اصـالـت پـایـدار اسـت..

لوله UPVC | اتصالات UPVC

  قیمت لولـه و اتصـالات و شـیرآلات یو پی وی سی  استخـر، جکـوزی و ساختمـان | پیمتاش ترکـیه Pimtas UPVC / هـیدروپـول و..در این مطلب با مفهوم و مزایای استفاده از لوله و اتصالات یو پی وی سی U-PVC آشنا خواهید شد و دلایل استفاده از این نوع لوله در استخر را تشریح خواهیم نمود:مـالـیـات انـسـانـی آمـوخــته هـا؛ به اشـتراک گـذاری بـخشـی از آنهـاسـت..


تعریف کلی از واژه PVC:

پلی‌وینیل کلرایـد (به انگلیسی: Polyvinyl Chloride) یا پی وی سی (P.V.C) نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد است. در شرایط حاضر یکی از باارزشـتـرین محصـولات صنـعـت پتــروشـیمی محسوب میگردد.

PERSIAN POOL GUY


به طور کلی بیشتر از ۵۰٪ از پی وی سی ساخت بشـر در سـاخـتمــان سازی استفاده میـشود؛ زیرا پی وی سی ارزان بوده و به سادگی سرهم بندی و اجـراء میگردد. در سالهای اخیر پی وی سی جایگزین مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب، سیمان و سفال در بسیاری از مناطق شده است.

موارد استفاده پی وی سی شامل:

وینیل سایدینگ، علامت مغناطیسی کارت‌ها، برش عمودی پنجره‌ها، صفحات گرامافون، لوله، لوله کشی، کانال و لوازم نصب کردنی، کیف‌های ارزان قیمت، پنجره‌هـای تاریک (بـدون دیـد) و در شکل نرم آن برای لباس، اثاثه یا لوازم داخلی نظیر پرده، کف سازی و ساختن سقف، پوسته کابل‌های الکتریکی، توپ‌های بازی سبک وزن وجود دارد.

همچنین پی وی سی، متـریـالی است کـه اغـلب بـمنـظـور لـولـه کشـی آب و فاضلاب (در ساخت استـخـر یا سـاخـتمـان)،عمـدتاً بـه دلایل:  قـیمـت مـنـاسب، مواد تـشـکـیل دهـنـده طـبیعـی و همچـنین انـعـطاف‌پـذیری مطلوب آن مـورد استفـاده قـرار می گـیـرد.

 پلـی وینـیـل کلــرایـد(PVC) تــوسط پـلـیـمـریــزاسیــون مـونـــومـــر ویـنیـل کـلــرایــد شکـل می‌گـیـرد. تـولیـدات تـجــاری بـخش اعظـم پـی وی سـی؛ عمــدتـاً از طریق بسپـارش تـعـلـیـقـی انجــام می‌ پـذیـرد و از بـسپـارش هــای تـوده‌ای و امــولسیــونـی به میــزان کـمـتر؛ و هـمـچـنیـن از بـسپـارش محـلـولـی بـه نــدرت اسـتــفـاده می گــردد.

بسپـارش تـعـلـیـقـی »» بسپارشی که در آن تکپارها به‌وسیلۀ همزن مکانیکی در فاز مایع پراکنده می‌شوند. [Suspension Polymerization]

پـلی ویـنـیـل کلــرایـد (پـی وی سـی)، از بلـوریـنـگی نـاچیــزی برخــوردار بـوده، امـا بـه علـت زنـجیـره هـای حجــیم “بـسپـار” (نتیجـه استـخـلاف بـزرگ کلـر) از استحکـــام و سخـتی منـاسبـی بـرخوردار می بـاشـد.

تــی جــی P.V.C بـالا و بـمیـزان ۸۱ درجــه سـانتیگـراد می بــاشـد؛ امــا میـزان ایـن “تــی جــی” آنقـدر بـالا نـیست کـه فـرآینـد آنــرا بـا روشهـای گـوناگـون دچــار مشکـل نـمــایـد. در بــرابــر حــرارت و نـور، نسبـتاً نـاپــایـدار بـوده و کـلـرید هـیـدروژن از آن ساطع می‌ گـردد.

