنده UPVC، پروفـیـل اسـت. [Polyvinyl Chloride]

  این مـاده حــدود 85 درصــد ترکـیب اولیـه تولیـد پروفـیل UPVC را تشکیل میدهـد.

  عـلاوه بر این، مـواد افــزودنی دیگــری نیـز جهت ایجـاد خواص مورد نـیـاز بــه تـرکیب افــزوده میگـردد که عـدم وجـود یا تـغیـیر میـزان بکـار رفتـه در فـرمولاسـیون، کـیـفـیت محصـول نهــائـی را بـه شـدت تـحـت تـاثـیـر قـرار خـواهـد داد..


  ℹ️

  تـفــاوت واژه هـای UPVC و PVCU چـیـســت؟
  (© کـپی رایتــ: پرشـین اسـتخـر)

  آیـا لولـه یــو پی وی سی و لولـه پی وی سی یـــو، کـیـفـیـت یکـسـانی دارنـد؟

  هر دو واژه U-PVC , PVC-U دارای یک مفهــوم میباشند..

   علت اسـتفـاده از واژه PVCU چیست؟

  ریشـه آن به اواخـر سـال 1980، زمانیـکه نخسـتیـن خـط تولیـد این محصـول در قــاره اروپـا راه انـدازی شـد؛ بـاز میـگردد.

  »» در آن زمان، با توجـه به رعـایت قواعـد گرامـری مرسـوم، نام این محصـول PVC-U شـناخـته میـشـد..

  مطابق این گرامـر در بـرخـی مـوارد “اســـم” پبـش از “صـفــت” بکار برده میشود. [برخلاف قـواعـد گرامـر زبان انگلـیـسی]

  [ بر اساس قواعـد گــرامـر زبــان برخـی کشـورهای اروپـائـی، در مـواردی اســـم[این مـورد:  واژه PVC قـبـل از صـفــت قــرار مـیگـیـرد [صفــت: U].
   در ایـن مـورد صــفـت پلاسـتیـکی نـشده”  به پلی ویـنـیل کـلـرایـد [هـمان PVC]” نسبت داده شده اسـت.
  U‘ به معـنای Un-plasticised یـا پلاسـتیکی نـشـده]

  🔎 مـزایـا و قـابـلیت هـای لـولـه و اتصـالات UPVC

  Benefits&Capabilities of UPVC Pipes߷

  مقـاومت شیـمـیائی بســیار بالا

  PVC در برابـر بسـیاری از الـکل ها، روغن ها و مواد نفـتی غـیرآروماتیک مقـاوم است. این ماده همچنین در برابـر اغـلب خـورنده ها نظـیر اسیـدهای غیرآلـی، بـازها و نمـک هـا مقــاوم میـباشـد.

  بعـلاوه جهت اسـتفاده در پـروژه هـای آبـرسـانی، در بـرابر مـواد شـیمـیائی موجـود در آب و خـاک مقــاوم بـوده و همچـنین در صورت مجـاورت با کـلر نـیـز از مقـاومت خوبـی بـهرمـند است.

  در منـاطقی بـا وجـود عنـاصـر غیـر عـادی و یا مـواردی کـه از لولـه بـمنـظـور انتـقـال مـواد شیـمـیائی استفـاده میشود؛ میـزان مقـاومت شـیمـیائی مـتـریـال مورد اسـتفـاده در اولویـت قـرار میگیـرد.

  استحـکام کششی بلـند مـدت
  لولـه های UPVC به گونه ای فرمـول بنـدی میشوند کــه استحـکـام کشـشی بلـند مــدت طولانـی تــری داشـته باشـند.

  حداقــل استحـکام مورد نیــاز[MRS] [که در طراحی لولـه های تحـت فشــار یــا فشــار قــوی بکــار میرود]، برای لولــه های UPVC در حــدود دو بــرابـر بیشـتـر از مقــادیر مـتناظـر در ســایـر لـولـه های پلاسـتیـکی یا پلیــمـری، نظـیر پلـی اتـیـلـن است.

  بـر همین اسـاس ضخـامـت لولـه های UPVC نسـبـت به ســایـر لولــه های پلاسـتیکـی کـمـتر بـوده و در نهایـت از وزن کمـتـری نیـز برخـوردارند. »» این ویـژگـی از مزایـای بــارز لـولـه های UPVC به شمــار مـیرود.

  مقـاومت بالا در برابـر سـایش و خـوردگی
  لولـه های UPVC نــارســانای جـریان الکـتریـکی بــوده و در برابـر واکنـش های الکــتروشیـمـیائی ناشـی از اسـیدهـا، بازهـا و نـمـک ها (عوامل خوردگی فـلـزات)، کـاملاً مقـاومــند. این ویژگی در سطح داخلی و خارجی لوله های UPVC وجود دارد.

  بـه ایـن دلیـل، استفــاده از لوله U-PVC در مــواردی که خـاک مــهاجــم وجـود دارد، بسـیار مرقوم به صــرفـه میباشد.

  نسبت استـحکام به وزن بالا، وزن سـبکــ
  اسـتحـکام بـالای UPVC مـنجــر بـه کاهـش ضخـامـت و در نهـایـت وزن کـمـتـر ایـن محصـول گـردیده است.

  امـکان حمـل و انـتـقـال آسـان، بروز حـداقـل مـیزان آسـیب های کـاری، نصـب و اجـراء ارزان تـر، بخـشی از بـرتـری هـای کسـب شـده در این حـوزه به شمـار میرود.

  بعـنـوان مـثـال» یک فـرد عـادی قـادر به حـمـل دو شـاخــه لـولــه ۶ مـتـری UPVC ســایـز ۱۱۰ اســت. امــا همـیـن فـرد نهـایتـاً میـتـوانـد 2 مــتر لــولـه آهــنی 110 را با همـان میــزان نیــرو جـابـجـا نـمـایـد..

  اتصـال کـاملاً آب بـنـد

  مـزیت اصــلـی هـر نـوع لـولـه و اتـصــالاتـی، شـیـوه آب بنـدی و اسـتحـکام نقــاط اتـصـال آنـهـا پـس از اجــراء میـبـاشـد.

  لولـه های UPVC با عـمق هـمـپوشـانـی بــالا و کیـفـیت مطـلوب در سیـسـتـم های اتصــال اورینــگـی [Pushfit] ، توانـسـته در بازار رقـابـت نسبـت بـه ســایــر محـصولات سـنتـی مشـابـه چــند گـام فـراتـر قــرار گـیـرد.

  مـقــاومت در برابر سـایـش و خـراش
  لولـه های UPVC مـقاومت بســیار بالائـی در برابر ســایــش و خــراش از خـود نشـان مـیدهـند.

  لولـه های UPVC دوام بســیار بالاتــری نـسبـت به لـولـه های فلــزی، سیـمــانـی و سفـالـی در برابـر انتـقــال مواد دوغـابـی دارنـد.

  UPVC-لوله-اتصالات

  مـدول الاسـتـیـسـیـتـه و انـعـطاف پـذیـری بـالا

  مقـاومت لوله های UPVC در برابر شـکسـت، از مـزایای عمـلکـردی ویــژه این نوع متریال محستوب میـگـردد. لولـه های UPVC ، تـحـت فشـار قـادر بـه تغـییـر شکـل بـدون شـکـسـتـگـی هسـتند.

  بــالا بودن مـدول الاسـتیـسـیـتـه، از مـزایــای بــارز تولـیـدات UPVC جهـت کاربـردهـای دفــنـی محـسوب مـیـشـود.

  بـخصوص مناطـقی که حـرکت خـاک یا لـرزش زمـین در آنهـا متـصـوّر است (ماننـد نواحی زلـزلـه خیـز)؛ وجـود این کمـیـت باعـث کاهـش احـتمـال بـروز پـدیـده دوپـهــنی در این جنـس لـولـه ها میـگـردد.

