سرامیک و کاشی پرسلنی(سرامیک پرسلانی) » پرشین استخر

پرشین استخر ارائه دهنده بهترین کاشی و سرامیک های وارداتی و داخلی در سراسر کشور

در این مطلب که از طریق دپارتمان دانش و تحقیقات پرشین استخر در وب سایت ویکی پدیا منتشر شده به بررسی کاشی و سرامیک پرسلانی خواهیم پرداخت.

زکات علم؛ نشر آن است
کاشی سرامیک پُرسلانی (PORCELAIN TILE) نسل سوم کاشیهای کف و دیوار به کاشی‌های پرسلانی تعلق دارد که مناسب نصب بر روی کف و دیوار و نمای ساختمان می‌باشند. کاشی‌های پرسلانی بدلیل جذب آب بسیار پایین و فرایند تولید خاص و منحصربه‌فرد از استحکام بالایی برخوردار بوده و به نوعی می‌توان آنها را سنگ مصنوعی نامید. تنوع تولید در ابعاد و طرح باعث گرایش استفاده مصرف کنندگان از این محصول ساختمانی شده است. امروزه درمیان محصولات رایج جهت پوشش سطوح وسیع، کاشی یا سرامیک پرسلانی به عنوان یک کاشی بدون لعاب با پخت دما بالا و تخلخل پایین و جذب آب کمتر از ۰٫۳ درصد از اهمیت بالایی برخوردار بوده و حجم تولید آن نیز روزبروز افزایش میابد..

کاشی پرسلنی

 

پرسلان محصولی یکنواخت با رنگ بعد از پخت سفید و متراکم می باشد که از مواد موجود در طبیعت که در شرایط خاص تحت فشار بالا شکل گرفته و در درجه حرارت بالا تولید می شود. پرسلان جایگزینی زیبا و ارزنده با برترین خصوصیات یک پوشش مورد استفاده در نما و کف ساختمان ها و استخر می باشد، همچنین این محصول جدیدترین تکنولوژِی صنعت سرامیک در حال حاضر می باشد.

 

ویژگی های پرسلان:

استحکام خمشی بالا (دو تا سه برار سنگ های گرانیتی) جذب آب پایین تا کمتر از ۱/۰ درصد و مقاوت در برابر یخبندان (غیر قابل نفوذ در قیاس با سنگ) مقاومت شیمیایی بالا و مقاومت در برابر لک پذیری ( مواد شوینده و پاک کننده اسیدها و بازها) مقاومت سایش بالا ( عمر طولانی و درخشش زیاد) سختی سطحی بالا ( عدم خراش سطحی و حفظ زیبایی) ثبات رنگ در مقابل نور خورشید ( که ناشی از عدم تاثیر اشعه بالا بر ساختار آن است که در سنگ های طبغی دیده نمی شود.) قابلیت تولید در سایزهای مختلف و وجود طرح ها و رنگ های بدیع و بیکران قابلیت نصب بوسیله نصب خشک و نما و ابنیه بلند مرتبه ( به عنوان یک ابزار مهندسی قابلیت ابزار خوری و نصب قطعات را در روی خود دارد. ) ضد حریق بودن ( نسبت به آتش مقاوم است و در برابر حرارت تغییر ساختار نمی دهد.)

 