این ماده اثـرات زیـانبخشی برخـواص اشیــاء باصطلاح دم دسـتی (اجــزاء الکــتریـکی) و عـلاوه بر آن اثـرات مضر فیــزیولــوژیکــی از خود  بـرجـای میگـذارد. پی وی سی ، پـلاستیکـی سخـت است کـه تــوسـط افزودن بــرخـی روان‌کـنـنده‌هــا، نـرم و انـعــطاف‌ پـذیـر می گــردد؛

اغلب ایـن روان کـننـده هــا، فـتـالـیـت می بــاشند.

پیـش از قـرن بیـستم، شیمیدان روسی ایوان استرا میسلنـسکی و فریتز کلـیت از کمپـانی مشهور گــریـشم الکــترون شیـمی کشور آلمــان، هر دو تـلاش نـمودند پـی وی سـی را در محصـولات تجــاری بـکـار گـیرنـد؛ امــا مشکلـات در فــرایـند، سخـتی و گــاهی شـکـنـندگی پلـیـمر، تـلاش‌هــای آنـهـا را بـدون نتیـجـــه بــاقی گـذاشت.

امــا در ســال ۱۹۲۶ والــدو سیـمـون از بی اف گـودریــچ ، روشـی را به منـظور نـرم نــمودن و انعـطاف پـذیـری پـی وی سـی تــوسط اخـتلاط آن بــا افـزودنی هـای گـونـاگـون گـستـرش داد. نـتـیـجــه ایــن تـحـقـیقات، مـاده‌ای انعـطاف پـذیر بود کـه بـه سادگی در فـرآیـندهـا شــرکـت می نــمود و بــزودی دراستفـاده هـای تجــاری شــایـع شـد.لوله یو پی وی سی

یــو پـی وی سـی UPVC: (یـو پـی وی سـی چیـست؟ UPVC)

پروفیلهای اکستــرود شده بر پـایــه پلـی ویـنیل کلــراید سخـت (یو پی وی سی U-PVC) در بــرابـر ضـربه دارای مـقــاومـت بــالایی می باشــد. این متریــال دارای سطـح خــارجی سفید و یا تیــره می‌باشد و در ســاخت درب و پنجــره‌, لــولـه و اتصــالات و.. بکــار میرود..

پروفیــلها می‌توانند کــاملاً از موادخــام ساخته شده باشند و یــا دارای یک هســته از ضــایعـات و یـا مـواد بـازیافتی باشـند کـه این هسـته می‌تـواند توسط پـی وی سـی سخت و بـوسیلـه کــواکـستـروژن پـوشش داده شـده باشنـد.

U.P.V.C مخفف کلمـات( Unplas Poly Vinyl Chloride ) میباشد و اصلی ترین ماده تشکیل دهنده پروفیل (Polyvinyl Chloride) است.

این مـاده حدود 85 درصــد ترکیب اولیـه تولیـد پروفیل UPVC را تشکیل میدهد، عـلاوه بر این مـاده، مـواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجـاد خواص مورد نـیـاز بــه تـرکیب اضـــافه می گـردد که عـدم وجود آنها یا تغییر میـزان بکـار رفتـه در فـرمولاسیون، میتـوانـد محصـول نهــائــی سـاخته شده را بـه شـدت تــحـت تـاثـیـر قـرار دهـد..

تـفــاوت واژه هـای U-PVC و PVC-U چـیـســت؟ آیـا هــردو کـیـفـیـت و قـیمـت یکـسـانــی دارنـد؟

هردو واژه UPVC , PVCU دارای یک مفهوم میباشند..