  همچـنین با توجـه تعـییـن ضخـامـت لولـه های آبرسـانـی بر اسـاس “مقـدار مـدول الاستیـسـیـته رزین مصـرفـ شـده در ساخـت لـولـه”، این مـدول منـجـر بـه کاهـش ضخـامـت و افـزایش سطـح مقـطع عـبور جـریـان در لولـه هـای UPVC میشـود.

  استحـکام در بـرابـر ضـربـه

  تحــت شرایـط نرمـال، لولــه UPVC مقـاومـت نسـبتاً بالائی در برابـر آسـیب هـای ناشـی از ضـربـه، در مقـایسـه با لولـه های سفـالی، سیمـانی و سـایـر مـصـالح رایـج دارنـد.

  با وجود کاهـش مقـاومت ضربـه پـذیـری لولــه های UPVC در دمــای بسـیار پاییـن، میـزان استـحـکام در برابـر ضربـه آنهـا همـچـنان بالاتـر از حــد نیـاز اسـت.

  میـزان زبـری پـائـیـن
  زبـری لولـه عامـل بسیار مهـم و مؤثـری در بـروز افـت فشــار و کاهـش دبــی آب مـیباشد. لولـه های UPVC به دلیـل برخـورداری از سطوح داخلــی بسـیار صیـقـلی [ضریب زبـری و اصـطـکاک پاییـن]، مقـاومت بسـیار انــدکـی در برابـر عـبــور جریـان سـیال از خـود نشـان مـیدهـند.

  همـانطـور که میـدانید؛ محـل تجـمـع باکـتری ها عمـومـاً در بخـشهای زبـر و دارای پَـسـتی و بلـندی لولـه اسـت[تشکیل biofilm] کـه به مـرور موجـب انـسـداد جریـان آب خواهـد شـد. این امـر علاوه بـر کاهـش فشـار جـریـان، بــر سـلامـت آب آشــامـیدنـی نیـز تأثیـر مـنفـی میـگذارد.

  زِبــری هــیدرولـیـکی پائـین در لولـه های UPVC، با ممـانعـت از تشکـیل بـایـوفـیـلم، عـلاوه بر کاهـش افـت فشـار، از تـه نشــینـی لجـن در شبـکه های آبـرسـانی جلوگیـری نمـوده و در شـبکــه های تـوزیع آب آشــامیـدنی باعث کاهـش چشـمـگـیـراحـتمـال آلـودگـی آب میـگـردد.


  حـفــظ کـیـفـیـت آب

  نظـر به فرمـولاسـیـون خـاص موجـود در فـرایـند تـولـید لولـه هایUPVC  و تطابـق آن بـا اســتانداردهای NSF 61-62 ؛ این متریـال در خطـوط آب رسـانی انـتقــال آب آشـامیـدنی نیـز مورد استفـاده قرار میگیرد.

  با ایـن وجـود مقـادیـر سـرب، قــلـع، جیــوه، کـُــرُم، کـادمــیـوم، باریـوم و سایـر عنـاصــر سـمــی از محـدوده مجـاز استانـداردشـان تجــاوز نخـواهـد نـمــود.

  مقـاومت در برابـر گـرما و شعـله آتـش
  لولـه های UPVC به سخـتی آتـش میـگـیرنـد و در صـورت عدم وجـود منـبع آتـش، شعــلـه به سوخـتن ادامـه نمیـدهـد.

  دمــای شعــله ور شـدن خود به خودی این نـوع پلیـمـر۴۵۴درجـه سانتیـگراد بــوده کـه این مـیـزان بسـیار بـالاتـر از اکـثر مـصالـح ساختمـانی مشـابه است.

  » در اثـر سوخـتن UPVC، گاز  HCl آزاد میـگـردد. ایـن گاز ضمن ممـانعـت از نـفـوذ اکـسـیـژن به نـقـاط مـشـتعـل، در نهـایت مـوجب خـامـوشی آتـش خـواهد شـد.

  بر این اسـاس UPVC را مـاده ای خـود خــامـوش شـونـده میـنامـنـد.

  قـیمـت مـناسب و ارزان
  علاوه بر مزایـای ذکــر شـده؛ قـیـمـت لـولـه و اتصـالات UPVC بسیــار مـناسـب تـر از سـایـر لولــه های پلـیـمـری، فـلـزی، چـدنـی مـیبـاشـد.

   با تـوجـه به دلایـل عـنـوان شـده، امـروزه لولــه های UPVC از گزینــه هـای اصلـی اسـتـفـاده در شبـکــه های آبـرســانی تحـت فـشـار، خصـوصـاً لـولـه کشــی تصفـیـه اسـتـخـر محـسـوب مـیشـود.

  لوله و اتصالات UPVC نمونه اجرا لوله کشی تاسیسات تصفیه استخـر توسط لولـه،اتصالات و شیرالات یو،پی‌وی‌سی UPVC

  ☆☆𓇽☆☆

  🔎 ســایــر مــزایــای لولــه UPVC

  • صرفـه جوئــی در مصرف انـرژی تـا 40%
  • – کـاملاً مقــاوم در برابــر نفــوذ بـاد، گـرد و غــبار، آب بـاران.
  • – مقــاوم در برابر پوسیــدگی و زنگ زدگـی
  • – عــــدم نـیــاز به رنـگـــ
  • – عــایـق صــوتـی، حــرارتـی و بـرودتـی
  • – غـیر قـابل اشتعــال در مـواقــع آتـش ســوزی
  • – قابلیت بالای انعـطاف و تنــوع در ساخـت نگـهـداری و نـظافــت آسان
  • – دارای عـمــر مفــیـد طــولانـی
  • – نصـب ســریـع و اجــراء آســـان
  • – دوست دار محیــط زیسـت [بـدون سـرب]

  لـولـه UPVC اسـتـخـری
   لـولـه کـشـی اسـتـخــر

   آموزش مـراحـل کلی نحوه اجــرای لولـه کشـی اسـتـخـر توسـط لولـه UPVC

  »» روش اجـرا لوله و اتصـالات U-PVC

  PERSIAN-POOL-Arrow2

  pipes

  ابـتــدا لولـه ها را به مـيزان مورد نظــر و بـصورت قــائـم (زاويـه ٩٠ درجـه) بـرش مـیدهــيم.

   لولـه های برش خورده را با دستـگاه فــِرز يا كُـنـيـك بـه فـاصلـه چهار تا شـش ميليـمتر از لبـه لولــه را با زاويـه پانــزده درجـه كُـنیـكـ میکنـیم.

  pipes

  مرحـله بعدی پاکسـازی نواحی است. بـرای پاک نمودن مکـانـهای اتـصـال و از بيـن بردن چربـی هـای ایـن بـخش از سطـوح لـولـه و اتصـالات،

  از مـاده كـلـينر [Cleaner] استفـاده میـنمائـیم.

  مـرحلـه سـوم استفـاده از پـرايـمــر [Primer] میباشد.

  پـرایـمــرچیـسـت؟ پرايمــر حـلّالـی نـســبـتا قـوی با قـدرت خـورنـدگی بسـیار بالا است كه علاوه بر ایجـاد نرمـی در سطـوح، باعـث افـزایش نفـوذ چـسـب میـگـردد. بـنابـراین بکارگـیری صحـیـح پـرایـمـر از هرگــونه نشـتی احـتمـالی در محـل اتـصـالات جلوگیری بعمـل خواهد آورد.

  water بخـش چهارم (بلافاصلـه پس از انجام مـرحلـه قـبل)، اجـراء چسـب UPVC فشـار قـوی است. در این مرحلـه بخـش داخلـی اتـصـال و قسمـت روی لولـه را بطـور کامـل بـا چسـب مخـصوص UPVC آغشتـه، سپـس ایـن دو بخـش را به یکـدیگـر متـصـل نمـائیـد.

