اصـالـت پـایـدار اسـت..

جکوزی » ساخت جکوزی

 ساخت انـواع جکـوزی از صفر تا صــد

جـکــوزی چـیـست؟

جکوزی به شکل حوضچه ای دایره، مربع، مستطیل و یا هر شکل هندسی و غیـر هنـدسی میباشد که آب موجود در آن با فشار ایجاد شده توسط الکتروپمپ پرقدرت و در نهایت اختلاط با هـوا بکمک بلـوئر های هوا دهی، از طریق جت های تعبیه شده در قسمتهای مختلف دیواره جکوزی، به درون حوضچه رانده میشود. عمدتاً جکوزی جهت ماساژ عضلات و بخشهای مختلف بدن، همچنین ایجاد آرامش استفاده می شود.

ساخت جکوزی

ماساژ آب گرم از روش­های درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوان­ها به شمار می رود. (انواع جکوزی: جکوزی آب گرم و جکوزی آب سرد)

استفاده کنندگان از جکوزی درون حوضچه قرار می­ گیرند و اعضاء بدن خود را به تناوب در مسیر دمنده های آب قرار میدهند و از ماساژ پرقدرت آب گرم و یا آب سرد آرامشی بی نظیر را تجربه می کنند.

دمای حدودی جکوزی حدود 38 تا 45 درجه سانتیگراد می باشد و آب توسط جت ها و بلوئر با فشار وارد کاسه جکوزی میگردد و آب حوضچه توسط الکترو پمپ، فیلتر و سایر لوازم تصفیه آب (مانند دستگاه {U.V {Ultra Violet، اوزون ژنراتور)، جهت تصفیه و گند زدایی به گردش در می آید. ( دقیقاً مانند سیستم سیرکولاسیون آب استخر)

جکوزی‌ های مدرن دارای تجهیزات و امکاناتی مانند ماساژور، سیستم تزریق گاز ازن به منظور استرلیزه کردن آب، چراغ‌های زیر آب، چراغ‌های پس‌زمینه، صفحه کنترل کامپیوتری، رادیو، اسپیکر ضدآب، ریموت کنترل و بالشتک زیرسری می‌باشند.

استفاده از جکوزی جهت مادران باردار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا گرمای آب به کودک درون رحم مادر آسیب جدی وارد می نماید. استفاده از لنز نیز در محیط جکوزی با توجه به حرارت آب و تاثیر آن بر لنز توصیه نمی شود.

هر فرد در زمان استفاده از حمام در حالت عادی حدود ۱۸۰ لیتر آب مصرف می نماید. البته مشروط به آنکه یک شخص وسواسی و یا دارای یک عارضه کند کننده رفتار عمومی خود در زمان تنظیف اسحتمام نباشد! جالب است بدانیم یک جکوزی با حدود ۶۰ لیتر آب پر می شود!

بدیهی است که هر شخص در بدو ورود به جکوزی در حدود بیست دقیقه از امکانات ماساژ جکوزی استفاده می نماید. در این حالت بدن انسان برای نظافت کاملا آماده است زیرا آب به جسم چربی های آلوده موجود بر روی پوست نفوذ کرده و به سادگی این چربی ها آماده جدا شدن از بدن هستند لذا پس از این مرحله ماساژ شما به سادگی توسط بلوئر های کف جکوزی و مقدار کمی شامپوی مایع کل جکوزی را تبدیل به یک وان پر از کف خواهید نمود. سپس بدن خود را توسط شامپو مایع به راحتی تنظیف نموده و در نهایت نیز توسط شیر دوشی تلفنی متحرک و شلنگ یک و نیم متری فلزی استیل آن بدن خود را آب خواهید کشید.

 خاصیت جکوزی در ماساژ درمانی

همانطور که مطلعید؛ آب به عنوان یکی از بهترین ماساژ دهنده ها عمل میکند و استفاده از آن به عنوان ماساژور باعث از بین رفتن خستگی و نیز درمان مناسبی جهت درد کمر و یا حتی درد های پا، و یا هر کدام از عضلاتی است که دچار آسیب شده باشند، میشود. افرادی که به شکل عمومی هفته ای یک بار از جکوزی خانگی در منزل استفاده می نمایند اذعان می دارند که جکوزی درد های عضلانی عادی و نیز خستگی های ناشی از کار را (که بدلیل کوفتگی عضلانی حادث میشوند) بطرز چشمگیری کاهش میدهد.
در واقع گرما گردش خون را افزایش می دهد و باعث شست و شو و خروج مواد زائد که تولید کننده درد هستند می شود. گرما هم چنین روی گیرنده های درد تاثیر می گذارد و آستانه تحمل درد را بالا می برد. در بعضی موارد در دردهای مفصلی و عضلانی هم نقش درمان کننده دارد یعنی باعث می شود التهاب کاهش پیدا کند. بنابراین استفاده از سونا و جکوزی می تواند برای این نوع دردها مفید باشد. البته این موضوع فقط در مورد دردهای مزمن صدق می کند و دردهای حاد با گرما بدتر می شوند..خواص جکوزی در زیبایی و شادابی پوست صورت

تماس آب با پوست صورت و بدن مایه جوانی پوست و زیبایی چهره  میشود. نکته ای که باعث ایجاد یک نگرانی در بین کسانی که استفاده میکنند شده این است که در صورتی که در دمای بالا و داغ از جکوزی استفاده نماییم، چربی های پوست ما از بین می رود و این  مساله با توجه به دو نکته در نوع مصرف می تواند تبدیل به یک استفاده کاملا بی ضرر و یا حتی مفید برای بدن و صورت شما باشد!پرشین استخر سازنده انواع جکوزی (ساخت جکوزی در ارتفاع و بام/ ساخت جکوزی لاکچری و خاص) با قطعات اصلی و طراحی لوکس و بی نظیـر» جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت جکـوزی با ما در ارتباط باشید:

0912.84.00911

0921.670.7853
1telegram-follow

از طـریق کـانال تلـگرام؛ به خـانـواده بـزرگ پـرشین اسـتخـر بپـیوندید(کـلیکـ کنیـد..)

instagram-folllow
صفـحـه رســمی پرشیـن استـخــر در ایــنسـتـاگــــرام..


iran-persianpool-branchesپرشین استخـر، اجراء صفـر تا صد انـواع اسـتـخـر در سراسـر کشـور با هزینـه واحد و ارائـه بیـمـه نامـه رسـمی..