اما دلیل اینکه گاهاً از واژه  PVC-U استفاده میشود؛ ریشـه آن برمیگردد به اواخـر سـال 1980، زمانیـکه خط تولیـد این محصـول در اروپـا راه اندازی شـد؛ از آن زمان نام این محصـول بدلیـل قـواعـد گـرامــری مرسوم این قاره؛PVC-U نامیده میشود.. مطابق این گرامر، “اســـم”  پیـش از “صـفــت” بکار برده میشود. [برخلاف قـواعـد گرامـر زبان انگلـیـسی]

[در اغلب مناطق قاره اروپا، بر اساس قواعـد، محل قرارگیـری اســم [در این مورد، کلمه PVC] قبـل ازصـفـت میباشد. [دراینجا صفت U] در واقع این صــفـت به چیزی بنــام پلی ویـنـیل کـلـرایـد [ یا همان PVC]  نسبت داده شده است.. یادآور میگردد که ‘U’ به معـنای Un-plasticised میباشد.]

مـزایـا و قـابـلیت هـای لـولـه و اتصـالات U-PVC

مقاومت شیمیایی بســیار بالا:
PVC در برابر بسیاری از الکل ها، روغن ها و مواد نفتی غیرآروماتیک مقاوم است. این ماده همچنین در برابر اکثر خورنده ها نظیر اسیدهای غیرآلی، بازها و نمک ها مقاوم است. برای کارهای معمول آبرسانی، لوله های UPVC کاملاً در برابر مواد شیمیایی موجود در خاک و آب مقاوم هستند. همچنین در برابر خوردگی کلر از مقاومت خوبی داراست. مسئله ی مقاومت شیمیایی تنها هنگامی مطرح می شود که محیط های غیرعادی وجود داشته باشد و یا از لوله برای انتقال مواد شیمیایی استفاده شود.

استحکام کششی بلند مدت:
لوله های UPVC به گونه ای فرمول بندی می شوند تا استحکام کششی بلند مدت بالایی داشته باشند. حداقل استحکام مورد نیاز (MRS) (که در طراحی لوله های تحت فشار به کار می رود)، برای لوله های UPVC در حدود دو برابر بیشتر از مقادیر متناظر دیگر لوله های پلاستیکی نظیر پلی اتیلن است. به همین دلیل هم ضخامت لوله های UPVC نسبت به سایر لوله های پلاستیکی کمتر بوده و در نهایت وزن کمتری نیز دارد، که این مسئله مزیت مهمی محسوب میگردد.

مقاومت بالا در برابر سایش و خوردگی:
لوله های UPVC نارسانای جریان الکتریکی هستند و در برابر واکنش های الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها، بازها و نمک ها که منجر به خوردگی در فلزات می شوند، مقاوم هستند. این ویژگی در سطح داخلی و خارجی لوله ی UPVC وجود دارد. در نتیجه، استفاده از لوله ی UPVC در کاربردهایی که در آن خاک مهاجم وجود دارد، بسیار به صرفه است.

نسبت استحکام به وزن بالا، وزن سبک:
استحکام بالای UPVC باعث حداقل شدن ضخامت و سبکی این لوله ها می گردد. لوله های UPVC مزیت سبکی چشمگیری دارند که جنبه ایمنی مهمی محسوب می شود. امکان حمل و نقل آسان، آسیب های کاری را حداقل نموده و نصب و حمل و نقل ارزان تر را تسهیل می کند. یک فرد می تواند به راحتی دو لوله ی ۶ متری با اندازه ۱۱۰ را حمل کند، ولی تنها قادر است کمتر از ۱/۵ متر لوله ۱۱۰ آهنی را با همان نیرو حمل کند.

از لحاظ اتصالات؛ کـاملاً آب بنــد:

یک مـزیت مهم برای هر لـــوله آب بندی اتصـــالات آن است. لوله های UPVC با عمق همپوشانی بالا و سیستم های اتصال اورینگی (Push-fit) توانسته است از طریق همین مزیت، از سایر محصولات سنتی، چند گام جلوتر قرار گیرد.

مقاومت در برابر سایش/خراش:
لوله های UPVC مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش و خراش از خود نشان می دهند. ثابت شده است که لوله های UPVC دوام بسیار بالاتری نسبت به لوله های فلزی، سیمانی و سفالی در برابر انتقال مواد دوغابی دارند.