  تـوجـه:  مـادامـی کـه سطـح لولـه و اتصـالات U PVC پس از آغشتـه شـدن با پرایـمــر همـچنـان مرطـوب است؛ مرحلـه چـسـبانـدن بایـد انجـام پـذیـرد..


  PERSIAN-POOL-Arrow2در پايـان، اضـافـه چسـبی که ازنقــاط اتـصـال به بخـش بيـرونـی نـشـت کرده را تـوسـط پـارچــه تمـیز نـمـائیـد.

  🕡⌛پس از 12 الـی 24 ساعـت، مدار لولـه کشی و نـقـاط اتـصـال،بمدت حداقل ۴۸ساعت تحت تـسـت قرار میگیرند.⌛🕡

  UPVC-pipe-FITTING-


  ✅ 

  نکات مهـم و قابل توجه در نحوه اجراء لوله کشی UPVC| اتصـالات-شیـرالات یو‌پی‌وی‌سی

  PERSIAN-POOL-Arrow2

  چه میــزان چسـب برای لـولـه کـشـی UPVC مـورد نیــاز اسـت؟

  بطـور تقـریـبی يكـ كيلوگرم چـسـب، برای ٥٨ اتصـال سايـز ٦٣ کافـی میـباشـد.


   

  دمـای  ایـده آل محـیط جهـت اجـراء چسـب UPVC بيـن ٥ تا ٣٨ درجـه سانـتيـگـراد ميبـاشد.

  ⚠️ بـه هـیـچ عنـوان نبـایــد از لولـه و اتصـالات UPVC در مـدار بويلــر بـه مـبـدل استـفـاده نـمـود. ⚠️

  ♨️ ♨ تـوجــه: آسـتانه مقـاومت گــرمائی لـوله و اتـصـالات UPVC حـداکــثر تــا دمـای 60 درجــه سانـتیگـراد اسـت.

  »» بــرای اتـصـال و امـتـداد خـطـوط لولـه، از تـبـدیـل/ بوشــن و مـغــزی استـفـاده میـشود.


  PERSIAN-POOL-Arrow2

  برخـی اصـطـلاحـات مـتـداول لـولـه و اتـصـالات UPVC

  درپـوش [کــَـپ | گــپ |CAP]: بمنظـور پوشـش انتـهای لولـه هـای بوشـن دار یا اتصـالات دارای رزوه مـادگـی بـکار مـیرود. [جهت کـور کردن دهـانـۀ اتصـالات]

  در سـایـزهـای کـوچـکـتـر، از درپـوش سـرچهـارگـوش برجـسـته یا مـغـزی، و برای انـدازه های بزرگــتر از درپــوش شـش‌ گـوش استفـاده میـگــردد.

  از دیگـر کاربـرد هـای کــپ (گــپ) علاوه بر جـلوگیـری از ورود خـاکــ یا هـرگـونـه جـســم خــارجی بـه داخـل لـولـه هـا (تا پـایـان اجـراء پـروژه)، اسـتفـاده در تـسـت مــدار لـولـه کشـی اسـت.

  پـس از اتـمـام اجـراء لولـه کشـی بـمنـظـور حصـول اطـمـیـنان از آب بـنـدی کـامل نقـاط اتصـال، مـدار پایـپـیـنـگ تـحـت فـشـار قـرار داده میـشـود.(تـسـت فـشــار) به همـین منـظـور لـولـه هـای بـاز توسـط  کـپ مسـدود میگـردند. پـس از اتـمـام تـسـت فـشــار و پایـان عمـلیـات عـمـرانی، ایـن گــپ ها بـریـده خـواهـند شـد.

  • لولـه بوشـن‌دار: در ایـن نـوع اتـصـال، غالـباً به هـر شـاخـه لـولـه یـک بـوشـن الـحـاق مـیگـردد. بوشــن‌ هـا عمـومـاً دارای رزوۀ راسـتـگـرد هسـتنـد. عمـلکرد بوشـن، تــبدیـل اتـصـال در انتــهای رزوه شـده (بخش خارجـی) لولـه به سـایــز بزرگـتـر اسـت. در واقــع میـتوان بوشـن را اتصـالـی جهت کاهــش یا افـزایـش قـطــر لـوله تـلـقّـی نمــود.
  • رزوه: به شـیارهـای مــارپیــچ بـیرون پـیـچ یـا درون مهــره رزوه گـویـنـد. رزوه‌هــا حـرکـت چـرخـشـی را به خـطــی تـبـدیـل مـیـنمـایـنـد. تـراش رزوه تـوسـط مـاشـیـن سـنـگــزنـی صـورت مـیپـذیـرد.
  • قلاویـز: بمـنظـور ایجـاد دنــده درون استـوانـه ها [مـاننـد مـهـره] اسـتفـاده میـگـردد.
  • حـَـدیــده: جـهت ایـجــاد رزوه یـا دنــده در سطـوح خــارجــی استـوانـه بـکــار میـرود.
  • کـلاهــکــ لولـه[کــیـپ]: بـرای بسـتن لولـه و اتـصـالاتـی که دارای رزوه روپـیــچ باشــند مـورد اسـتقـاده قـرار میـگیـرد.
  • لـولـه مـغـزی: قـطـعـه لولـه هـائـی با طـول کـمـتر از 30 سانـتیـمـتر کـه دو انـتـهــای آن رزوه شـده باشــد، لـولـه مـغــزی نـامـیـده میـشـود.

  💲 قیـمت لولـه اسـتـخري UPVC سایز63

  قیمت هر متر شـاخه 5 متری لولهUPVC سایز63 فشـار قوی▮◂

  ◦◦▪کـمتـر از 140.000 تومان است.
   ◂◂قـیمتـ تقـریـبی هـر مـتر لولـه UPVC ایرانی
   در ســال۱۴۰۳

  طـول هـر شـاخــه لـولـه UPVC یو پی وی سی 5 متـر و یـا 6 متـر مـیباشد.

  «بر اساس سـیاسـت‌های شـرکت تـولیـد کننـده»

  لولـــه‌ های بـریده شـده با طـول بیــشـتـراز 30 سـانتـیمـتر، تـکــّــه لـولـه محـسوب میـشود.

  🔎 معـادل فـارسی واژگــان مـتـداول در اتـصـالات UPVC

  • Elbow : زانــو
  • Tee : ســه راهـی
  • Concentric Reducer : تبدیل هم مـرکز
  • Eccentric Reducer : تبدیل غیرهم مرکز [کـج]
  • Nipple : ســردنـده
  • Butt-Weld Fitting : اتصــالات جـوشـی
  • Long Elbow : زانـوی بــلـند
  •  Short Elbow : زانـوی کـوتاه
  • [L [Length : طــول
  • [T [Thickness : ضخـامـت
  • [OD [Outside Diameter : قطــرخارجـی
  • [ID [Interior Diameter : قـطــر داخلـی
  • Welded : دارای شیـار[درزدار]