کاشی و سرامیک پُرسلانی به عنوان یک کاشی بدون لعاب، درمقایسه با سایر انواع کاشی، ازبدنه ای عاری از هرگونه یکنواختی درترکیب برخورداراست. در رابطه بایک کاشی لعابدار میتوان گفت که صدمه دیدن و ازبین رفتن لعاب سبب ازبین رفتن کاشی و یا کاهش میزان کارایی آن شده درصورتی که هنگام آسیب دیدن کاشی پرسلانی می توان بابازسازی آن ازطریق صیقلی کردن وساب زدن سطح کاشی،کارایی آنرا تاحدقابل توجهی افزایش داد.این کار را می توان حتی پس ازگذشت زمانهای طولانی نیز انجام داد. همانطور که گفته شد انجام یک سری عملیات صیقلی و ساب زدن برسطح روی کاشی پرسلانی (برداشتن یک لایه چندمیلیمتری از سطح کاشی) سبب افزایش زیبایی ظاهری کاشی بدون تغییرخواص مکانیکی و در نتیجه قابلیت کاربرد بیشتر و بهتراین محصول می گردد. بدین ترتیب درخشندگی کاشی به ویژه دررابطه بامواردکاربردخاص افزایش یافته امادربعضی مواردنیزبرخی ازخصوصیات این کاشی بامشکلاتی همراه می شود. در عمل مشاهده شده که به دنبال صیقلی کردن سطح روی کاشی، تخلخل های بسته موجود در بدنه کاشی به منافذ باز و سطحی تبدیل شده که خودازعوامل ایجاد آلودگی لایه سطحی کاشی محسوب شده وبدین ترتیب خصوصیت رنگ ناپذیری و سهولت پاکیزگی کاشی کاهش می یابد در نتیجه برخلاف محصولات صیقلی نشده که به طورمعمول به هیچ نوع محافظتی نیاز ندارد (البته اگردرنواحی با ترددبالا نصب نشوند)،کاشی و سرامیک پرسلانی با سطح صیقلی شده قبل و بعد از نصب به محافظت نیازدارد.

کاشی پرسلانی استخری

 

سنگ های طبیعی طی یک و یا چند مرحله دگردیسی در طبقات داخلی زمین و تحت دمای درونی زمین که تقریباً ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد می باشد کاملاً ذوب می شود که اگر سریع سرد شوند به صخره های آتشفشانی و اگر به آرامی سرد شوند به صخره های آذرین تبدیل می شوند. استخراج سنگهای طبیعی و خارج نمودن آنها از طبقات زیر زمینی باعث می شوند که در شرایط جوی زمین پایداری خود را از دست بدهند و به همین دلیل سنگهای طبیعی دارای ضعف های بسیاری هستند.Porcelain سرامیک

از جمله ضعف های آن: سریع واکنش نشان دادن در مقابل اسید ها و بازها و مواد شیمیایی دیگر که به علت تراکم و دانسیته پایین و وجود تخلخل های سطحی بسیار زیاد و وجود پیوند ناقص و اکتیو می باشد. استحکام خمشی و میکانیکی پایین که نتیجه از دست دادن پایداری در اثر استخراج، تراکم و دانسیته پایین می باشد. در پرسلان ها به علت آماده سازی پیشرفته مواد اولیه و همچنین مخلوط کردن مواد اولیه متناسب با همدیگر برای ایجاد فازهای عالی تر جهت بالا بردن ویژگیهای پرسلان،یک ترکیب کاملاً مخلوط شده در آسیاب های بالمیل که باعث یکنواختی کلی خواهد شد تولید می گردد. در ابتدا گرانول (دانه هایی به شکل سیب) به عنوان ذرات ابتدایی تولید پرسلان تولید می گردد. شکل گرانول ها و در صد رطوبت موجود در آنها باعث می شود در هنگام پرس کاملاً در هم قفل شده و همین مسئله دلیل بالا رفتن دانسیته می کردد. پرس گرانول های تولیدی با درصد رطوبت خاص از مهمترین مسئله های بالا رفتن استحکام و دیگر ویژگیهای برتر محصول پرسلانی می باشد.

 

در آخرین مرحله، سیکل پخت سرامیک ها د ردمای ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد باعث بوجود آمدن فازهای نهایی بسیار پایدار در پرسلان ها می شود و این مسئله باعث می شود در برابر عوامل واکنش پذیر مقاوم گردد و حالت پایداری داشته باشد. براقیت محصول و کیفیت سطحی بالای این محصول در قسمت پولیش اتفاق   می افتد. سختی سطحی بالا در حد ۶۰۰ لوکس می باشد.

 

✓ مشاوره در زمینه خرید سرامیک, کاشی استخری و پرسلان:

۰۲۱۲۲۸۱۰۷۴۴

۰۲۱۴۴۸۶۰۹۱۱

فکس

۰۲۱۴۳۸۵۵۹۱۱

 

از طریق کانال تلگرام؛ به خانواده بزرگ پرشین استخر بپیوندید  کانال تلگرام پرشین استخر

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 127 votes
Brand Name
PERSIAN POOL CERAMIC
Product Name
Porcelain Tile
1
USD 60
Product Availability
Available in Stock