مدول الاستیسیته ی بالا و انعطاف پذیری مناسب:

UPVC-لوله-اتصالات

مقاومت لوله های UPVC در برابر شکست یکی از مزایای عملکردی مهم آنها محسوب می شود. لوله های UPVC تحت بار قادرند بدون شکستگی تغییر شکل بدهند. مدول الاستیسیته UPVC یکی از مزایای مهم آن برای کاربردهای دفنی محسوب می شود، به خصوص در شرایطی که حرکت یا لرزش خاک محتمل باشد (زمین لرزه و …). بالا بودن این کمیت باعث می شود تا پدیده دوپهنی در این لوله ها به حداقل برسد. همچنین با توجه به این که ضخامت لوله های فاضلابی بر اساس مقدار مدول الاستیسیته ی رزین مصرفی در ساخت لوله تعیین می گردد، بالا بودن مدول UPVC باعث کاهش ضخامت لوله و افزایش سطح مقطع عبور جریان می شود.

استحکام در برابر ضربه:
تحت شرایط نرمال، لوله UPVC مقاومت نسبتاً بالایی در برابر آسیب های ناشی از ضربه در مقایسه با لوله های سفالی، سیمانی و بیشتر مواد رایج در ساخت لوله دارند. با وجود کاهش مقاومت ضربه لوله های UPVC در دماهای بسیار پایین، استحکام ضربه ی آن همچنان بالاتر از حد نیاز است.

مقدار زبری پایین:
زبری لوله عامل بسیار مهم و مؤثری در ایجاد افت فشار و کاهش دبی می باشد. لوله های UPVC به دلیل داشتن سطوح داخلی بسیار صیقلی (ضریب زبری و اصطکاک پایین)، مقاومت بسیار پایینی در برابر جریان سیال از خود نشان می دهند. علاوه بر این، در بسیاری از لوله ها باکتری ها در قسمت های زبر و دارای پستی و بلندی لوله تجمع می کنند (تشکیل biofilm) و به مرور راه جریان آب را می بندند، که این امر باعث افت فشار جریان شده و بر سلامت آب آشامیدنی نیز تأثیر منفی می گذارند. زبری هیدرولیکی پایین لوله های UPVC، با ممانعت از تشکیل بیوفیلم، علاوه بر کاهش افت فشار، مانع ته نشینی لجن در شبکه های فاضلابی شده و در شبکه های توزیع آب آشامیدنی نیز باعث کاهش احتمال آلودگی می شود. بنابراین هزینه های نگهداری این لوله ها پایین بوده و طراحی اولیه ی خط لوله نیز بهینه تر صورت می گیرد.

حفظ کیفیت آب:
استفاده از فرمولاسیون مناسب جهت تولید لوله های UPVC موجب می شود تا مطابق استانداردهای NSF 61-62 بتوان از این لوله ها جهت انتقال آب آشامیدنی استفاده نمود و اطمینان حاصل کرد که مقادیر سرب، قلع و سایر عناصر سمی نظیر جیوه، کرم، کادمیم و باریم زیر حدود مجاز استاندارد می باشند.

مقاومت در برابر گرما و شعله:
لوله ی UPVC به سختی آتش می گیرد و در غیاب منبع خارجی شعله به سوختن ادامه نمیدهد. دمای شعله ور شدن خود به خودی آن ۴۵۴ درجه سانتیگراد است، که بسیار بالاتر از اکثر مواد ساختمانی است. در اثر سوختن PVC، گاز HCl آزاد می شود که این گاز از دسترسی اکسیژن به منطقه ی مشتعل شده جلوگیری می کند. به همین دلیل است که PVC را ماده ای خود خاموش شونده می نامند.

قیمت مناسب و ارزان:
علاوه بر مزایای ممتاز ذکر شده برای لوله های UPVC، قیمت این لوله ها بسیار مناسب و قابل رقابت با سایر لوله های پلیمری، فلزی، چدنی و … می باشند. به طوری که امروزه لوله های UPVC در دنیا یکی از گزینه های اصلی در شبکه های آب و فاضلاب می باشند.