   📊

   N.P.S جـــدول

  [ Nominal  Pipe  Size Chart ]
  در سـایزهـای مشـخص شـده
  NPS DN OD
  [in (mm)]
  Wall thickness in (mm)
  SCH 5s SCH 10s/20 SCH 30 SCH 40s/40
  /STD
  SCH 80s/80
  /XS
  SCH 120 SCH 160 XXS
  6 0.404 (10.26) 0.035 (0.889) 0.049 (1.245) 0.057 (1.448) 0.068 (1.727) 0.095 (2.413)
  ¼ 8 0.540 (13.72) 0.049 (1.245) 0.065 (1.651) 0.073 (1.854) 0.088 (2.235) 0.119 (3.023)
  10 0.675 (17.15) 0.049 (1.245) 0.065 (1.651) 0.073 (1.854) 0.091 (2.311) 0.126 (3.200)
  ½ 15 0.840 (21.34) 0.065 (1.651) 0.083 (2.108) 0.095 (2.413) 0.109 (2.769) 0.147 (3.734) 0.188 (4.775) 0.294 (7.468)
  ¾ 20 1.050 (26.67) 0.065 (1.651) 0.083 (2.108) 0.095 (2.413) 0.113 (2.870) 0.154 (3.912) 0.219 (5.563) 0.308 (7.823)
  1 25 1.315 (33.40) 0.065 (1.651) 0.109 (2.769) 0.114 (2.896) 0.133 (3.378) 0.179 (4.547) 0.250 (6.350) 0.358 (9.093)
  32 1.660 (42.16) 0.065 (1.651) 0.109 (2.769) 0.117 (2.972) 0.140 (3.556) 0.191 (4.851) 0.250 (6.350) 0.382 (9.703)
  40 1.900 (48.26) 0.065 (1.651) 0.109 (2.769) 0.125 (3.175) 0.145 (3.683) 0.200 (5.080) 0.281 (7.137) 0.400 (10.160)
  2 50 2.375 (60.33) 0.065 (1.651) 0.109 (2.769) 0.125 (3.175) 0.154 (3.912) 0.218 (5.537) 0.250 (6.350) 0.344 (8.738) 0.436 (11.074)
  65 2.875 (73.03) 0.083 (2.108) 0.120 (3.048) 0.188 (4.775) 0.203 (5.156) 0.276 (7.010) 0.300 (7.620) 0.375 (9.525) 0.552 (14. )
  3 80 3.500 (88.90) 0.083 (2.108) 0.120 (3.048) 0.188 (4.775) 0.216 (5.486) 0.300 (7.620) 0.350 (8.890) 0.438 (11.125) 0.600 (15.240)
  90 4.000 (101.60) 0.083 (2.108) 0.120 (3.048) 0.188 (4.775) 0.226 (5.740) 0.318 (8.077) 0.636 (16.154)


  PIMTAS-UPVC-PIPE-VALVE

  PERSIAN-POOL-Arrow2لیسـت قیـمت جـدید لـولـه-اتصـالات-شیرالات یو پی وی سی UPVC اسـتخـری فشـار قــوی 


  📥 دانلـود لــیـســت  لـولـه، اتـصـالات و شـیـرآلات یو پی وی سی UPVC اسـتـخـری پیـمــتاش ترکیـه / هیــدروپـول ایــران

  قیـمـت لولـهUPVC

  DELIVERY ICON

  ارسـال سـریـع لولـه و اتصـالات UPVC به ســراسـر ایـران،

  در کمـتـر از 24 سـاعـت..


  📙

  دانلـود استـانـداردهــای لـولـه و اتصـالات UPVC

  موسسـه اسـتانـدارد و تحـقـیقـات صنـعـتـی ایـران

  🛒 فـروش اتـصـالات و شـیـرآلات پـیـمــتـاش تـرکـــیـه

  [Pimtas Plastik Pipes, Valves, Fittings] 🛒

  دارای استـانـداردهـای بین الـمـللـی

  🛡️ گـارانـتی تعـویـض بـی قـیــد و شـرط در پرشـیـن اسـتــخــر 🛡️


  بـا مـشـاوریـن فــروش مجمـوعـه پـرشـین اسـتـخـر در ارتبـاط باشـید:

  CALL PERSIANPOOL-تلفن پرشین استخر

  📞 شــش رقـمـی

  021.284.286

  284.22.911

  📱 واتــس اپــــ  ▪▫▫▪ هـــمــراه
  091284.00.911

  1telegram-follow

  instagram-folllow


  📍
  هـر چـیز که در جـسـتن آنی؛ آنـی!.. [مولانا]
  iran-persianpool-branches
  پرشـیـن اسـتـخـر، فـروش لــولـه / اتـصـالات و شــیرآلات UPVC  |  ارســال سـریــع به ســـراسـر کشــور با ارزان ترین قیـمـت |ارائــه بـیـشتــرین میـزان تخـفـیـف به همـکاران محـترم..


  [ultimate-faqs

  لوله استخری UPVC»اتصالات-شیرالات استخری»پیمتاش ترکیه⋆لوله هیدروپول ایران|ارزان ترین قیمت»خرید لوله آب رسانی فشارقوی بیشتر بخوانید »

  مطالبی در خصوص آب استخر
  آب استخر

  »» مطالبی در ارتباط با استاندار ها و معیارهای آب استخر و جکوزی:

  »» استاندار ها و معیارهای آب استخر:

  بدن انسان احتیاج به مواد معدنی داشته که از غذا گرفته میشود و نه از آب آشامیدنی و بر همین اساس طبق استاندارد NFS آب خالص و مناسب برای آشامیدن باید معدل 40TDS PPM داشته باشد که این امر با استفاده از دستگاه اسمز معکوس قابل دستیابی است.

  * دوش گرفتن و استحمام قبل از وارد شدن به استخر تا 50% از تولید آلودگی در آب توسط شناگر میکاهد..

  * تنظیم PH آب در محدوده مناسب( بین 7.4 الی 7.6) بدلیل حفاظت از تجهیزات مکانیکی استخر – تامین شرایط آسایش شناگران – افزایش کارایی مواد ضد عفونی کننده اهمیت بسیاری دارد.
  * عواملی که تعادل شیمیایی آب به آنها بستگی دارد شامل PH آب میزان قلیایی بودن آب – سختی آب – مقدار کل ذرات جامد معلق محلول در آب – سرعت باد – نرخ تبخیر آب استخر و بار ناشی از حضور شناگران است.

  * اضافه کردن مواد قلیایی مانند کربنات کلسیم به آب موجب افزایش مقدار PH و کاهش خاصیت اسیدی آن میگردد.
  * افزودن اسید هایی مانند اسید هیدروکلریک ( جوهر نمک ) یا بی سولفیت سدیم به آن موجب کاهش PH و اسیدی شدن آن میشود.
  * محدوده سختی مناسب باید بین 600 الی 100 ppm باشد.
  * مقدار مناسب برای مواد قلیایی موجود در آب باید بین 80 الی 150 ppm باشد.
  * محدوده دمایی ایده آل برای آب استخر باید بین 26 الی 28 درجه سانتیگراد و برای جکوزی38 الی 40 درجه سانتیگراد است.  جهت آگاهی از هزینه ساخت انواع استخر های بتنی در کلیه ابعاد و اشکال, با ما تماس بگیرید:

  284286

  شــش رقـمـی

  091284.00.911

  021.284.22.911


  مطالبی در خصوص آب استخر بیشتر بخوانید »

  مضرات کلر بر بدن انسان | آسیب ها و بیماریهای استفاده از کلـر در

  در ایـن مطـلـب، بـا بـررسـی عـنـصـر شـیمیـائی کُـلُــــر [CL- Chlorine]،

  ایـن مـاده پـرمصــرف در فـرآیـند ضــدعـفــونـی [گـَــنـد زدائـی] آب [آب مصــرفـی مــنازل/ اسـتـخــرهـای شـنا]، بـه آســیـب هـا و آثـــار مــخـرّب استفـاده از آن بـر بـدن انســان خــواهـیم پـرداخـت.

   در ادامــه، ضـمـن مـعــرفـی به روز تـریـن و مـوثـرتـرین تـجهــیزات ضـدعـفــونی فـاقـد عــوارض جــانــبی، بـه راهکــارهـائی نــویـن و کـارآمــد، در راســتای حــذف و یـا کـاهــش میــزان استـفـاده از ایـن عـنــصــر شـیمـیائی خـطــرنـاک اشــاره خـواهـیم نـمـود..

  مـالیات انـسـانی آمـوختـه ها، به اشـتراک گـذاری بخـشی از آنهـاست..

