استخر بی انتها / استخر بی پایان / Endless Pool

موج-ساز-استخر-بی-انتها

سالها از ساخت اولیه تکنولوژی استخرهای بی پایان میگذرد. اما در اواخر دهه 1980، استخر بی پایان توسط جیمز مادوک توسعه یافت.

آنچه که جهت راه اندازی یک استخر بی انتها مورد نیاز است، علاوه بر استخر شنا مجهز به سیستم سیرکولاسیون و تصفیه آب، یک دستگاه موج ساز می باشد.

دستگاه موج ساز استخر های بی پایان از ۲ بخش اصلی تشکیل شده است: بخش اول، نازل های پرتاب آب بهمراه دمنده هوا که بخش قابل رویت سیستم موج ساز استخر بی انتها می باشد و محل تعبیه این دستگاه تولید کننده جریان آب با فشار، در قسمتی از دیواره استخر قرار خواهد گرفت.

بخش دوم، الکتروموتور دمنده پروانه ای است که در اتاقک تاسیسات استخر نصب میگردد. دستگاه موج ساز استخر بی انتها توسط تلفیق فشار هوا و جریان آب از طریق الکتروپمپ و جت های هوادهی دمیده شده، و موجب ایجاد امواج متناوب مقابل دستگاه موج ساز میگردد.

با توجه به امواج تولید شده، شناگر با شنا مقابل این دست گاه، با وجود اینکه فرد در همان مکان اولیه قرار دارد، اما احساس پیش رفتن خواهد نمود که این خود بهترین روش جهت آموزش شنا نیز محسوب میگردد. (دقیقاً مانند تردمیل که با هر سرعتی روی آن بدوید، کاملاً شرایط دویدن در بدن ایجاد میشود، اما دونده در مکان اولیه خود قرار گرفته است. در نتیجه توسط سیستم جریان ساز استخر بی انتها یا اِند لِس، از استخر های کوچک میتوان استفاده مفیدتر و هوشمندانه تری نمود.)

 

همانطور که اشاره شد، استخرهای بی پایان از یک سیستم نیروی محرکه هیدرولیکی استفاده می نمایند که دبی ایجاد شده توسط الکتروپمپ آنها در برخی مدلها از 5000 گالن در دقیقه (5000GPM) تجاوز می کند. (۱ گالن در دقیقه = 0.273 متر مکعب در ساعت = 37.484 لیتر در دقیقه)

 

Endless-Pools

 


 

استخر بی پایان، روش مناسبی جهت ورزش در آب، آبدرمانی و از همه مهمتر آموزش شنا می باشد. قرار دادن لوازم ورزش در آب، مانند تردمیل مخصوص استخر مقابل دستگاه موج ساز (مسیر مخالف جریان آب)، روش مناسب و جدیدی جهت چربی سوزی بیشتر و عضله سازی سریعتر خواهد بود..

 

نمونه مشخصات سیستم استخر بی پایان :

منطقه شناور: 7 * 12 فوت (2.13 * 3.66 متر) 10 × 16 فوت (3.05 *  4.88 متر)
عمق آب استاندارد: 39 اینچ (99.06 سانتی متر)؛ اختیاری: 45 اینچ (114.3 سانتی متر) و 51 اینچ (129.54 سانتی متر)
ساخته شده از فولاد مدولار
الکتروپمپ با قدرت ۵ اسب بخار
کنترل پنل دیجیتال، قابل نصب روی عرشه استخر
گرمایش الکتریکی با توان 4 کیلو وات

و ..

 


از طریق کانال تلگرام؛ به خانواده بزرگ پـرشـیـن استـخــر بپیوندید (کلیکــ کـنید..) کانال تلگرام پرشین استخر

جهت آگاهی از هزینه ساخت انواع استخر های بی پایان، با مشاورین مجموعه پرشین استخر تماس بگیرید:

  ,0935.590.8487

  ,0921.670.7853


 

 

 

 

استخر بی پایان
4.9 (98.97%) 58 votes
استخر بی انتها(استخر بی پایان)
Reviewed by پرشین استخر on.
Summary:استخر بی انتها یا بی پایان چیست؟ Endless Swimming Pool

Description:روش عملکرد استخر های بی پایان
Rating: 5