لوله و اتصالات UPVC

اجرای لوله کشی تاسیسات استخر با لوله و اتصالات UPVC


مزایای لوله UPVC در یک نگـاه:

صرفه جویی در مصرف انرژی تا 40%
– مقاوم در برابر نفوذ باد؛ گرد و غبار، آب و باران به داخل تا 100%
– مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی
– عدم نیاز به رنگ
– عایق صوتی، حرارتی و برودتی
– غیر قابل اشتعال در مواقع آتش سوزی
– قابلیت بالای انعطاف و تنوع در ساخت نگهداری و نظافت آسان
– دارای عمر مفید طولانی
– نصب سریع و آسان
– دوست دار محیط زیست ( بدون سرب)

 Glue-sprayآموزش مراحل کلی اجرای لوله کشـی و چسبانـدن اتصــالات توســط  لوله و اتصـالات UPVC:

pipes

» ابـتــدا لوله ها را به ميزان مورد نظــر و بـصورت قائمـه(زاويـه ٩٠ درجـه) برش میدهيم. سپس لوله های برش خورده را با دستگاه فــِرز يا با كُـنـيـك فاصله بين چهار تا شش ميليمتر از لبه لوله را با زاويه پانزده درجـه كُـنيك مینماییم.

 

pipes

» سپس جهت تميز نمودن و از بين بردن چربي های روي لوله و اتصالات از ماده كلينر(Cleaner) استفاده می نماییم.

 

» مرحله سوم استفاده از ماده پرايـمر(Primer) است. (تـوضـیح در ارتبــاط با پـرایـمــر: پرايمــر حـلالــی اسـت نـســبـتا قـوی با خـورنـدگی بسیار بالا كه باعث نرمی سطح لوله UPVC میگردد و قدرت نفوذ چسب را بيشتر ميكند.) به همين علت استفاده صحیح این روش از هرگونه نشـت بصورت پیشگیری مینماید..

 

water»  بخش چهارم بلافاصله پس از انجام مرحله سوم، اجـراء چسب UPVC فشار قوی است. در این مرحله بخـش داخـلــی اتـصـال[اصطلاحاً ، مــاده] و قسمت روی لولــه [باصطلاح ، نـر] را کاملاً به چسب آغشته، سپس لولـه را وارد اتصـال نمـائید.

نکـتـه: مرحله چــسـب را تا زمانیکـه سطـح لـولـه و اتصــال UPVC پس از آغشتـه شدن با پرایـمـــر همچـنـان مرطـوب است؛ انجـام دهیـد..


چه میزان چسب برای لوله کشی UPVC مورد نیاز است؟

 بطـور تقـریبی مقدار يـك كيلـوگـرم چـســـب، برای ٥٨ اتصـال سايز ٦٣ کـافـی می باشـد..در مرحله پايـان، چسب اضـافه ای که از اتصالات به بخش بيـرونی نشت کرده را پاك می نمـاییم.

10 الی 24 ساعت بعد سيستم لوله کشـی آماده تسـت لـولــه خواهد بود..

 pipes

نکات قابل توجه، در استفاده از لوله و اتصالات یو پی وی سی UPVC:

پیـش از استفاده از چسب حتمـا از كليـنر جهت نظافت لوله و اتصالات استفاده نمـایید.

دماي مناسب در محيـط جهـت چسـب زدن UPVC بيـن ٥ تا ٣٨ درجـه سانـتيـگـراد ميبـاشد. تحـت هیچ شرایطـی از اتصـالات UPVC در لوله كشی آب بويلر به مبدل استـفاده نفـرمائید.

توجه داشته باشید که مقاومت گرمایی لوله و اتصالات یو پی وی سی UPVC تا دمای ٦٠ درجه سانتیگراد میباشد.

ضمنا جهت اتصال و امتـداد خطوط لوله از تـبدیـل، بوشــن و مـغــزی استفاده می شود.برخی اصطـلاحات و واژگـان مرتبط با لوله/ اتصالات و شیرآلات:

درپوش: بمنظور پوشش انتهای لوله های بوشن دار و یا اتصالاتی که دارای رزوه مادگی، بکار میرود.(کور کردن دهانۀ اتصالات)

برای اندازه‌های کوچک از درپوش سرچهارگوش برجسته یا مغزی، و برای سایزهای بزرگ از درپوش سرشش‌گوش استفاده میشود.