  کُــلُـــرChlorine Element

  کــلــر، عـنـصـری شیــمـیائـی با عــدد اتـمــی ۱۷ و بـا نـمــاد Cl در جــدول تـنـاوبــی شـناخـته میـشود.

  » کـلـر در فـرم عنـصـری خــود [Cl] تحـت شـرایـط اسـتانـدارد، کلــرایـد، با قـابلـیت اکسـیـداســیـون بــالا بـوده کـه جهـت سفـیـد ســازی پـارچـه‌ ها و بـه عـنوان مــاده ای بـا خـاصـیـت ضـدعـفونی در اسـتخـرهای شــنا به منـظــور نـظـافـت و حـفـظ بهـداشـت آب مـورد استفـاده قـرار میـگیـرد.

  ترکیبات شیـمـیـائی مخـتلفـی که دارای Cl هسـتند؛ جـهت ضد عفــونی آب استخر ها مـورد استفاده قـرار میـگیرند که عـمـومـا شامـل گـاز کـلـر، ســدیم هـیپوکلـریت، کلسـیم هـیپـوکلـریت، لـیتـیوم هـیپـوکلریت و ایزوسـیانـورات کلریـنه میبـاشند.

  هـنگامـی که هر کـدام از این ترکیبات وارد آب میـشوند؛ هیپوکلـرو اسـید آزاد میشـود که عامل فعــال تصفـیه آب و ضــدعفونـی آن است.

  کـلر استخــر در بـازار به صورت قـرص ، گـرانول و یا پـودر ارائـه میـگـردد.

  فــرآیـند کــلــر زنـی، بـر اســاس نـوع (پـودر، مایـع، قـرص ..) متفـاوت اســت. بعـنـوان مـثال در حالـت پـودری، به صورت دسـتی به آب اضافه میگــردد کـه ایـن عـمـل زمـانـبـر مـیبـاشـد.

  معمـولا استفـاده از کـلــر بـصــورت قـرصی از سـایـر حـالات ســاده تـر است و راهـکـارهـای مختـلفـی در ایـن روش وجـود دارد.

  استفاده از یک سبـد شــناور که قرص ها در درون آن قرار گرفته و با آب در تماس هستند را میتوان استفاده کرد که البته توصیه نمیشود.

  راهـکــار بهـتر، گذاشتن قرص ها در سبد ورودی آب استخر است. استفاده از کلرزن های اتوماتیک خـطی سریعترین و بهترین روش ممکن میـبـاشـد که البته کمـی هزینه بالاتری نسبت به روش های دیگر دارد.

  حد مجاز میـزان کـلـر در آب استخـر

  بر اساس نکـاتی که پیـش تر به آن اشاره شد؛ فاکـتورهای دیـگــری مانـند PH، خواص آب منـطـقه، وجــود پایدارکنـنده ها و.. در میـزان کلر مورد استفاده تاثیر خـواهـد داشـت.

  از این رو مقــدار دقـیقـی کـه به آب اضافه میشود را باید پس از بررسی نتایج آزمایش آب و  مشاوره با متخصص محاسبه نمـود.

  مقـدار مجـاز کلـر در استخـر

  مـحـدوده مجاز  اسـتفـاده از کلر در استخرهــا بین 1 تا 3 ppm اعلام شده است و هـمـواره به صورت هفتـگی با استفاده از کیت های مخصوص اندازه گیری شود.

  بر اساس گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) عوارضی که این ماده برای بدن در دوزهای مختلف آن دارد به شرح زیر است:

  • خارش بینی در مقدار ppm 0.014 تا 0.054
  • خارش گلو در دوز ppm 0.04 تا 0.097
  • گزیدگی و خشکی بینی و گلو و سرفه در دوز ppm 0.06 تا 0.3
  • سوزش غشا داخلی پلک ها و درد بعد از 15 دقیقه در دوز ppm 0.35 تا 0.72
  •  نفس تنگی و سردرد در دوزهای بالا تر از ppm 1 .

  »» کلــر، 2.5 مــرتـبه از هــوا سنگـین تـر، داری بـوئـی نـا مطـبــوع و بـشــدت سـمــّی اســت.

  کـلــر به عــنوان بخشــی از نـمـکــ طـعــام ( کـلریــد ســدیـم بــا فــرمـول [NaCl] ) و ســایـر ترکـیـبـات، بـه مقــدار انـبــوهـی در طبیـعـت و در اغـلب جـانــداران یــافت میـشــود. گاهــی در اتمـسفـر فـوقـانـی تـرکیـبات کلــردار، عـناصــری مـاننـد کـلــر و  فـلـوئـور و کــربـن” وجـود دارد که بـاعـث تخـریب تـدریـجــی لایـه اوزون میـگـردد.

  با توجــه بـه گـسـتـرش اسـتفــاده از کلــر جهت ضـد عفـونـی آب اســتـخــر (بـدلـیل صـرف هزیـنـه اولـیه انـدکــ یـا عـدم آگــاهی کـافی)، کـلــرزنـی راهـکاری منـاسـب جهت گـندزدائی آب اسـتنـباط میـشود.

  امــا هــر چـند کـلــر در جــرگه مــواد ضـد عفونـی کننـده به شمــار میـرود؛ امـا لــزومــاً مـنـاسب تریـن و بی ضــررتـرین گــزیـنــه جـهـت گــنـدزدائـی آب مـحـســوب نمـیگــردد..

  ازشــایـع تـرین راه هـای نـفــوذ  کــلــر بـه بـدن انســان، اسـتحــمـام میـبـاشـد. که اثرات زیانــبار آن از نوشـیدن آب کـلــرزده به مـراتب بیـشــتر اسـت.

  تحقـیقـات نشــان میـدهــد؛ بــدن انسـان، طــی 10 دقـیـقــه اسـتـحـمـام، میــزان بســیـار قــابل تــوجهــی از مــواد شـیـمـیائی را نسـبت به نوشــیدن 1 گــالـن از هــمـان آب جــذب میـنـمایـد..

  نتــایـج مـطالعــات اخیــر حـاکــی از آن است که حـداکـثر آسـیـب بــدن انســان در برابـر کـلـــر، استـنشــاق بخـــار و جــذب مــواد شـیـمیــائی از طــریق مـنـافـذ پـوسـت در هــنـگــام استـحـمــام و مجــاورت بـا آب گــرم دارای کــلر میبـاشـد.

  از جمـلـه خطـرات و بیــمــاری هـای شــایع مجـاورت با کــلر » احـتمـال ابـتـلا به سـرطـان سیـنـه، سـرطـان مـثـانه، آســـم و سـایــر امــراض اشــاره نمــود.

  فرمول شیمیایی کلر

  دلــیـل ضــررهـای نـاشی از اسـتحـمـام بـا آب گــرم حـاوی کُــلُـــر

  دوش آب گــرم باعث گشــایـش مــنافـذ و تخـلـخل های پوست میگــردد. همـیـن امــر منـجـر بـه نفــوذ آســان کلــر و مــواد شـیـمـیائی مـضــر بـه بــدن انســان میشــود.

  نـظـر به ایــنکـه کـلــر و دیگــر عنــاصــر شـیمــیـائی، ســریـعـتـر و با یـک درجــه کــمـتـر از آب تبـخــیـر میگـردند؛ اسـتنـشـاق آن بــرای انـسـان، بــه مــراتــب زیـانــبـار از نوشـــیـدنـشــان خــواهـد بــود.

  زیـــرا هـمـانــگونـه که اشــاره شـد؛ اسـتـنـشــاق گــاز کــلـــر در ریــه، منـجـر به ورود مـسـتقـیم این مـاده به جــریـان خـون مـیگــردد.

  زمانـــی که آب آلــوده میــل شــود، سمــوم آن تا حــدودی در کــلـیه هــا و دستــگاه گـــوارش فیلــتر میشـود.

  امــا کلــری کـه بـا تـنفــس وارد بـدن مـیگــردد؛ تا زمــان رسـیدن به ریــه ها، هیــچـگــونه فـیلتــری نخــواهــد شــد.

  در واقــع، بخــارات گــاز کلـــر، مـحــرک قــوی بخــشـهـای بـافــت حـساس و مـعـــابــر برونــشـتـی ریــه هـا به شـمــار میــرود.

  در جــنگ جهــانـی دوم، از کــلـر به عــنوان یـک ســلاح شــیمـیائی مــرگــبـار استفـاده میگـــردیـد..

  اسـتنـشـاق کــلــر، از عـوامل بــروز بـیــمــاری های آســـم و بـرونـشـیـت محــســوب میشـود. [بـه ویـــژه در کــودکــان]

    بــراســاس آمــار، طـی دو دهــهً اخــیـر شــمـار مـبتـلایــان بـه ایــن امــراض، تــا سـیـصــد درصـــد افــزایـش داشــته اســت..

  PERSIANPOOL-CONSTRUCTION-MAKING WATERPARK

  بــر اســاس تحقـیقــات پــزشکــی،  بمنـظــور حفــظ سـلامـت پوســت و مــو، کــلـر از آب استخـر و آب مورد اسـتحـمــام میـبایـد حــذف شـود.

  زیــرا همـانگــونه که اشــاره شــد؛ اســتـفاده از دوش آب گـــرم؛ باعث گـشــایـش روزنــه هـای پــوســت شـده و بــدن را مســتــعـد نفــوذ کــلــر و ســایــر عنــاصــر مضــر شـیـمیـائی میـنـمــایـد.

  همـچــنین بهــمراه بخــار، آب به ریــه ها نـفـوذ مینـمایـد. در این شــرایـط بــدن آمــاده بــروز بیـــماریـهـای ریــوی[مـانـند آســم و برونــشـیـت] خــواهـد شــد.

  ارتـبـاط کلــر بــا امــراض پوســتی، ریــوی و ریـــزش مــو

  براســاس تحـقیــقات تیـم پزشکــی دانشکــده ویـســکانسـیـن، مشـخـص گـردیـد؛ ریـزش مــو و بــروز بـرخــی بیـمــاریهای پـوسـتی و ریــوی ارتـبـاط مـسـتقـیمی بـا آب حـاوی کــلــر دارد.

  افزودن کلــر به آب آشــامــیدنــی بمنظــور ضـد عفــونی نیـاز اســت. امــا زمـان مصــرف اّب، به ویــژه هــنـگام اسـتـحـمــام، لازم اسـت این کــلر حذف گــردد.

  زیــرابـالــغ بــر 2/3 بـیمـــاری هــای نــاشـی از کـلــر، بـدلــیـل جــذب این گــاز تـوســط ریــه ها و پـوســت میبـاشـد.

  بعــنوان مـثال؛ در زمــان اســتفــاده از بــرخی استخــرهــا، با سـوزش و سـرخــی چـشمــهـا مـواجـه خـواهیـد شـد. و یــا بعــضــاً پـس از خـروج از اسـتخــر، مــوهـــا خشــک و بــد حــالـت میگــردد و در نـواحـی پوســت صـورت نــیـز دچــار خشــکـی میـشود.

  ایـن مـوارد بـرخـی از اثـرات شــایـع و نـامـطـلوب کـلــر میبـاشد کـه در زمــان اســتـحـمــام، بـه صـورت خـفـیـف تـری بــروز میـیـابد؛ امـا در دراز مــدت اثـرات نـامــطلوبـی بــر سـلامـت پـوســت، مــو و ریــه ها خـواهــد داشــت.

   از جمـلـه بیـمــاریـهائـی که ارتــباط مـستـقــیم با دوش گــرفـتن تـوسـط آب نـاســالم دارد؛ ســرطان ســیــنه اســت.

  اخــیرا صـنـدوق مـلـی ســرطان سـیـنه آمریــکا، گـزارشی در خـصــوص [ارتـباط  کلـر با سـرطان] منـتشر نـمــوده کـه نشــان میـدهــد عـامل مشترکی در مـیان بـانــوانی که مبـتلا به سـرطان سینه هسـتـند؛ دیــده شـده و آن است که همــگی 50% تا 60% مقــادیر بـالاتــری تری از فــرآورده های کـلـــر در بـافــت سـیـنه شان دارنـد..

  متــاسـفــانـه در ایــالات مـتحـده آمـریــکا، در هــر 13 دقیـقـه یـکــ زن بــر اثــر ابــتـلا بـه سـرطان سـیـنـه، جــان خـود را از دســت میـدهــد!..


  راهـکــار جـایگــزین جهـت حـذف کـلــر یـا کـاهش حــداکـثر مـیـزان استـفـاده از کـلـر

  در فــرآیــند ضــد عفــونی آب اسـتـخــر

  دستگاه UV استخر

  دستگاه-تزریق-ازن-prozone-مدل-pzvii-1

  بـکـارگـیـری دســتگــاه مـولّــد اوزُن[O3] یــا اوزن ژنــراتــور،

  و دســتـگـاه U.V [اشعــه مـاوراء بنـفــش/ ULTRA VIOLET]؛

  بـصــورت مـجــزا و یـا اسـتـفـاده از هــر دو فـن آوری بـصـورت تـوام، تـاثـیری قــابـل تـوجـه در ضــدعــفونی و بـهبــود کـیـفـی آب اســتـخـر ایــفــا خـواهــد نـمــود.

  اســتـخـرهـائ مجهز به تجـهــیـزات ضــدعـفــونـی به روز، در راسـتای حصــول نـتیـجـه بهتر و تـثـبـیـت کیـفـیـت آب در بالاتـرین ســطح، از هــر دو تـکـنـولـوژی بهره می برند.

  گــاز اُزون و اشــعه یــو- وی، هــر کــدام بــه تــنـهــائی، عـلاوه بـر پـاکــســازی و ضــدعفــونی کـامـل آب از باکـتـریــهــا، قــارچـهـا و میکــروارگـانـیسـم هـا(خصـوصاً کـریـپتـوسـپـوریـدیـوم که نسبت به کلـر مقاوم است)، مــنـجــر بـه کــاهــش مصــرف کـلـــر تـا میــزان 90٪ مـیگــردد.

  وجــود مقــدار انــدکی کــلــر در آب(کـمـتر از 10%)، با تــوجـه به پــایــداری ایــن عــنـصــر، در مــقـابـل ناپـایـداری گــاز اُزُن یـا اشــعـه U.V در آب، بـه بـهبـود کـیـفـیت و شـفـافـیـت آب کـمک شـایانـی خـوهد نـمود.

  در ایـن خصــوص، مطالعــه " مطالـبی در ارتبــاط با آب استخـر " پیشنهـاد میگــــردد.

  PERSIAN-POOL-0to100

  جهت خـریـد دســتگاه اوزون ژنــراتـور، قــیمت دســتگـاه U.V استـخـر و ســایـر تـجـهـیــزات اسـتـخــری،

  بـا مشـاوریـن مـجــمـوعـه پرشـین اسـتخـر در ارتـبــاط باشــید:

  calling-persianpool-09128400911

  شمـاره شـــش رقـمـی

  021.284.286

  021.284.22.911

  021.284.23.911

  هــمـراه/ واتـس اپــ

  091284.00.911


  1telegram-followinstagram-folllow  
  
  هر چـیز که در جـسـتن آنی؛ آنـی!..[مولانا]

  . . T H I N K       L U X U R Y  iran-persianpool-branchesپـرشـیـن اسـتـخـر، فـروش کلـیــه تجهـیزات اسـتـخــر، کــاشی استـخـری و لــولــه، اتصــالات و شــیـرآلات UPVC بـا بـهـتریـن قــیمـت.. ارســال بـه ســراســر کـشــور بـا ضـمــانـت مـعــتـبــر و خـدمــات پـس از فــروش
  c Expand All C Collapse All

  برآورد هـزینه اجـراء اسـتخـر یا هزینه ساخت از صفـر تا صـد استخـر شنا بر اسـاس مـترمربع امکان پذیر نیسـت.