لوله بوشن‌دار: معمولا سر هر شاخه لوله، یک عدد بوشن نیزبسته میشود. بوشن‌ها عموما رزوۀ راستــگرد دارند. عملکرد بوشن، تبدیل اتصال در انتهای رزوه شده (بخش خارجی) لوله به اتصالی بزرگ‌تر است. در واقع میـتوان بوشن را اتصالی برای کاهش یا افزایش قـطــر تلقـی نمود.

رزوه : به شیارهای مارپیچ بیرون پیچ یا درون مهره، رزوه گویند. رزوه‌ها حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می نمـاید. تراش رزوه با ماشین سنگ‌زنی صورت می‌گیرد.

ابزار دستی رزوه کاری، قــلاویز و حــدیـده می‌باشد.

قلاویز: بمنظور ایجـاد دنـده درون استوانه‌هـا ( مانند مهره) بکار می رود.

حـدیــده: سطوح بیرونی استوانـه را دنده می نمـاید.

کلاهــک‌ هـای لولـه(کیپ): برای بستن لوله یا اتصالی که دارای رزوه روپیچ باشد به کار برده میشود.

لوله مغزی: قطعه لوله‌هایی با طول کمتر از 30 سانتیمتر که دو انتهای آن رزوه شده باشد لوله مغـزی نامندم.

لوله‌های با طول بیشتر از 30سانتیمتر، تکه لوله محسوب میشوند.

Elbow : زانو
Tee : سه راهی
 Concentric Reducer : تبدیل هم مـرکز
Ecentric Reducer : تبدیل غیرهم مرکز [کـج]
Nipple : سردنده
Butt-Weld Fitting : اتصالات جوشی
Long Elbow : زانوی بلند
Short Elbow : زانوی کوتاه
(L (Length : طول
(T(Thickness : ضخامت
(OD (Outside Diameter : قطرخارجی
(ID (Interior Diameter : قطرخارجی
Welded : دارای شیـار. [درزدار]
 

NPS جـــدول

در سـایزهـای مشـخص شـده
NPS DN OD
[in (mm)]
Wall thickness [in (mm)]
SCH 5s SCH 10s/20 SCH 30 SCH 40s/40
/STD
SCH 80s/80
/XS
SCH 120 SCH 160 XXS
6 0.404 (10.26) 0.035 (0.889) 0.049 (1.245) 0.057 (1.448) 0.068 (1.727) 0.095 (2.413)
¼ 8 0.540 (13.72) 0.049 (1.245) 0.065 (1.651) 0.073 (1.854) 0.088 (2.235) 0.119 (3.023)
10 0.675 (17.15) 0.049 (1.245) 0.065 (1.651) 0.073 (1.854) 0.091 (2.311) 0.126 (3.200)  
½ 15 0.840 (21.34) 0.065 (1.651) 0.083 (2.108) 0.095 (2.413) 0.109 (2.769) 0.147 (3.734) 0.188 (4.775) 0.294 (7.468)
¾ 20 1.050 (26.67) 0.065 (1.651) 0.083 (2.108) 0.095 (2.413) 0.113 (2.870) 0.154 (3.912) 0.219 (5.563) 0.308 (7.823)
1 25 1.315 (33.40) 0.065 (1.651) 0.109 (2.769) 0.114 (2.896) 0.133 (3.378) 0.179 (4.547) 0.250 (6.350) 0.358 (9.093)
32 1.660 (42.16) 0.065 (1.651) 0.109 (2.769) 0.117 (2.972) 0.140 (3.556) 0.191 (4.851) 0.250 (6.350) 0.382 (9.703)
40 1.900 (48.26) 0.065 (1.651) 0.109 (2.769) 0.125 (3.175) 0.145 (3.683) 0.200 (5.080) 0.281 (7.137) 0.400 (10.160)
2 50 2.375 (60.33) 0.065 (1.651) 0.109 (2.769) 0.125 (3.175) 0.154 (3.912) 0.218 (5.537) 0.250 (6.350) 0.344 (8.738) 0.436 (11.074)
65 2.875 (73.03) 0.083 (2.108) 0.120 (3.048) 0.188 (4.775) 0.203 (5.156) 0.276 (7.010) 0.300 (7.620) 0.375 (9.525) 0.552 (14. )
3 80 3.500 (88.90) 0.083 (2.108) 0.120 (3.048) 0.188 (4.775) 0.216 (5.486) 0.300 (7.620) 0.350 (8.890) 0.438 (11.125) 0.600 (15.240)
90 4.000 (101.60) 0.083 (2.108) 0.120 (3.048) 0.188 (4.775) 0.226 (5.740) 0.318 (8.077) 0.636 (16.154)