  [شــامل کـلیه هزینه ها، مانند سرامیک و تصـفیـه]

  در واقـع هـزینۀ کـل اجـراء هـر متـرمربـع از یک استخـر، نسبت به ابعـاد بزرگـتر یا کوچکــتر از آن قـابل تـعـمیـم نمـیباشـد..

  بطور مثال: چنانچه هزینه تقریبی اجراء از گودبرداری تا مرحله بهره برداری کامـل از یک استخر شنا بهمراه نصب تاسیسات تصفیه و سرامیک؛ با ابعاد 6 * 3 متـر و عمق میانگین 1.7 متر، معـادل 200 میلیون تومان در نظـر گـرفته شود[فـرض]

  هرگـز هزینه اجراء استخـری با ابعاد 2 برابـر، 400 میلیـون نخـواهد شـد.

  زیرا بخشی از هزینه ها در هر دو مورد به طور تقریبی یکسان میباشند.

  مانند هزینه اجراء تاسیسات / هزینه لوله اتصالات و شیرآلات اتاقک تاسیسات / هزینه تجهیزات تصفیه [با اختلاف اندک] و..

  اما میتوان صـرفــاً برخی از هزینه اجراء بخشـهای مربوط به مراحل ساخت استخر را بر اساس مترمربع محاسبه نمود.

  مانند اجراء آرماتوربندی / اجراء سیمانکاری و نصب سرامیک و..

 • jasa pembuatan company profile گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi! I understand this is kind of off-topic however I had to ask. Does running a well-established website like yours take a lot of work? I’m brand new to blogging however I do write in my diary on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be able to share my experience and views online. Please let me know if you have any kind of ideas or tips for brand new aspiring bloggers. Appreciate it! Feel free to surf to my web blog :: jasa pembuatan company profile
 • male performance enhancement گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Maca Root Maca root is a Peruvian herb used for centuries to boost fertility and sexual operate. If you start with the recommended amount, you can all the time tweak the variety of daily capsules based on your expertise and desired outcomes.
 • сип дома москва и московская область گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Гэзльвудъ также услышалъ этотъ чуть-чуть замѣтный вздохъ, и въ ту же минуту почувствовалъ раскаяніе, что расточилъ нѣсколько мгновеній.
 • e-commerce گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Wow, wonderful blog structure! How lengthy have you been running a blog for? you make blogging glance easy. The full glance of your web site is fantastic, as smartly as the content! You can see similar: sklep online and here e-commerce
 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://masonrthomas.com/upload/go.php 🎁 * * * hs=96fae0bd024b45d7a5b155513dd84279* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  tlt2e8
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بهـترین نوع، مـارکــ یا بـرنـد کاشی و سـرامـیک اسـتـخــر و جکــوزی در حـال حاضر برند سـرامـیک الـبـرز میـباشد.

  بهترین-کاشی-سرامیک-برای-استخر-0چیست؟BEST-CERAMIC-TILE-FOR-SWIMPOOLS

  با توجه به تجربیات تیم اجرائی پـرشـیـن اسـتـخـر و تصـدیـق سـازنـدگان تخـصصـی اسـتخـر در کشـور، کاشـی الــبـرز از دوام و کـیفـیت قـابـل قـبولـی برخـوردار میباشـد.

  سـایر برنـد های کاشـی و سـرامـیـک اسـتخـری موجـود در بازار ایـران (که تعداد آنها نیز انگشت شمـار است)، تا به این لحظـه تنـها بطور نسـبی موفـق به جـلـب رضـایـت مـشتـریـان گـردیده انـد.

  شـایان ذکــر است؛ اخـیــرا شـرکت های تولید کننده ایرانی، اقــدام به تـولـیـد سـرامـیـکــ های اسـتخـری با ظاهـری مـتفـاوت نمـودنـد.

  اما با توجه به نوظهـور بودن این محـصولات، تنهــا با گـذشـت ســالهــا استـفـاده در پروژه های مختلف، میـتـوان راجــع بـه دوام و کـیـفـیـت ایـن محـصـولات نـظــر قطـعـی داشت..

 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://nitidknotz.com/upload/go.php 🎁 * * * hs=dacf1c9c5616e92ced5c116f07b47c0f* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  a0ahdp
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بر اسـاس نتـایـج آخـرین دسـتاورد هـای عـلمـی و تجربی دنیـا در حـوزه فـن آوری و تـولــید لـولــه هـای پلـیـمـری فشـار قـوی، مـناسب تـرین و بهـتریـن نـوع مـوجـود، در حـال حـاضـر

  لولـه-اتصـالات-شیـرالات یو پی وی سی UPVC میـباشـد.


  از جمـله مـزایـا و برتـری های لولـه هـای فشـارقـوی UPVC

  مقـاومـت در بـرابـر خـوردگـی و فرسـایـش، بـروز حـداقـل افـت فـشـار در سیـسـتـم پایـپـیـنـگــ بـه دلیل سـطوح صیقـلـی این مـتریال (ضریب زبـری لولـه UPVC بمـیزان 0.009 اسـت)، استـحـکام بـالا، عـمــر مـفـیـد 50 الــی 70 ســال، مقـاومـت در بـرابر تـغـیـیرات دمــا، سهـولـت در اجـراء، حـمـل آسـان و قـیـمـت مـناسـب مـیباشـد.

  آسـتانه تـحمل لولـه های فشـار قـوی U-PVC تـا دمــای 60 درجـه سـانـتیـگـراد و حـداکـثـر فـشــار نـامـی 16بــار(PN16) میـباشـد؛ ایـن قـابلیـت از شـاخص های مهم انتـخـاب UPVC بعـنـوان بهـترین نـوع متـریـال جهـت اجـراء لـولــه کشـی اسـتخـر و جکــوزی محـسـوب میـگـردد.

  چـرا لولـه، اتصـالات و شیرالات UPVC جهت لـولـه کـشـی اسـتـخـر بهتـرین انتـخـاب است؟

  بـاتـوجــه بـه این نـکتـه کـه زمـان اجــراء لـولـه کشـی کـاسـه استـخـر پیـش از مـرحـله بـتـن ریـزی میـبـاشـد؛ بنـابـرایـن بخـش عـمـده لـولــه و اتـصـالات اسـتـخـر بـرای هـمـیـشـه در بــتن مــدفــون خـواهـد شــد.

  به ایـن علـت هـنگـام بـررسـی و انـتـخـاب بهـتریـن نـوع لـولـه، شـایسـته است میـزان سـازگــاری مـتریـال اسـتفـاده شــده بـا رفــتـار بــتـن نیــز مـورد تـوجـه قـرار گیـرد.

  ســازگــاری قـابل قـبـول عنـاصـر تشکـیل دهـنده لولـه UPVC بـا بـتـن،هنگـام انــدود شــدن توسط بـتن، از مزایــا و برتری هـای ایـن نـوع پـلیـمـر، همچنین علت اصلی استفـاده از UPVC در لولـه کشی تصفیه استخـر به شـمــار میـرود.

  هـمینطـور در خصـوص نحـوه اتصـال UPVC، میـتـوان بـه عـمـق هـمـپوشـانـی بـالا (در اتصـال های چسـبی) و آب بنـدی کامـل در اتصـالات اوریـنگــ (پـوش فـیت) اشـاره نـمـود.

  لولـه کشـی UPVC “یو پی وی سی” (از نوع چسـبی) توسـط کـلـیـنـر، پـرایـمــر و چـسـبUPVC فـشــار قـوی مخـصوص انجـام میـپـذیـرد.