لیست قیمت لوله و اتصالات یو پی وی سی UPVC فشـار قوی

[بهترین لوله و اتصـالات موجود، جهت لولـه کشی تاسیسـات استخـر و لوله کشی آب سـاختمـان] / فروش مستقـیم لولـه پیمتـاش ترک، هیدروپول و سینتاش هیدروپول ایران

 
click here-persianpool

لــیـســت قـیــمــت لـــولـــــه، اتـصـــالات و شـــیـرآلات یو پی وی سی UPVC پیمــتاش ترکیــه و هیــدروپول ایران بـا ارزان ترین قـیـمت و بهـتـریـن کـــیفـیـت..24 Hours / 7 Days

ارسـال سـریع لولـه به ســراسـرمناطق ایـران، فـقـط در 24 سـاعت..
کاتالوگ لوله، اتصالات و شیرآلات یو پی وی سی UPVC 

 
کاتالوگ لوله / اتصالات یو پی وی سی UPVC

 

  کاتالوگ شیرآلات یو پی وی سی UPVC

 پرشـیـن اســتـخــر در بخـش اجرای تاسـیــسات پــروژه های خود، از بهـتـرین لـوازم موجـود و بالاترین سطح کـیـفـی لـولـه / اتصـالات UPVC روز دنیـا اسـتـفــاده مینمـاید..


 فـروش محصولات نـوزبرت و پیمـتاش ترکـیه (Nozbart / Pimtas) / دارای تاییـدیه و استـانداردهای بین المللی، پمپ استخری نوزبرت، فیلتر شنی نوزبرت، لوله و اتصالات یو پی وی سی پیمتاش و نوزبرت، شیرآلات پیـمــتاش و نوزبرت)

 گـارانـتی تعـویـض بـی قـیــد و شـرط! در پرشـیـن اسـتــخــربمنظورمشـاوره خـریـد و اجــراء انواع لولـه های یــو پـی وی سـی (UPVC) وارداتی و داخلی درجـه یک با ارزانـتــرین قیمـت ممکن! (پیمتاش / پـلـیـمــات، هـیدروپـول و..) با مـا در ارتبـاط باشـید:

1support phone

خـط ویـژه/ داخـلی1

021.284.286

091284009111telegram-follow

از طـریق کـانال تلـگرام؛ به خـانـواده بـزرگ پـرشین اسـتخـر بپـیوندید(کـلیکـ کنیـد..)

instagram-folllow
صفـحـه رســمی پرشیـن استـخــر در ایــنسـتـاگــــرام..لــــوکــــــــــس، فـــــکــــــــــــــــــر کـــــــــــــن . .

. . T H I N K L U X U R Y

بهـمـراه مجموعـه پــرشــیــن اســتـخــر؛ این رویـــا بــه واقـعـیـت تــبــدیـل خـواهــد شــد..
[[ تـلـفـیـق هـــنـر طــرّاحــی مــدرن و ایــده پــردازی بــــا عـلــوم مهـنـدسـی مــعمـاری / ضـمـن صـــرف کـمــتـریــن هـزیــنـه مـمــکـن.. ]]


iran-persianpool-branchesپرشـیـن اسـتـخـر، اجــراء صفـر تا صـد انـواع اسـتـخــر در سراسـر کشــور با هـزینـه واحـد و ارائـه بیـمـه نامــه رسـمـی..