  نتـیـجـه اجــراء صحـیـح ایـن مـرحـلـه، مـنـجـر بـه هـم پـوشـانـی کامل بخـش هـای الحـاق شــده و در نهـایت حصـول اطـمیـنان از آب بـنـدی کــامـل مدار لوله کشی خـواهـد شـد.

  ✍️ “آمـوزش اجـرا لولـه کشـی استـخـر تـوسط لولـه UPVC

  BEST UPVC-PIPE-VALVE FOR SWIMPOOLS-بهترین لوله برای استخر چیست؟

  پرشـین استخـر جهت اجـرا لولـه کـشی تصفـیه اسـتخـر ها، از لولـه، اتصالات و شیـرالات U-PVC پیـمتـاش ترکـیـه اسـتفـاده مینـمـاید.


  CALL PERSIANPOOL-تلفن پرشین استخر

  بمنـظـور اطـلاع از قـیـمت هـا و خـریـد لـولـه، اتصـالات و شـیـرآلات UPVC اسـتـخـری، لـطفـاً با مشـاوریـن بخـش فـروش مجـمـوعـه پـرشـیـن اسـتخـر در ارتبـاط باشـید:

  شـش رقـمــی

  021.284286

  021.28422911

  همــراه / واتس اپ

  09128400911

 • Lakeisha Rene گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir We noticed your website persianpool.ir is only listed in 9/2,500 directories. We have a service that lists your company in all the directories globally. It supports all countries, all services, to boost your SEO and get you those high quality back links that directories offer. We have a promo running for a one time fee of $99 Visit us on https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir to get listed.
 • Andra Carron گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, Do you have a digital product you would like to see promoted for free? Do you target companies with your product? We promote your product for you on a commission basis. Come check us out: https://persianpool.leadsboy.biz
 • Lavon Galarza گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, If I can tell you exactly which Businesses (B2B) visited your website today – would you be interested? Here is what I mean. You get 100 visitors today. 2 of them fill out your form. 1 of them calls you. 97 of them are gone forever… Until Now. Our software can track: -Who was on your website -How they got there -What keyword they searched -Their Name, Phone and Email address. Don’t lose any more leads or sales opportunities. We’ve been in business since 2015 with clients around the world. Interested? Send me your name and number for a no cost demo on YOUR website. LeadsMax.biz Regards, Website Detective Don’t Miss Any Opportunity.
 • Junko Mcnabb گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, Do you have a digital product you would like to see? Do you target companies? We promote your product for you on a commission basis. Come check us out: https://persianpool.leadsboy.biz
 • Ciara Wonggu گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi, I hope this email finds you well. I wanted to reach out to you today to discuss logo products and apparel for your business. Quick question: Who would be the best contact to discuss your company logo products and apparel such as: -Printed T-shirts -Logo mugs -Branded water bottles -Custom USB flash drives -Logo pens -plus 300,000 other products for your business https://persianpool.marketingeee.com/ With over two decades of experience in the promotional products industry, our company is dedicated to helping businesses like yours leave a lasting impression. Our wide range of custom-branded merchandise is designed to elevate your brand, foster customer loyalty, and drive sales. From captivating trade show giveaways to thoughtful employee incentive programs and impressive corporate gifts, we have the expertise to create unique promotional items tailored to your specific needs. Our team of promo product specialists will guide you through the entire process, from selecting the perfect items for your business to designing and creating custom logos that speak to your brand identity. As your one-stop-shop for branded merchandise, we ensure top-quality finished products are delivered right to your doorstep, making the process seamless and hassle-free. Let’s connect and explore how our promotional products can enhance your brand awareness and fuel business growth. Thank you for your time, and we look forward to hearing from you soon. Best regards, Creative Specialist Branded Products https://persianpool.marketingeee.com/
 • Tarah Ansell گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hello, We noticed your domain: persianpool.ir is listed in very few directories. Directories have a very high Page Rank Score and provide really good back links Company visit us on Company Registar and list your domain in all the directories. https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir
 • Inez Guertin گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir, We visited your website persianpool.ir and think that we might have the perfect leads for you. We are a global lead provider covering all industries that include consumer and business data. Feel free to look through our samples on our website https://persianpool.leadsfly.biz/persianpool.ir If the samples are not to your liking, talk to us live on site and we might be able to provide you with the exact data you need Please visit us at https://persianpool.leadsfly.biz/persianpool.ir Your Future Favorite leads provider for 2024 Regards, Inez
 • Hilda Slaton گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Hi persianpool.ir We noticed your website persianpool.ir is only listed in 12 out of 2500 directories. This has a severe impact on your online global presence. You can get listed in all 2500 directories for a once off fee of $99 Come visit us on https://persianpool.companyregistar.org/persianpool.ir
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پاسخ بطـور خلاصـه:

  نحـوه اجـراء اسـتخـر های بتنی

   

  BUILD-CONCRETE-SWIMMING-POOL-ساخت استخر بتنی

  پس از انجـام محـاسـبات فــنــی و طـراحـی کاســه استخـر، مراحـل اجـرائی در دسـتور کار قــرار میگیـرد.

  (طراحی 2 بعـدی و 3 بعـدی  کاسه استخـر، محـاسبه و تـنظیم لیسـتوفـر آرمـاتورها، طـراحی دیـاگرام لولـه کشی تاسیـسـات و..)

  جهت همـوار سازی کاسـه استخـر، دیـواره ها توســط آجــر یــا بـلــوک و کـف استخـر، با بتن مگــر(یا بتن نظافــت) پوشش داده میشـوند.

  سپس لایه اول از 2 لایه شبکـه مـش، توسط آرمــاتور [ معمولا A3 ؛ آجـدار] در بخشهـای کـف و دیـواره کاســه اسـتخـر اجــرا میشود. [آرماتوربـندی]

  » در میـان 2 لایه شبکه مـش آرمـاتور اسـتخـر، لولــه کشی های مربوط به گردش و تصفـیه آب، توسـط لولــه U-PVC انجــام میپذیرد.

  پس از لولـه کشـی، لایـه دوم آرماتور اجـراء میگـردد.

  HOW MAKE CONCRETE SWIMPOOLS-روش ساخت اجرا استخر بتنی

  »» مرحله بعد، بستن قـالب جهت بتـن ریـزی اسـت. 

   

  بـتن ریــزی اسـتـخـر توســط بتـن آمـــاده، ضمن الحـاق مکـمل های آب بنـدی و افـزونه های روان کـننده انجــام مـیپـذیرد.

  »»  در پایـان، کاسـه استخـر آماده سـیـمانـکاری، آب بنــدی نهــائی و نصــب ســرامـیـک (یــا رنــگ) خــواهــد بـود..

 • Slaptep گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  This demonstrates the feasibility of using chelators to enhance echinocandin efficacy in vivo in the treatment of echinocandin resistant infections where to buy cialis online safely
 • RobertFaito گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  Gates of Olympus 1000 на реальные деньги
 • * * * 🎁 GET FREE iPhone 15: http://izmirlianfoundation.am/files/go.php 🎁 * * * hs=9836ec409a9f273e9eaf1e73551df2ee* گفت:
  دیدگاه شما منتظر بررسی است. این یک پیش‌نمایش است؛ دیدگاه شما بعد از تأیید قابل نمایش خواهد شد.
  05i4wr
 • دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مضرات کلر بر بدن انسان | آسیب ها و بیماریهای استفاده از کلـر در بیشتر بخوانید »

  پیمایش به بالا
  ارتباط با کـارشناس..
  1
  با ما در ارتباط باشید..
  پـرشین استخر»PersianPool
  در حـال ارتبـاط بـا کارشـناس مـرتبـط:
  "تصفیه استخر"
  --------------------------

  ســلام و درود بر شــمــا.

  لـطـفــاً درخـواسـتـتـان را مـطـرح فــرمــائـیـد: